Spánek 8měsíčního miminka. Máte podobnou zkušenost a radu?

terkezz
31. bře 2022

Zdravím🙂 můj malej (8 měsíců) cca poslední 3 týdny před spaním (hlavně nočním) strašně vyvádí. Řve, vzteká se a kope nohama.. Pak se přetáčí na břicho a chce pořád něco dělat.. Zoubky ještě nemáme.. Ani to podle dásní moc nevypadá. Za chvíli mě picne asi😀
Přes den spí hezky, někdy si zahuláká ale to je chvilka a spinká krásně.. ale večer je to peklo.. Mám už strach ho večer dávat spát.. Kolikrát se vzteká hodinu v kuse.. Chodí spávat po 3-3,5h ale takhle večer vydrží 4-4,5h vzhůru než usne a z toho ta hoďka se vzteká.
Celou dobu bylo vše dobré, máme pořád stejný režim..

Nemáte někdo podobnou zkušenost a rady?🙂

nagojka
31. bře 2022

Jakoby si psala o nas😂😂ten mu ma ze me jeste ke vsemu hroznou srandu a veskere otaceni zpet na zada a uspavani mu prijde jako zabava takze se tlemi jak prastenej🤦takze ja sem uz veskerou snahu vzdala...z postylky sem vyndala uplne vsechno lezi jen na matraci ve spacim pytli.dam ho tam a necham ho bejt...dela bordel,hraje si,povida,smeje otaci se sem a tam..nakonec se unavy a kdyz zacne knourat tak ho otocim,dam dudana,plenu k obliceji parkrat pohladim po spanku,dam pusinku a za 10minut spi...chodi spat kolem osme a usina pred devatou...nastesti teda ale nerve a nevzteka se...u nas je ted problem spani pres den..za cely den spi dohromady 2 hodiny a to je teda ocistec..8 mesicu mu bude zitra a ma dva zuby dole

lenerka1
31. bře 2022

A je opravdu už unavený? Nebo naopak není toho na něj večer už moc a není přetažený, že už neví co sám se sebou? Zkusit dávat spát dříve/později, podle toho jak projeví známky únavy a nevázat se na režim (některé děti moc režimové nejsou). Nebo možná musí jen vyventilovat za den nahromaděné emoce, v tomhle případě by mohla pomoct před spaním nějaká činnost, u které se pěkně rozchechtá, vyblbne a emoce uvolní. Nebo může mít problém sám se zklidnit a "vypnout tělo", na to nám pomáhalo nosítko - v posteli uspávačka minimálně hodinu, furt akční, lozící, točící, v nosítku při mírném pohupování na balónu do 10min spali. No a v největší krizi jsem na muchláčka kápla pár kapek levandulového oleje a to jsem usla i já 😀 Ať to je cokoliv, je to jen období a časem přejde.

sanyy22
1. dub 2022

@terkezz syn 9m , a máme poslední 4 dny úplně ale úplně to stejné, spi přes den 2 hodinky, a to pouze v kočárku. Večer chodí spinkat okolo 8 hodiny. Byl naučený že jsme ho dali do postýlky, zapli ZaZu králíčka a zachvili usl. Ale poslední 4 dny, řev řev hysterické záchvaty, vezmu ho do ruk a jako by nic, položím a zase řev řev řev., Zubu má 7. Doufám že je to jenom nějaké pitome období.

terkezz
autor
1. dub 2022

@nagojka Jo to on se taky chvíli směje😀 když ho nechám být tak tam chvíli něco dělá ale pak začne brečet. Vždycky chodíval spát kolem 7-8 a teď usínal až po 9

terkezz
autor
1. dub 2022

@lenerka1 To mi taky přijde jak kdyby měl pořád moc energie, jak tam pořád kope nohama a mlátí ručičkama😀 já ho dávám lozit aspoň na hoďku si ještě hrát, pak třeba půl hoďky houpátko na uklidnění a potom pyžamko a mlíčko.. Už ani nekoupeme těsně před spaním, protože to jo rozdovádí úplně

terkezz
autor
1. dub 2022

@sanyy22 Přesně, taky když vezmu tak je ticho a směje se ale položím a konec 🙁 on mi v dopoledním spánku usne třeba i na 2hoďky ale max to zase spí hezky ale večer hrůza