Spánek kojeného dítěte, vstávám v noci 7-12x

katkahavu
3. zář 2015

Prosím o radu, už jsem zoufala maminka🙂 každou noc k malé vstávám tak 7- 12krat. A to pouze 3 kojím. Malé je 8 měsíců. Jediné co mě napadá, se uplně odstěhovat z pokoje a uspávat bude manžel, je závislá na kojení. Nemá dudlíka, toho odmítá. Máte někdo také takovou zkušenost? jak jste to řešily? moc děkuji za odpovědi.

jaded_
3. zář 2015

Jsem na tom úplně stejně🙂 Nejhorší je, poslouchat ty řeči okolí, jak by mělo miminko spát celou noc apod. Nedávno zde jedna maminka dávala odkaz na tento článek: http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/nocne... . Tak jsem se uklidnila, už to neřeším, jednou to prostě samo přejde🙂

mysonek
3. zář 2015

@katkahavu nepotěším Tě, ale u nás to vyřešilo až odstavení. Malá od 2,5 měsíců do půl roka spala celou noc, cucala si palec a byla spokojená. Pak najednou přestala cucat ten palec a chtěla dudlat jen prso a postupně se to zhoršovalo. V 11 měsících už vstávala každou chvilku. Dala jsem jí Sunar a byl klid, původně jsem chtěla kojit do roka, takže to jsem skoro vydržela. Dudlík taky nikdy nechtěla. Teď mám druhou holčičku, je jsou jí 2 a půl měsíce a zatím vstává v noci jednou, tak jsem zvědavá jak to bude vypadat za pár měsíců.

blahova_andrea
3. zář 2015

taky tě nepotěším. také mám závisláčka dudlajícího prso snad co hodinu a dělat s tím nic nemůžu. nemůžu ji nechat ječet, protože by budila těžce pracujícího muže a sourozence. dát jí spát jinam taky nemám kam a rozhodně k ní nikdo jiný nevstane. když k ní vstanu já, tak se bude zase dožadovat prsa, takže bych si to akorát ještě víc znepříjemnila. holt to musím přežít. syn kojený nebyl a stejně vstával skoro do dvou let po 2h ☹

katkahavu
autor
3. zář 2015

@jaded_ Dobrý den, děkuji za príspěvek, a mohu se zeptat, jaký máte režim spankový? jak uspáváte? během noci? kdy vstavá? Kdy chodíte spinka? mae dudlíka? děkuji moc

katkahavu
autor
3. zář 2015

@mysonek JJ právě o tom přemýšlím, jeslti odstavit či ne, ale zda se mi to škoda, takový trápení jsem mela s kojením a ted to takhle zahodit:-/ necucá si právě vubec nic, ani žadného plyšáka, plenu nechce. Mě by to ani nevadilo, už jsem nespala 8 měsíců, ale přijde mi čímdal víc nespkojená. i přes den už jsme kojily ráno, odpoledne a večer, v noci..a ed zase chce i po svačinách, tahá mi za triko atd...a mě to vadí, je to nervoza, asi po mamince🙂

patrusa
3. zář 2015

mam 9 mesicni dceru, v noci uz skoro nekojim, presto se mi casto budila. Vyresila jsem to tim, ze jsem si ji vzala k sobe do postele po prvni vzbuzeni cca o pulnoci. Od te doby se budi jen dvakrat jednou o pulnoci a jednou kolem pate na kojeni. Delala jsem to stejne se synem a ten ve 2,5 letech bez problemu spi sam celou noc.

katkahavu
autor
3. zář 2015

@blahova_andrea Ahoj, a jak prosím uspáváte? kolikrat kojíš za noc? přes den spinká jak? ted mi radí homeopatika atd..ale snad ji nebudu dávat kapky na zklidnění:-/

katkahavu
autor
3. zář 2015

@patrusa Děkuji moc za příspěvek. Bohužel ji mám u sebe, to byla první fáze v 6. měsících, a pomohla, ale ted už jaksi nezabírá. Tak nevím jeslti zkusit do postýlky, třeba jí budíme v noci, spíme oba s manželem sní, nebo nějak to vyřešit. Lehnout si sní do jiného pokoje. ?? nevím

mysonek
3. zář 2015

@katkahavu U nás to odstavení pomohlo hodně. A hlavně se pak budila vyspinkaná a spokojená a najednou si udělala režim se dvěma spánky. Do té doby spala třikrát, někdy i čtyřikrát, protože byla nevyspalá. Ráno byla třeba hodinu vzhůru a pak byla protivná a musela jsem jí dát spát. Ale v 8 měsících asi taky neodstavila, to se mi taky zdá škoda.

