Roční dítě usne jedině v náručí

tereza1995
20. lis 2017

Dobrý den, už tu tenhle dotaz je, ale staršího data, možná už jsou nové metody tak se chci poradit prosím. Dcera má teď 1 rok. Od narození usíná pouze v náručí při houpání na balónu. Jenže jak roste tak už je jí to nepohodlné, snažím se jí uspat v náručí při chůzi, ale už i to jí je nepohodlné. Když si s ní jdu lehnout tak pláče a leze po celé posteli. Nakonec jí nějak zdolám v náručí,ale mám jen 150 cm a moje záda už opravdu trpí :( v noci se vzbudí 2x-3x na jídlo (UM) nají se a většinou spí dál. Prosím nemáte jinou radu než nechat vyřvat? To bych nezvladla. Zkoušela jsem to, ale malá spadla a praštila se o postýlku do hlavy, naštěstí se jí nic nestalo. Zkoušet už to rozhodně nechci. Děkuji za rady 🙂

dzogobela
20. lis 2017

Jak Ti rozumim 😀 nase ma 15 mesicu. Vecer teda usina sama, to se nastesti nejak naucila taky sama, proste to prislo 🙂 ale jak se vzbudi v noci, tak funguje jedine mic a nebo prso. Pred cca 14 dny jsem ji odstavila a od te doby spi lip, obcas i celou noc, tak mic uz neni tolik v permanenci... Radu nemam, hackuju se 😀

jipe
20. lis 2017

Já jsem uspávání v náručí zrušila něco málo po prvních narozeninách, kdy si syn zvykl spávat v pokojíčku ve velké posteli. Lehla jsem si tam s ním, hladila, broukala, zpívala... až usnul. Sice je to už víc ja rok a stále musím být u usínání s ním, ale nemusím ho nosit, Ze startu se to bez řevu neobešlo, ale byla jsem u něj

evee24
20. lis 2017

Me se asi ve 14 měsících sekla. Hrozne u toho jecela a pak sem zjistila že ji to už houpání nevyhovovalo. Já na vyrvani taky neměla. A ted teda uspavam u prsu ale verim, že i toho se zbavíme v klidu.

pavca1982
20. lis 2017

A co zkusit hacku třeba by v ní usnula?

stastnablcha
21. lis 2017

ja som to mala obdobne. mala zaspavala na prsniku, ale ked sme presli na um tak len v naruci. skusala som jej dat na flasku cumlik s malickou dierkou aby amilk pila dlhsie, ale nezabralo, dlho sme sa s tym pasovali aby zaspala sama, ale uz je velka a stale zaspava v mojom naruci.. uz osm to chcela menit vela krat ale potom som si povedala ze is to uzijem kym sa da 🙂

tereza1995
autor
21. lis 2017

@pavca1982 to je snad jediné co jsem ještě nezkusila. Ale je dost drahá, přijde mi že v roce jí kupovat je zbytečné :( Radši bych jí uspávala už v posteli 🙂 Asi mi ale nezbyde nic jineho než jí vyzkoušet :/ Děkuji

pavca1982
22. lis 2017

@tereza1995 je drahá to je pravda ale my màme do 25kg tak doufám, že nám vydrží za ty prachy dýl.Neuspávám v ní (malá je kojená), ale třeba jako relax je výborná.😉

beruda
22. lis 2017

Měla jsem to podobně, dcera vyžadovala uspávání v náruči při každém spaní, a také mám 158 cm, takže záda trpěla. Chtěla bych se zeptat. co myslíte pod termínem "nechat vyřvat". U nás třeba zabrala Estevillova metoda, ale spousta neznalých maminek jí říká vyřvávací, aniž by o tom něco věděla....

tereza1995
autor
22. lis 2017

@beruda no zrovna ta Estevillova mi připadá jako vyřvávací. Právě při tom mi malá spadla a bouchla se do hlavy :( jen jí položím do postýlky tak řve :( musím ji vyndat a nosit. Nezabira ani když si s ní lehnu do postele, prostě nic :(.

tereza1995
autor
22. lis 2017

@pavca1982 a usnula by Vám v tom malá? Já to snad zkusím 😄

verucka
22. lis 2017

Asi neporadím, ale aspoň napíšu naši zkušenost. Dcera mi také usínala jen v náručí při houpání na balónu, trvalo to zhruba do 18 měsíců. Také mě bolely záda (i když mám víc na výšku) a uspávání v posteli nepřicházelo vůbec v úvahu. Malá po posteli lozila, skákala a nechápala, že si má v klidu lehnout a odpočívat. Po tom 18 měsíci jsem začala zkoušet ji pokládat do postýlky během denního spánku, mluvit na ni, hladit a učit ji spát sama. Ze začátku se nedařilo, ale postupně si zvykala a teď ve 22 měsících je to tak, že po obědě usne naprosto sama a večer ji chvíli pohoupu a pak ukáže na postýlku, že si chce lehnout sama a usnout. Nejsem zastáncem metody nechat dítě brečet v postýlce, že se samo naučí, protože pochopí. Myslím, že je mnohem lepší ukazovat, že to jde i jinak a postupně udělat návyk. (Musím teda ještě dodat, že při pokusu neuspávat a nechat samotnou se rozplakala tak moc, že jsme ji nemohli utěšit žádným způsobem a usnula až vyčerpáním...toto bych už nikdy nechtěla zažít.) Zkoušela bych pomalu a postupně. Některé děti vyžadují přítomnost a blízkost rodiče, jiné ne a usínají sami od nízkého věku.

