Problém s usnutím. Něco společného se spánkovou regresí?

martinatd
17. črc 2021

Ahojte maminy, zajímalo by mě jestli máte taky zkušenosti, maly čerstvě 4 měsíce má poslední dny problém usnout ve dne i večer. Je jedno kdy začnu uspavat dřív ,později , tak.moc.chce spinkat po tom.co ho přes hodinu uspavam a nejde mu to. Už se mu snad ani nelíbí celkově uspavani, žádná pozice na rukách, u prsa, ve dle mě jen ležet, v postýlce ležet, šátek, houpání, hopsani na míči, proste nic nezabírá. Často jsme uspavali u vysavače apod ale to jsem odbourala, chci ho od září učit usínat samotného. A I u šumu to trvalo kolikrát i hodinu Už nevím co s ním 🤦‍♀️ může to mít něco společného se spankovou regresi? Dřív sice uspavani taky trvalo dlouho ale usnul..teď se mu ale už nic nelíbí, nevim jak už mu pomoci 🤦‍♀️🥺

aselluska
18. črc 2021

@martinatd v tomto stejném věkovém období jsem řešila to samé. Dítě unavené a ne a ne zabrat. Každé spaní pláč. Nakonec pomohlo ubrat spánek. U když vypadalo ospale, byla to jen nuda. Žádný spaní. Jenže dítě se šmudlalo i nudou. Tak jakmile to začlo, změnila jsem místnost, hračky, zábavu a najednou byl zase na 2 hodiny klid a spát se šlo až později. A taky jsem zkoušela všechno možný jak píšeš. Ono se něco najde, co bude vyhovovat. Neexistuje návod. Každé dítě je jiné a někdy je to jen o tom, než přijdeš na to, co vlastně chce. Mám pocit, že je pořád něco takového a když na to přijdu, objeví se něco dalšího 😁

martinatd
autor
18. črc 2021

@aselluska když já se bojim že pak bude pretazeny. Všude píšou že 4 M miminko nema být vzhůru déle jak 2 hodiny, ja uspavam po hodině , vždy se mi zdá unavený a uspavani další hodinu trvá.. tak já už nevím no😔

meronym
18. črc 2021

@martinatd Tak to ho uspavate v podstate porad. Nedivim se, ze mu nejde zabrat. Prodluzte intervaly, unavi se a usne hned.

martinatd
autor
18. črc 2021

@meronym no to ano, pořád 😔ale když on pp hodině ziva, má malé očka, někdy si je i tre, tak mi přijde hloupost ho trápit další půlhodinu třeba

maki90
19. črc 2021

@martinatd taky bych prodloužila bdění.

aselluska
22. črc 2021

@martinatd ale to může být jen znuděný, nám to dělal taky. Stačilo najít jinou zábavu, jinou hračku, změnit prostředí a na hodinu bylo vystaráno. Ne každé dítě takové je. K žádnému není návod. Na to musíš přijít. To tak někdy je. Kamarádky nechápou režim našeho malého. Pořád malý přihlouplé otázky, proč tohle, proč to dělám takhle, ale já nemám jejich dítě, abych to dělala jako oni. Každé potřebuje něco jiného a taky jsem na to musela přijít a trvalo mi to.

aselluska
22. črc 2021

A nikde jsem nečetla, jak by tak a tak staré dítě mělo být vzhůru, nebo jak by mělo spát. Každý je jiný. Taky se dočteš, že by člověk měl na spát 8 hodin. A taky každému vyhovuje spát jinak dlouhou dobu. To nejde takhle určitě. Jako říct, že už je 2 hodiny vzhůru a proto půjde spát, je blbost. To je jako kdyby jsi řekla, že by neměl spát dýl jak 3 hodiny, chodila ho budit a pak se divila, že je ospalý.