Spánek 6měsíčních miminek. Jak jste to měly vy?

18. říj 2024

Ahojky mamky,
Jak spaly vaše miminka když jim bylo 6 měsíců a více?
My máme od narození spáče, ale posledních 14 dní se budí co dvě hodiny na dudlík a to vždycky spinkal celou noc až do 6 h kdy jsem mu dala dudlik a dospal se cca do 8 h.
No teď je to šílený.
Přes den spí dopoledne 2h cca od 10-12 h pak oběd
Odpoledne spí tak hoďku někdy dvě pak svačinka
Po sváče chodí spát někdy kolem 17 h a to si dá 1h spánku , pak mu dávám mléko a chodil spát někdy ve 20h
Ještě než jdu já spát mu dávám mléko a budí se co dvě hodiny na dudlík.

andelka
18. říj 2024

Popravdě, nepamatuju se už úplně přesně. Ale nejstarší v 6m nespal jinde než kočárku za pochodu, takže když jsme nešli ven, nespal přes den vůbec a v noci blbě. Od 8 měsíců spal v noci s probuzením o půlnoci ve 3 a v 6 vstával. Od roku spal celou noc, do 5-6h, přes den občas a málo.Od 18 měsíců se zase začal budit v novi. Mladší spával dopoledne a odpoledne cca 1-2h,v noci se budili na přeskáčku. Vstavacka v 5-6. U nejmladšího si to nepamatuju vůbec, režim nevím že by měl, usnul buď v kočárku nebo při kojení, byl kojený do 3 let a budil se dost celou dobu.

me_druhe_ja
18. říj 2024

Druhá dcera prvních 11 měsíců v podstatě nespala. V noci se budila každou hodinu, někdy i 3x do hodiny. Výjimečně vydržela spát v kuse dvě hodiny. Přes den spala 20-30min, svátečně hodinu v kuse. Pak jsem ji odstavila a do měsíce spala celou noc.
Normální u kojence je všechno. A spánek se mění pořád. Takže klid. 🙂 za 14 dní to může být jinak.

hvezdicka09
18. říj 2024

Mam dceru 15 měsíců, kojena. Přes den spí 30 minut. Večer usne v sedm, vstává po pate, vzhůru je průměrně 4x za noc cca 20 minut vždy. Mam oba děti nespavce 🙈

autor
18. říj 2024

Tak koukám, že jsem na tom ještě dobře 😳

hvezdicka09
18. říj 2024

No, kdyby mi tak spalo dítě jako tobě, tak bych si piskala. Závidím a preju 😊

autor
18. říj 2024

No asi jsem zhýčkaná 🙈 kolikrát mám co dělat, abych ho udržela přes den více vzhůru.. je to pak protiva, když spát tak spát 😀 ale v noci o tom přemýšlí víc asi .. 🙈

lenerka1
19. říj 2024

Celou noc mi děti začaly spát až kolem 2,5 let (prostřední spíš kolem 3,5), do toho půl roku se budily na mléko po 3-4 hodinách, nejčastěji se budily kolem 9 měsíců, jak rostly zuby, to byly vzhůru i co 30 minut, když daly 2 hodiny v tahu tak jsem byla šťastná, ale zase to přešlo a zase se vrátilo a tak dokola. Jakékoliv vnější zásahy do spánkového režimu se mi většinou vymstily, takže jsem je přestala dělat.

menni
19. říj 2024

Do 18ti měsíců se oba synové budili po hodině. Některé období i po 20ti minutách. U prvního jsem pořád zoufale hledala, co dělám blbě. Zkoušela jsem snad vše včetně spánkových poradkyň a bez výsledku. U druhého jsem se smířila s tím, že začne spát lépe také až od 2 let a je to tak.
Takže buď ráda, jak to máš 🙂.