mamitom
22. lis 2017

My měli to samé do 19 měs. Pak jako když utne... Taky mám 150cm, vím o čem je řeč. Já teda ještě uspávala v houpacím křesle po 1.narozeninach, ať si záda trochu spočnou. Je ale pravda že ještě třeba včera jsem musela unosit aby syn usnul. Vydržet! 🙂

misuled
22. lis 2017

Kdybyste chtěla, můžu vám půjčit na zkoušku nosítko, jestli by usnula v něm. Jinak teda určitě v posteli začne usínat, ale těžko odhadovat, jak dlouho to bude trvat -
všechna období, u kterých jsme si mysleli, že nikdy neskončí, nakonec přešla.

bylinka36
22. lis 2017

Vydrzte, nase do roka a pul usinala jen v kocarku, v posteli se nedokazala uklidnit, takze 2x denne i hodinu houpani a zpivani, kdyz si vzpomenu jak me boleli ruce, aaa, pak postupne zacala usinat u prsa, diky bohu a to ji drzi doted. Coz taky neni top, ale jinak se uklidnit nedokaze a nasilim nic resit nechci...

pavca1982
22. lis 2017

@tereza1995 já jsem si malou naučila usínat u prsa takže jsem to ani nezkoušela, ale myslím, že dítě které má třeba dudlíka by v tom usnulo krásně nejen že se to houpe dopředu dozadu, ale pohupzje se to nahoru dolu díky péru na kterém to je pověšené.

tereza1995
autor
22. lis 2017

@misuled děkuji jste hodná, nosítko mám. Ale zdá se mi že je to další špatný návyk :( ale asi to dnes zkusím jinak mi už upadnou zada :(

evee24
22. lis 2017

@bylinka36 taky si myslím že násilím to není dobře. Dokud potřebovala houpala se. Ted máme taky prso. Jinak se neuklidní a neusne. Myslím si ze az přijde čas, tak se zbavíme usínání u prsa.

beruda
23. lis 2017

@misuled já se nechci hádat. Metodu jsem použila v okamžiku maximálního zoufalství, fyzického i psychického vyčerpání a prostě zabrala. Od začátku jsem se k dceři vracela ani ne v minutových intervalech aby prostě věděla, že vždycky přijdu. Když to zjistila, tak už pak neplakala, jen zavolala, a já VŽDYCKY přišla. A ona už teď ví, že máma přijde, důvěřujeme si a ona VÍ, že VŽDYCKY přijdu a když něco slíbím (třeba když zkoušela chodit do školičky pro prťata a slíbila jsem jí, že než bude obídek, tak přijdu) tak to vždy dodržím. Dnes je jí 3.5 a nemáme nejmenší problém, jsme parťáci, kteří si věří a mohou se na sebe spolehnout. Mimochodem jeden z citovaných odborníků sám přiznal, že nechal dítě vyřvat a to je špatně. Já své dítě totiž nikdy vyřvat nenechala. Vyřvat totiž znamená nechat ječet dokud neusne a o tom to u nás ani v nejhorších představách nebylo.

peggy_5
23. lis 2017

Ja teda dite zatim bohuzel nemam,ale kamaradka ucila malou usinat tak,ze na asi 4 noci nebyla doma... manzel jednak nebyl ta utlocitny co se knourani tyce a druhak to na nej ani moc nezkousela.. prvni noc pry desna...usinala asi dve nebo tri hodiny, ale druhou noc to bylo lepsi a po tech 5 dnech kdyz se kamoska vratila,tak ji ani nenapadlo delat sceny... on si s ni proste lehl,chytil jsi pevne do naruci a lezel... hladil broukal a i v tom lehu jako by houpal nebo jak to rict... kdyz se mu vykroutila taky ji tak chytl znova a porad dokola..jako sice pry jecela az se svym zpusobem ujecela do spanku,ale on byl celou dobu s ni,takze nejem ze nemohla mit pocit opusteni,ale byla pod dohledem aby si neco neudelala.. a mala proste pochopila, ze i talhle to jde a neni to nic co by musela byt tragedie..myslim,ze i nakonec asi po ctrnacti dnech zacala usinat uplne sama stacilo ji ulozit..