První očkování - na co se připravit?

anny87
20. kvě 2019

Ahoy holky. Zítra jdeme na první očkování. Na co se máme připravit?

gruyerre
20. kvě 2019

@anny87 Měj doma připravené čípky pro případ, že by měl malý/malá horečku. Doktorka ti zítra určitě poví co a jak.

astyna88
20. kvě 2019

Pokud ke dite min dva tydny zdrave,nikdo doma neni nemocny, dite pribyva,jak ma,tak bud v klidu a mej po ruce pri nejhorsim cipky. Ale kdyz uz bude teplota vyssi,prece jen to telicko musi nejdrive protilatky vytvorit, proto se muze obj z ysena teplota. Ja davala az pri horecce,tj nad 38.5.

xkalisto
20. kvě 2019

Teploty. Pokud půjdou na 38 tak snížit. My měli Nurofen do pusinky.

Jinak je možný červený okolo vpichu a že bude mizerně spát a mít špatnou náladu. Přece jenom je to pro ně nepříjemný tak jsou pak uplakani. Ale 3-5 dní a jsou zas v poho.

anny87
autor
20. kvě 2019

Děkuji. Mám s toho docela strach

anny87
autor
20. kvě 2019

Mam doma Nurofen pro děti, ale ten je až od 3 měsícu. Když bude nejhůř můžu ho malé dát? Malá 2 a půl mesice

kajalka
20. kvě 2019

Jestli máš strach, tak to odlož a zjišťuj si informace z obou stran. Prostuduj si rizika nákazy, průběh onemocnění a možnou léčbu. Zároveň i nežádoucí účinky. Neočkuj pod 5 kg, při infekci někoho v rodině. Nikdy nedávej 2 očko naráz. A nezapomeň - ty jsi máma, ty rozhoduješ. Dej na to, co ti radí intuice.

mku
20. kvě 2019

Hlavne nebud vystresovana, tech negativ je vzdy spis minimum a cim min na to budes myslet tim min bude vystresovane i mimco. My mame vsechna povinna a jeste cast nepovinnych ockovani presne v doporucenem obdobi a nikdy nemel zadnou reakci, max 37,5... v lekarne me poradili davat po ockovani vzdy dva dny rano a vecer vibrucol, je to homeopatikum a nevim jestli je to tim, nebo proste mame stesti, ale jak jsem psala krome lehce zvysene teploty nikdy zadna reakce. Ale je teda pravda, ze jsem vzdy ockovala az kdyz jsem si byla jista, ze je maly fakt zdravy a jsme zdravi i ostatni v rodine.

makronka222
21. kvě 2019

Hlavne nic negugluj a zeptej se pak u doktora co a jak

anny87
autor
21. kvě 2019

Nojo strejda gugl 😁

verace81
21. kvě 2019

mi chodíme na očkování s kapesníčkem z kterého nám udělají obkládek zbytek vždy vysvětlí lékař

g_m
21. kvě 2019

@anny87 Taky doporučuju moc negooglovat, ono se řekne nastuduj si informace, ale 90% informací jsou šílenosti, které člověka jen znervózní. Mám dvě děti a žádné reakci nemělo a ani jedno ze 3 dětí od segry... Měj doma něco na sražení teploty (mrkni ne na měsíce, ale kila) a smaž tuto diskuzi nebo tě brzo trefí 😀 Jo a nosím si s sebou odlič. tampónek namočený ve slivovici, který hnedka dám pod náplast. Doporučila mi to sama doktorka...

anny87
autor
21. kvě 2019

Už jsme po očko. Zatím myslim dobrý. Knoura. A spí. A je to znát že je jiná.

eldrag
21. kvě 2019

nám celkem zabíraly homeopatika berou se 3 dny před a 2 po očkovani, priznaky a nezadouci ucinky byly slabe nebo zadne oproti prvnimu očkovani bez homeo