Režim. Zkušenosti s koordinací času?

riavais
29. srp 2020

Ahojte, mám doma 6m mesačného synčeka. Od 2m sa snažím o zavedenie režimu/rituálov. Všetko je ok ale celý august sme strávili u starých rodičov mimo domov a ako inak, starí rodičia si proste nenechajú poradiť, chcú si užiť vnuka po svojom a režim sa nám trochu rozsypal. Nejaký dohľad na nich totálne neplatil ale to už je na inú debatu 😁 Pomaly sa snažím dávať dokopy návyky na spanie, jedlo...ale problém je v tom, že sa nám malý ráno nebudí v rovnaký čas, niekedy vstane 6:30, niekedy 8:30, aj keď chodí spať cca 19:00. Potom to máme posunuté aj s jedlom a spinkaním (spí ešte raz dopoludnia, raz, niekedy dvakrát popoludní). Niekedy má hlad už po dvoch hodinách, niekedy sa o jedlo nezaujíma ani po 4 hodinách. Snažím sa teda ešte orientovať podľa toho čo potrebuje, nechcem ho nechávať hodinu hladného alebo unaveného tak, že plače. Máte skúsenosti s tým, že by sa to zrovnalo a mimčo začal vstávať v rovnakú hodinu alebo chcelo spinkať a jesť v podobné časy? Ďakujem 😊

me_druhe_ja
29. srp 2020

Já bych ho rozhodně nenutila to žádného přísného režimu. My dospělí taky některý dny máme hlad vic a častěji a některé dny vůbec. Stejně jako někdy nám stačí 6h spánku, někdy 9h. Podle mého názoru stačí, když má dítě takovej "hrubej" režim. Třeba syn spí jednou dopol a jednou odpol, ale chodí spát v závislosti na tom, kdy se ráno probudí a spí, jak potřebuje (někdy spí 45min, někdy skoro 2h). Jídel vc mlíka má 5-6 denně, ale časy jsou taky orientační. Dodržuji rituál před nočním spaním, že se koupe, natírá a má mlíčko. Spát chodí kolem osmé, ale plus mínus 30-40min. Pokud máme nabitej den, že někde cestujeme nebo jsme pryč, je to jiný samozřejmě. Ale nijak ho to nerozhází. 🙂
Vím, že některý maminky mají děti naučený na minuty, ale já ho teda nechávám takhle, vypadá spokojeně, spí hezky, usíná sám, nenutím ho do jídla ani nenechávám o hladu. Takže u nás to tak funguje dobře.

riavais
autor
29. srp 2020

@me_druhe_ja ďakujem, som rada, že v tomto nie som sama 😊

jana_zofie
29. srp 2020

Ja bych to neresila. Ucastnila jsem se debaty kde si maminka stěžovala, ať ji daj všichni s režimem pokoj, ze je sice hezké, ze jim to vychází, ale at to moc nepřehání s těmi vlastními zásluhami, ze je to většinou zásluha dítěte. A já s ní teď musím souhlasit. My máme vcelku pravidelný režim, ale malá si ho nastavila sama. Vstava mezi sestou a sedmou, vydrží čilá tři až čtyři hodiny a jist nebo pit chce taky v pravidelných intervalech a proto to taky celý den vychází až k večeři v sest a spánku mezi pul osmou a půl devátou. A to taky jenom proto, ze se začíná stmívat. Když bylo světlo do desiti, byla to úplně jiná situace a kojit jsem v noci musela ve tři, protože pak se začlo rozednívat a bez problemu se usina jenom když je tma.
Prostě se tím moc nestresuj, on se malý s trochou štěstí srovná sám.

krupka3
30. srp 2020

Nechat to na diteti, rezim staci jen hruby. Casem si to sedne a srovna se to.