blahova_andrea
3. zář 2015

@katkahavu přes den mi spí jen jednou. usne dopo a spí přes poledne, vstává na oběd. pak jde spát až večer s bráchou. ale to je teď ty dva dny, co začala školka, tak uvidíme, co bude dál 😅 kolikrát kojím nebo jen nechávám dudlat a uklidnit ti nepovím. pro klid svých nervů raději nic nepočítám a hodiny nesleduju, ale mám pocit, že je to snad co hodinu. skoro nespím a jsem docela rozlámaná ☹ jinak taky nechce ani flašku, ani dudlík, ani žádného usínáčka, nic. nesnese pomalu ani deku, pokud s ní nejsem pod ní i já 😀 spaní u nás v posteli jsme taky zkoušeli a nezabralo to. budí se dál, jen ji nemusím nosit a zvedat, ale jen vyndám prso a ležím dál, to je jediný rozdíl.

jaded_
3. zář 2015

@katkahavu napisu vam zpravu,az budu u pocitace.

elu
3. zář 2015

@katkahavu já bych zkusila jinej pokoj, v osmi mesících jsem ji šupla do pokoje, sice jsme kojili dvakrat až třikrát za noc...ale aspon ty 3 -4 hodiny byl klid

blahova_andrea
3. zář 2015

@elu kojit 2x za noc bych taky brala, to je pohoda 🙂

scruffy
3. zář 2015

Taky jsem to řešila, dcera je bezdudlíková, chodí spát po 18:00, dřív jsem jí večer kojila, teď dostává bezmléčnou kaši se Sunarem, přesto se mi každé dvě hodiny budila a bylo mi jasné, že to není hlady, že je to zvyk. Takže jsem pár nocí praktikovala to, že když se vzbudila, dala jsem jí napít čaje nebo vody nebo jsem jí pochovala a odešla jsem z místnosti, moc dlouho nebrečela (rozhodně nenabádám k tomu nechat dítě půl hodiny vyřvat aby pak usnulo vyčerpáním) a pak vždycky usnula, tak jsem to vydržela pár nocí a úspěch se dostavil. Teď v 9 měsících když se v noci vzbudí, tak jí dám buď napít nebo jí pochovám, vrátím jí do postýlky a spí dál. Kojím jí až ve 4 ráno, to mi přijde, že už se budí opravdu hladem. Taky mi přijde, že by spala lépe, kdyby byla v pokoji sama, když je v ložnici sama, usíná líp, i spoustu kamarádek mi to potvrdilo.
Ale každé dítě je jiné, taky jsem od tchýně slyšela, že v tomhle věku už by teda měla spát v kuse celou noc nebo že když jí dám pořádnou výživnou kaši, tak se mi budit nebude, ale o tom to podle mě fakt není.

elu
3. zář 2015

@blahova_andrea já jsem jí právě dala do jiného pokoje, sice jsem musela docházet, ale intervaly se zmenšily, protože jsem tam nechodila když kňukla, ale když se vyloženě vztekala a pak to přešlo, že fakt jen tak dvakrat se probudila, kvikla, nakojili jsme a v klidu bez řečí spala dal, když jsem ji měla u sebe, tak jsme kojili třeba desekrat

blahova_andrea
3. zář 2015

@elu já tomu věřím, jen já tu naši nemám kam dát, no. ale syn byl v pokojíku sám a budil se pořád, takže na něj to nefungovalo 😅

pavlapl
3. zář 2015

Já z miminkem spím v posteli a u nočního kojení spím. Jsou noci kdy je na prsu pořád a z toho se vzbudí třeba 2x. Celou noc nespí ani moje 8 letá dcera. Moje nejmladší se prostě musí přesvědčit že jsem u ní a že je v bezpečí. Nejstarší se v noci kojila do 2 let a do 5 let semnou spala v posteli.

