Separační úzkost? Jak na ni?

luckap91
12. pro 2014

Je to pět nocí, co jsem se rozhodla utnout kojení v noci. Tzn. nakojím před spaním a pak ráno, kolem šestý. Už je to pět nocí, co s manželem nespíme, i když dá se říct, že dnešní noc byla už mnohem mnohem lepší. Vzbudil se prvně v půl dvanáctý, s dudlíkem pokračoval do jedný, ale pak prostě v postýlce ne a ne utišit. Stiší se jen když ho vemu do náruče, to se zklidní a když ho chci znovu položit do postýlky, začne brečet a vstávat. Opět po vzetí do náruče klid. Jinak přestala jsem kojit, protože buzení pro mně už bylo neúnosný a hlavně i nepříjemný ☹ .. začal mě kousat a když jsem prožila tu řezavou bolest při sání, řekla jsem dost.. tajně doufám, že už to nebude trvat dlouho a po tom roce už konečně prospím v noci alespon 6hodin v kuse. Díky za názory...

konikova
13. pro 2014

kdyz jsi prestala kojit, nedavas ditku v noci jist? treba se budi hladem..mluvim z vlastni zkusenoti...kojila jsem co hodinu! rezignovala jsem, dala jsem UM a asi tyden se budil co 4 hodiny!! ja byla ta nejstastnejsi! ted? budi se 1x!!! treba ma hlad, dneska, kdyz jsem davala lahev, uplne jsem slysela, jak to v nem hlady skrunka...myslim si, ze je ditko jeste male na to, aby spalo celou noc bez probuzeni na jidlo 😉 porid si anticolikovou lahev, udelej UM a uvidis, jak se vyspis 😀

lv
13. pro 2014

Tak každopádně separační úzkost je něco jiného -kolem 8m, když třeba zajdes za roh, z místnosti, dítě neví, nechápe, ze se vrátíš a usedave pláče. Taky v přítomnosti lidi, které dřív bralo - třeba babičky, nechce z matčiny náruče atd. - jinak s tím mlickem, zvykne si, par dni je chvilicka, fakt může mít hlad, asi zkus to UM /takze nebudes vstavat kojit, ale delat slozite flasku, no to jsem moc nepotesila, ze?/ každopádně já děcko pochovat, uklidnit v náručí a chtít vrátit do píšťalky =řevem by sídliště probudila..

jija
13. pro 2014

@luckap91 tohle neni separacni uzkost, ale odstaveni🙂
Nam doporucovala dr co k ni chodime cvicit odstavovat postupne, ale rychle, nejdriv vynechat 2 dny prvni kojeni, pak 2-3 dny druhe a tak pokracovat, ale 9 hodin po veceri uz ma dite narok na jidlo, takze nakojit nebo dat sunar.
Muj syn treba od 10 mesicu v noci nejedl vubec, dcerku jsem ted odstavovala v 11 mesicich a ta taky vydrzi az do rana, do te doby mela potrebu v noci"cucat" i 4x, ale nesala a nepolykala, jenom chtela cucat prso

luckap91
autor
13. pro 2014

@konikova Nedávám mu jíst.. když jsme s manželem byli dvakrát večer pryč a hlídala chvilku tchýně, měla jsem pro něj připravený UM a radši se napil vody, UM ho nakopávalo a flusal mi to ven. Ale.. my jsme se dneska konečně vyspali!!! Sice od půlnoci spal se mnou v posteli a kdyby tak necestoval, ani o něm nevím... on ani jednou nezaplakal... ráno v půl šestý jsem ho nakojila a dobrý 🙂 Tak snad bude dnešní noc podobná. Jinak dostane regulerní večeři - většinou to, co k obědu... a nebo kaši, či pečivo s polívkou.

luckap91
autor
13. pro 2014

@lv Jo aha.. já myslela právě když nechce v noci z náruče, takže to je něco podobnýho... díky 🙂 Jak jsem psala výš - konečně jsme se vyspali 🙂 .. Tak uvidíme, jaký budou následující noci...

luckap91
autor
13. pro 2014

@jija Aha.. tak to já jsem to vzala opravdu hopem :-/ 😀 .. Ale jestli to už pochopil a následující noci budou podobný jako ta dnešní, budu už jen štastná a vyspalá maminka 🙂