Problém s usínáním. Máte radu, která by zabrala?

30. bře 2020

Pěkný den všem, chci se zeptat, zda někdo nemá podobnou zkušenost a hlavně radu, co zabralo 😬
Mám 8 týdnu staré miminko. Je hodná, výdrží si jen tak broukat, ležet, koukat, povídat... Ale problém nastává jakmile začne být unavená. Neusne sama ani za nic, což mi nevadí, ale ona neusne ani u prsa, dudlíku, lezení se mnou v posteli, ležení na mne, zavinuta, nezavinuta, s bílým šumem, v klidu, prostě nijak. Nošení pomůže do doby nez ji odložim, ale ne vždy. Vždy je usínání na dlouho a tak trošku boj. Střídavě kojím podávám dudlík, houpa, chodím s ni. Už nevím co vyzkoušet. V noci je to vcelku dobrý, to ji nakojim a většinou uz usina u prsa. Ale celkově to její spani je takové divoké. Večer usne v 19 h a budí se na první kojení okolo 2h rano, a potom uz je to spíše spani nespani. Pořád se vrtí, kope nozkama, macha ru

autor
30. bře 2020

Pokračování : rukama, mruci, bruci, fňuka. Ze začátku spinkala krásně, ale teď mi přijde ze jecto čím dál víc horší. Přitom dělám pořád vše stejně.
Predem děkuji za rady maminkám s podobným problémem. Děkuji moc

makra1988
30. bře 2020

Zdravím,
Dlouhé uspavani, krátké spaní. To zname. Co zkusit uspavani v kočárku??? Já tu doma jezdila přes práh nebo venku na zahradě, ale doma je doma. Je lepší si tak mimčo naučit. I když vše přijde nějak samo.
Nebo mne napadlo, že už třeba nechce částo spát. Ty děti se docela rychle mění. Syn mi ve třech měsících spal už jen 2x za den a to když se mu zachtělo, ale nikdy nebyl spac. Jinak asik tu dostanete rady uspavat v nějakém nositko na sobě, nebo v hojdovaku, během pár dnů se nám narodí další dítko a už teď z toho mám strach, pac vim, co nás čeká 😪

autor
30. bře 2020

@makra1988 děkuji, tak nějak to je no.
Je mi jasné, že čím je větší, tím min spánku potřebuje. Ale já na ní tu únavu poznam, ona se snaží usnout, ale nejde to ani za nic, a když uz usne je do 30 minut vzhuru. Mám postýlku na kolečkách, takže jezdím když je nejhůř i s ni a taky to extra nepomáhá 😶
Držím palce, ať je druhé mimi pohodové ☺️

makra1988
30. bře 2020

Nejake ambice nemám, ale ač se to bude zdát pro některé drastické, tak na druhé dítě budu v tomto tvrdší. Dokonce beru i dudlík do porodnice. Prvni ho nechtěl a každý říkal nedávej nedávej a pak jsem dudlík byla celý rok já a jinak jak u prsa neusnul..a v noci o tom nemluvím ani.

Asik se u toho nehroutit, položit do postýlky, dát dobrou noc, pustit usínácka a odejít. Tak jsme v roce naučili i staršího syna. Sice první noc šílená, ale teď má tři a prostě jde a usne. Ale u prvniho miminka má.l maminka strach skoro se vším.

jjasmina
30. bře 2020

Tak to my máme spaní, nespaní pruběžně od 19 hod a pořádně zaspí až kolem půlnoci až jedné, někdy i ve tři, ted se poprvé podařilo, že usnula v 11 a spala až do rána. Jinak přes den pohodička, nakojim a spí, pochovám a pohoupu a spí krása

eithelwing
30. bře 2020

Řekla bych, že je ještě malinká. Můžeš zkusit začít ukládat o ždibec dřív, než bude přetažená. Každému dítěti pomůže něco jineho. Naše dcera zprvu přes den usínala v náručí, v šátku, v kočáru. Jinak nic. V noci to bylo lepší.
Ale nic netrvalo věčně. 😊

mariegroth
30. bře 2020

U nas plati cim lepsi spanek pres den, tim lepsi v noci. A zasadne davat spat jeste nez je unaveny. A vecer mame rutinu - telove mleko, lahev, prebalit, pyzamko a knizku. Ta rutina mu take pomohla.

autor
30. bře 2020

To je mi jasné, jen právě ten denni spánek je pro nás momentálně oříšek :(
Budu zkoušet, a uvidime. Snad se k něčemu dopracuju.
Rituál večerní máme stejný,a i ten večerní první spánek je nejlepší.

autor
30. bře 2020

@eithelwing snažím se, ale zatím se mi to nedaří vychytat. Uvidíme budu zkoušet a snad se k něčemu dobrému dopracuju ☺️

eithelwing
30. bře 2020

Držím palce, ať se to vyvede. 🙂 Jako u nás se do roku muselo chodit s kočárem, jinak by malá přes den prostě nespala. :/ A pokud to nešlo (v létě třeba pekelné vedro), tak fakt ta náruč. Ale zlepšilo se to. 🙂 Vždycky se to lepší, pak zase někdy trochu zhorší, nejhorší je, že nic netrvá věčně a hlavně u těch malých miminek se ty spánkové cykly dost mění. Aspoň u dcery to tak bylo. 🙂

lucifux
30. bře 2020

Já mám doma dvě absolutně odlišné děti. 1 syn byl spící pana. Od doby co jsme přijeli z porodnice, malý se budil 1-max 2 krát za noc. Kolika žádná, v postýlce vydržel přes den v klidu ležet a hrát, vůbec jsem nevěděla že nějaké dítko mám. O zubech jsem veděla jen díky horečkám a průjmu. Nebyl to žádný strašpytlík, do všeho hned a po hlavě. 2 syn, v porodnici se nechtěl pořádně přisát, pořád plakal, co 2 hodiny vzhůru,pak dlouhé uspávání. Přijeli jsme domů, kojení pohoda (za týden má rok a já stále kojím), ale přišla tříměsíční kolika, každý den od půl sedmé do půl desáté pláč, cvičení, masáž, kapky, nahřívání nic nezabíralo, fakt jsem celé 3 hodiny každý den na střídačku se mu snažila pomoc a ulevit od bolesti. Nosila na ruce na tygříka plácala po zadečku, kolébala, houpala uff. No a pak koliky odešli a malý si zvykl na usínání na ruce a houpání, takže cca do 9. měsíce maminka každý večer houpala na ruce a plácala po zadečku. Do toho každou noc se probudil a 2 hodiny mu trvalo, než zase usnul. Přes den spánek max 1,5 h. Teď už to je normální, ale ve čtyřech měsících mi to pro něho přišlo nedostačujicí. Prostě to je nespavec. Dneska mu bude rok, vzbudí se jednou v noci, stává v 5 ráno. Po obědě si dáchne na 1,5-2 hodiny.

andrejicek24
31. bře 2020

Uspat v kočárku. To u nás zabiralo krásně. Ještě teď a jsou mu 3 měsíce, malyho dám do kočárku a spí klidně 3,5 hodiny.. Oni mají rádi pocit bezpečí. A večer usíná tak, že se držíme za ručičku, položím mu ruku na čelo a okamžitě spinká.. Chce cítit dotek, lásku a hlavně maminku 🤗