fillipepi
3. zář 2015

U nás je to stejné .... už jsem vyzkoušela společné spaní, oddělené spaní, postýlku u postele, kašičku na noc.... nic nefunguje. Jediné, co pomohlo, bylo prso prostě nedat. Vydržela jsem to ale jenom jednu noc (vzbudil se jenom" dvakrát). Bohužel jsem matka cíťa, takže se mi ho druhou noc zželelo a už zase vstáváme co 1 - 2 hodiny. Teď zkouším taktiku denního režimu (začínáme s příkrmy), tak se možná osvědčí ta.... uvidím. Každopádně hodně maminek si chválí knížku "Každé dítě může dobře spát" (je ke stažení na ulozto.cz).

veveruse14
3. zář 2015

Zdravím, přídám svoji zkušenost, třeba Vám pomůže: syna jsem si od narozeni vzala do postele, ze začátku to bylo pohodlnější, dudlík taky nikdy nechtěl, zpočátku to bylo super-budil se po třech-pěti hodinách, jen na kojení. No ale čím byl starší, tím to bylo horší, častější buzení, častější kojení, a i když spal, tak jsem nespala já, protozě se pořád mlel a mě to budilo. Tak jsem si řekla že takto ne a chvíli před půl rokem jsem ho vrzla do vlastního pokoje- zlepšení okamžité, opět kojeni pouze v intervalech "hladu".a já se mnohem líp vyspala, přestože jsem za ním dvakrát-třikrát za noc cestovala do pokoje. No a pak jsem někde na netu narazila na knihu Dětský spánek v otázkách a odpovědích (j.Waldburger,J. Spivack) a to byl objev -je to návod jak naučit dítě usínat a spát celou noc i bez UM.výsledek je roční dítě spící bez probuzení celou noc, usíná sám-položím ho do postýlky a bez jediného hlásku je za chviličku tuhý. Určitě to není pro každé dítě, ale nám to pomohlo ( a v okolí vím o dalších třech rodinách, kterým to změnilo "život"), tak třeba by to pomohlo i Vám. Myslím že to prostě není tak, že každé kojené dítě se v noci budí, prostě nemusí.
@katkahavu

katkahavu
autor
17. zář 2015

Tak holky jak to u Vás vypadá? už opravdu přemýšlím nad odstavením, a co když to epomuže? bude na sunaru a spát také nebude, a já si budu trhat vlasy:-/

fillipepi
17. zář 2015

@katkahavu Půjčila jsem si knížku "Dětský spánek v otázkách a odpovědích" a některé názory mne utvrdily v rozhodnutí, že v noci odstavím. Například ten, že častým buzením netrpí jenom maminka, ale i samo miminko, protože ani ono se nevyspí pořádně. Radila jsem se o tom i s pediatričkou, která mi doporučila utnout co nejdříve, protože zvyk je železná košile a čím déle budu malému prso dávat, tím déle ho bude vyžadovat. Navíc má v 6,5 měsících 10,5 kila, takže noční kojení je pro něj už nadbytečné. Máme za sebou dvě noci a žádné velké drama se nekonalo. Pár slziček (spíš vztekání) to malého stálo, ale rychle pochopil, takže se mi dnes vzbudil jenom dvakrát, a to přesně v časech, kdy jsem ho předešlý den nechala cumlat. Teď postupně odbourám i ty a po skoro sedmi měsících se oba konečně vyspíme. Nutno dodat, že jsem ho nikdy nenechala samotného déle než pět minut..... Chce to jen silnou vůli, rozhodnutí a správnou motivaci.

katkahavu
autor
19. zář 2015

@fillipepi Dobry vecer, dekuji moc za prispevek. Takze jste odstavila poze nocni?? A jak uspavate? Co davate na noc, prikrm? Knizku mam prectenou, jde o to u me vydrzet do roka, kdy pres den uz vubec nebudu kojit, ted pouze kojim jednou odpoledne, rano, vecer a v noci. A az nebudu kojit pres den taknodsravim uplne, snad to tedy zvladnu:\ chci pro ni to nejlepsi, ale nevim zda je to tiim navykem, nechci abych presrala a bylo to stejne😞 dekuji moc za odpoved

