Půlroční dítě nebrouká

23. kvě 2021

Ahoj holky, mám půlroční holčičku, která skoro nebrouká, a jsem z toho nervózní 🤦🏽‍♀️ Starší taky broukala málo, ale broukala si aspoň po probuzení, mladší brouká minimálně i po probuzení. Ve dvou, třech měsících normálně “vedla dialog” podle tabulek, ale od 3.5 měsíců začala makat fyzicky (začala se přetáčet na bříško) a je prostě ticho 🤷‍♀️ Pediatrička říkala, že dobré, pokud si brouká aspoň po probuzení, ale to jsem pak zjistila, že právě není tak často. Pohybově je cca měsíc napřed. Jinak se směje nahlas, navazuje oční kontakt, hodně sleduje, pozoruje, usmívá se, ale je prostě tichá.... i málokdy pláče, je to prostě druhé dítě za odměnu. Uklidněte mě... 😄

zuzkasim
23. kvě 2021

Snad tě uklidní aspoň toto: v půl roce je broukání pudové, takže nemá žádnou souvislost např. se sluchem. Nejde tedy vydedukovat, že by třeba špatně slyšela proto, že téměř nebrouká. Užívej hodného miminka a věř, že je zdravé🙂

jako_mala_holka
23. kvě 2021

Bud v pohodě, všechno přijde 🙂

cilkat
23. kvě 2021

Myslím, že maká na tom přetáčení a mozeček plně zaměstnává plánem, jak získat tu zajímavou věc na kraji deky. Až to vymyslí, vyslechneš si vítězného pokřiku ještě dost 😉 .

autor
23. kvě 2021

@zuzkasim to ona určitě slyší dobře, protože ji starší často vzbudí, otočí se, když na ní mluvím atd, takže ze sluchu strach nemám. Ale díky ☺️ Věřím, že je zdravá, jen mi do toho ještě málo přibírá (prostě to vycvičí 🤦🏽‍♀️), tak jsem celkově taková trochu nervózní

autor
23. kvě 2021

@cilkat no přetáčet už se umí bravurně všemi směry, teď spíš asi zaměstnává mozeček tím, jak se k tý super hračce posunout 😁 ale ani si u toho nezanadává

zuzita15
25. kvě 2021

Mně starší taky broukala málo, zřejmě se soustředila na pohyb, ale byla předčasňátko. V roce a půl uměla 40 slov, ve dvou letech mluvila ve větách, teď v necelých třech komunikuje tak na úrovni čtyřleťáka

drep
25. kvě 2021

Myslím, že tohle děti dělají velmi standardně, že jak objeví novou dovednost, tak “zapomenou” nebo spíš ignorujou ty starší. Pokud je ostatní psychomotorický vývoj normální, neřešila bych.

autor
25. kvě 2021

@drep i na takhle dlouho? Já si teda přesně nepamatuju, kdy přestala broukat, jen si pamatuju, že “dialog” vedla. Ona zvuky vyluzuje, vejská, piští, ale žádné ebu, egu apod 🥺 psychomotoricky jinak ok, jak jsem psala, je tak měsíc napřed