Přechod na méně spánku. Jak to poznám?

martinatd
3. zář 2021

Ahojte, zajímá mě jak poznám že mimco chce spát méně, poznám to jen tím že se protáhne bdění? Maly 5,5 M spí přes den 4-5 krát. Někdy trvá uspavani i hodinu, někdy jen 10 minut . Když trvá uspavani dlouho mám někdy chuť to vzdát a nechat ho , ale ziva a tre si oči takže to beru tak, že je unavený a jen nemůže usnout. Ráno vstava kolem 6-7 v noci se ted hodí tak 3x,4x .. všude čtu přechod že 3 spánku na 2 ale co teprve z 5ti 😅🙈bdění máme 1-2 hodiny někdy vydrží déle někdy ne.. měl taky někdo takového space? Dekuji

ajja87
3. zář 2021

@martinatd jaaa... Máme to úplně stejně... Ani nemáme jakoby režim, že prostě nevím v kolik přibližně půjde spát... Tím pádem i různe rozházené kojení... No děs.... První byla jak hodinky a tohle druhý si jede podle svého... Jako nechávám to prostě na něm, když chce usnout, dam, když to nejde jdem si hrat... Nehroutim se z toho... Přes den si dává několik desetiminutovek.... Jednou za den si dá půl až hodku.... Jo a máme 6,5 měsíce...

martinatd
autor
3. zář 2021

@ajja87 taky nemáme žádné režim a taky to nehrotim, ale naučila jsem.si ho má uspavani na rukou a už opravdu trpim takže by bylo fajn uspavat třeba jen 3x 😅

luhana
3. zář 2021

@martinatd
Take pres den uspavam na rukou, uz je to ale fuska. Ma 5m a 8,5 kg. Denni rezim velice nastolit nelze. Zalezi v kolik se rano vzbudi. Kdyz vstane v 5 rano, uspavam pak kolem sedme. To si da tak tricetiminutovku. Pak dalsi spanek kolem 10 h. Zalezi na delce spanku a jak se vyspi. Vetsinou se snazim jeste o jeden spanek odpoledne a pak kolem 17 hodiny. Ten uz byva kratky, tak tech 30 minut. Do postele pak ukladame v pravidelnou dobu o pul osme. To uz usina u kojeni. Trva to tak hodinu nez zabere. V noci se pak jeste x-krat vzbudi 🤦‍♀️ I kdyz si tre ocicka a je jasne unaveny, davam ho spat az po tech cca 2 hodinach bdeni. Mam uz odzkousene, ze proste driv nezabere a namaham se s uspavanim zbytecne.

martinatd
autor
3. zář 2021

@luhana to je jak přes kopirak, u nás úplně to stejne az na to z u prsa už mi prostě nezabere. Taky máme 8,5 kiloveho prcka a je to maras už.. vyzkoušela jsem vše až na hojdavak. Je sice drahy ale asi ho vyzkouším protože za měsíc, dva už ho fakt neunesu. Doufám že těch spánku bude alespoň min 🙏

luhana
3. zář 2021

@martinatd
S hojdavakem zkusenosti nemam, tak nemuzu poradit...Ale ruce uz mam vytahane jak Pepek namornik a hlavne trpi zada 🥴 No daly jsme se na to, ted uz neni cesty zpet 🤣 musime vydrzet 👍 Snad je tak nebudem uspavat do dvaceti 🤣