fillipepi
20. zář 2015

@katkahavu Ano, odstavila jsem ho jenom v noci, na denní krmení a tvorbu mléka to nemělo žádný vliv, i když jsem se toho trochu bála. Ale je pravda, že jsem s kojením a množstvím mléka problém nikdy neměla. Malému dávám příkrmy, v poledne maso se zeleninou, v podvečer (kolem 18:00) kašičku (+-150 g) a pak ještě těsně před spaním kojím. Přes den kojím čtyřikrát - ráno, dopoledne (budu nahrazovat ovocem), pak odpoledne a na spaní. Mám uspávací rituál - kolem půl sedmé vykoupu, namažu olejíčkem, pak ho přenesu k nám do postele, tam mu dám pyžámko, kápnu Vigantol, dám ho do postýlky, zapnu kolotoč nebo promítání, u toho mu zpívám ukolébavky a hladím po vláskách. Když vidím, že si začíná mnout očíčka a zívat, tak dáme pusu plyšákovi, dám pusu prckovi a odejdu. Do půl osmé spinká. Občas si ještě kňourne, ale jen tak před spaním a je klid. Vydrží spinkat cca do půl páté, pak dám vodičku nebo prso a vydrží spinkat do půl sedmé, někdy půl osmé. Natrénovat to nám trvalo dva večery, a ten druhý už se ani nevztekal.

fillipepi
20. zář 2015

@katkahavu oprava, +- 50 gramů kašičky 🙂

katkahavu
autor
21. zář 2015

@fillipepi a muzu se zeptat, jak jste to meli predtim??jak se Vam budil? Uz jsem zkousela nedat prso a vyvadela, neusne pak:( nebo to chce opravdovou duslednost? A odhodlani? Pres den usina sama bez kojeni, takze to umi, v tom problem nebude, ale jestli ji to nebude mas, kdyz pres den dostane a v noci ne..? Dekuji moc

scruffy
21. zář 2015

@katkahavu Nemyslím si, že by to malou mátlo. Důslednost a odhodlání určitě, ale jestli brečí hodně a dlouho a i několik dní po sobě, tak bych to nelámala. Mně malá brečela vždycky tak max. 15 minut, a třetí den už ne, navíc na ní zabírá, když odejdu z místnosti a zavřu dveře. Nevím jak jste na tom se zuby, malé teď rostou a tak je celý režim spaní i kojení v tahu, když se v noci budí kvůli zubům, tak jí utěší právě to kojení, takže zase kojím několikrát za noc.

fillipepi
21. zář 2015

@katkahavu Budil se jak kdy, někdy po dvou hodinách, někdy po hodině. V půl osmé usnul, pak se vzbudil kolem jedenácté, v jednu, ve dvě, v půl čtvrté .... já nevyspalá, partner nevyspalý .... takže jsem jeden večer prostě nepovolila. Vztekal se první večer hodně, druhý už méně a třetí už spal vzorově. Chce to ale nepovolit.

x_kaatja
21. zář 2015

@pavlapl presne. Taky spim s malou v posteli a pri kojeni spim. Nebo proste jeste v polobdeni vytahnu prso a nasledne u toho usnu. Kolikrat za noc to je fakt nevim. Nikdy jsem se necitila nevyspala. To jen do 3m, kdy jsem si to vwechno ztizila nocnim odsavanim, protoze dcera byla mala a v porodnici me strasily, ze kdyz budu jen kojit, tak se unavy a nebude chtit pit ani z flasky 🙂

x_kaatja
21. zář 2015

A bohuzel to ted nemohu najit, ale jedna verejne znama lekarka zabivajici se prirozenym vyvojem vztahu v rodine rika, ze 8hod neprerusovany spanek je neprirozeny nejen u maleho ditete, ale i u dospelych a je to zvyk, jak rikate, ktery na naucila industrialni spolecnost.

lenjii
21. zář 2015

Ahoj, taky se to u nás zlepšilo odstavením. Jelikož kousala, tak jsem musela odstavit ze dne na den. Pak jen kaše a ted normalní pořádná večeře a už se pár krát zadařilo a spala celou noc. Takže jsem se po nevím kolika let vyspala 😀 Držím palce. 7-12x bych se asi už dávno zbláznila. Nemusíte mě komentovat, ale je to přehnané a prso je zvyk a musí se odbourat. 🙂