Procházky v zimě. Jak to máte vy?

denca92
23. lis 2021

Dobrý den,maminky.
Jen se chci zeptat, jak to chodí u Vas v zimě a s pobytem venku. Letos poprvé chodí, a spinká dcerka doma, takže už po venku nechodím ani moc s kočárkem. Doteď se vždy vyspala, většinou do půl třetí a šli jsme pak ven na dvě hodky. Ale těd, jak je zima a tma. Tak tam budeme muset byvat chvíli. Jestli to má někdo podobné. Protože vím, že se říká, že nejteplejší je v zimě mezi 11 a 15 hodinou, ale to spí a rozhodně jí to nechci měnit. Tak asi budeme chodit potom podle počasí a nebo dopoledne,když bude navareno. Jak to máte Vy

chumlee71
23. lis 2021

@denca92 malý se taky budí kolem 15 ,tak chodíme ven později třeba na půl hodky až hodinu ,záleží podle počasí. Někdy 😁chtějí vidět lampy,tak chodíme ven až za tmy

rejalin
23. lis 2021

@denca92 my to máme podobně. Prcek spí mezi 11 a 14h (usíná porůznu), takže ven chodíme dopoledne 10-11 a pak odpoledne potom, co se prospí, tak na hoďku. Není to moc, ale lépe to moc nevychází. Až bude ještě větší zima, asi budeme i obrážet nějaké herny, dětské kavárny, bazény... Pokud to tedy všechno nezavřou 😁

te_reza
23. lis 2021

Chodívala jsem s ní ven dopoledne i odpoledne. Líbilo se jí chodit za tmy, když byly třeba už vánoční světýlka. Třeba jen na chvíli, v hnusným vlezlym počasí jsme se na to třeba i vyprdli úplně.

krisstina93
23. lis 2021

My dopol běháme akorát do a ze školy pro staršího a víc ven jdeme odpoledne, nevadí nam jít klidně v 5 a za tmy. Ted už začíná být vánoční výzdoba, tak syn obdivuje světýlka :D

jako_mala_holka
23. lis 2021

Chodíme tak, jak nám to vyhovuje, teď třeba někdy ráno, bez kočárku, se projít, pro pečivo atd, když není vyloženě hnusně, odpoledne pak často chodí s tatínkem, až přijde z práce, což už bývá tma, ale to nám nevadí, oni jdou ven, já třeba vytru, uvařím večeři nebo tak... Teď jsme byli všichni nemocní, tak jsme pár dní nebyli vůbec... Tohle období nemám celkově ráda, listopad, pak leden, únor... Nejhorší měsíce, taková depka trochu

barmil
23. lis 2021

@denca92 syn rok a půl, dopo jdem s kocarkem, protože se proběhne a pak usne. Pak jdem domu na obed a odpo jdem znova na dvě hodky, bez kocarku, běháme, blbnem, jdem do lesa, na hřiště, do parku, je šťastný, že po ceste domu už svítí světla. Chodíme za každého počasí, max když potřebuji dopo pracovat, tak si s tím notasem sednu někde venku na terasu u kavárny, ano i teď na podzim, takze ten denní spánek má vždy venku a odpo má vždy prochazku.
Kolegové ze Skotska říkají, že není špatné počasí, jen můžeš být špatně oblečená do daného počasí.

leniczka23
23. lis 2021

Mám to tak, že absolutně neřeším a neplánuju, ale chápu, máš asi jedno dítě, tak plánovat jeste můžeš (závidím 😁😁)
Prostě když to stihneme dopoledne a dítěti se chce, tak jdeme dopoledne, když to nestihnu, tak jdeme až odpoledne a někdy nejdeme klidně vůbec😊

95newmommy2020
23. lis 2021

Mě odpoledne spi od 12-15. A než se vyhrabeme ven jsou 4. A jsme alespoň do 6

vikinkav
24. lis 2021

Da se chodit i za tmy, poradne se oblict a je to. Jinak doporucuju nejake celovky a diteti pripadne reflexni vestu, davam obema starsim detem po 4 hodine kdy uz je sero 😉

sirinfirst
24. lis 2021

@barmil To říká i naše doktorka. A můžu potvrdit, syn byl v lesní školce venku celé dny za každého počasí a nemocný nebýval.

andelka
24. lis 2021

Tak dětem je to jedno jak je venku. Ale já už jsem choulostivá 😁 chodíme aspoň jednou denně, aspoň na chvíli. Nerada chodím v dešti a protivném větru. Ale jinak třeba tma nám nevadí. Naopak brzy budou osvícené balkony, světýlka, výzdoba.. Teď je tma v 16h, syn taky spí ještě po obědě,takže dobu 11-15h taky trávíme doma. Dopoledne bereme většinou balón, odpoledne se jdeme projít.
Taky tohle období nemám v lásce, ani moc nemusím zimu a sníh. Miluju jaro až podzim. Ale co se dá dělat.

hankaros
24. lis 2021

Je to jedno kdy jdete ven, když svítí sluníčko, všeho nechám a jdeme, a večer třeba s celovkou/blikackou. Vhodnost denní doby vůbec neřeš.

me_druhe_ja
24. lis 2021

Mam děti 2 roky a skoro 10m. Mladsi spí 2x denně (cca 10-11h a 14-15 až 15:30). Starší spí cca 13-15h. Obě spí daleko líp v postýlce, takže na spaní jsme doma. Tudíž jediná doba, kdy mužem jít ven je od té 16h nejdřív. Ale máme výhodu, ze bydlíme až u Atlantiku, ale stejné časové pásmo. Tudíž aktuálně je tady světlo cca do 17:30. Chodíme domu tak kolem té doby. Ale v ČR je to šílený s tou tmou, to vám nezávidím. Ale chodila bych i potmě klidně. Však jsou lampy. Starší lampy miluje. :-,D

veroniqess
24. lis 2021

Chodíme dopoledne a odpoledne po spaní, taková zima, aby mohl být venku jen hodinu, podle mě jen tak nebude a teď rozhodně není. Chodím za jakehokoliv počasí a syn neměl za 16 měsíců ani rýmu.

Co se týče tmy, když nechodite v lese, asi je to jedno 😃

klarkablaha
25. lis 2021

taky chodím vždy 🙂

felixfelicis
25. lis 2021

Nám chození ven určuje školka pro starší děti, ať už je v tu dobu tma, zima, prší nebo cokoliv jinyho 🙂 V tvé situaci bych chodila ven dopoledne.

jasminek2012
25. lis 2021

V létě jdeme vždy dopoledne i odpoledne, v zimě to spíš neřeším, když se nedá jít na hřiště (to syn miluje.)
Takže někdy jdeme jen dopoledne, někdy jdeme jen večer, někdy na to prdím a jsme doma. Fakt záleží na tom, jak je a jak to prostě vyplyne ten den. Ale aspon jednou se snažím vždy, pokud fakt není extra hnusně.