Přechod na jeden spánek. Zkušenosti, rady?

martik169
9. črc 2022

Ahojte holky, prosím o vaše zkušenosti. Syn přechází na 1 spánek, uz to trvá tak půl roku kdy se nám to střídá. Smirila jsem se, beru to jak to je ,zvyklá jsem si že každý den to je jinak i na to, že máme při 2 spancich vecerku v 10 večer. Teď už mame ale 3 týdny horor... syn odpoledne neusne ,snažím se o to hodinu ale prostě nezabere...což by mi nevadilo.. chodí odpoledne kolem 11 pospi 1,5h.. noci jsou ale katastrofa..téměř každou noc má 3h okno kdy se jen prevaluje, co 5minut střídá prso ,prostě nemůže zabrat... usina pak až ráno...ja už jsem jak zombik.. nechci aby měl dlouhodobě tsk špatné spaní,,,uz nevím jak mu pomoci.. 2spanky se nám prostě nedaří 😔děkuji

emillyhk
9. črc 2022

@martik169 Nepíšeš, kolik synovi je... Ten můj byl přes den nespavec, jeden spánek měl od 8m, většinou spal spíš před obědem. Odpoledne už ne, spát chodil večer kolem půl osmé, vstával v 5. V 11m přestal spát přes den úplně, ale vstával až v 7. Ve 13m se to celkem stabilizovalo, vstává kolem 7 (ale před tím se tak 2x vzbudí, 5 minut sedí, kouká do blba, zase lehne a spí), po obědě spí cca 1-2hodiny, večer usíná kolem 21-22hod. To pozdní večerní usínání je spíš tím jak je dlouho světlo a vedro. Teď v těch chladnějších dnech usíná už kolem 21hod, když je opravdu vedro, tak prostě dýl.
Není teda kojený, takže prso nevyžaduje, na spaní má stále ještě dudlík (má 17m).

martik169
autor
9. črc 2022

@emillyhk je mu 15mesicu ...napadlo mě jestli pro něj Večerka v půl 7 není brzo..ale už tak spí blbe když jde spát qz po 6 hodinách, takže ho nechci ještě víc protahovat.. chápala bych kdyby mu stačil 1 spánek,, ale proč tedy takové noci...za 3 týdny se mi ho podařilo uspat 2x jen jednou.. spal do 18h a Večerka byla v 22h bylo to opravdu znát..spal klidně, vzbudil se jen 3x na prso ,jak má 1 spánek je to horor ale uspavat ho v 6 h večer na druhý spánek je hloupost,,,uz si nevím rady

emillyhk
9. črc 2022

@martik169 Hm, ještě mě napadá trochu posunout ten první spánek? Co ho dát spát později, aby až se vzbudí vydržel až do večera? I když teda přiznám se, že já nejsem moc zastánce nějaké velké manipulace se spánkem. Ale mám jenom jedno dítě, takže v náročných obdobích jsem se přizpůsobila jemu, nemusela jsem řešit nic jiného kolem. Jinak přijde mi, že dva spánky přes den už jsou pro něj moc, ale ještě to nemá vnitřně nastavené. Tyhle období, kdy dítě přechází ze dvou spánků na jeden jsou prý náročné a trvají i několik týdnů. Ale jak říkám, syn byl vždycky nespavec, vydržel přes den opravdu dlouho a nebyl přetažený...

emillyhk
9. črc 2022

Ještě ty noci - syn blbě spí, když rostou zuby. Nejhorší to je před tím, než jsou vidět pod dásní. U stoliček to bylo fakt náročný. Teď se mu klubou špičáky a taky v noci spí hůř (z ničeho nic řev jak na lesy 🤦‍♀️).

xxx3d
9. črc 2022

syn mi spal dlouho se dvěma spánky, dlouho po druhém roce, takže nemám zkušenost takto brzo (podle mého) přecházet jen na jeden, ale napadá mě, že to může souviset s ročním obdobím, teď v létě je to složitější, než v podzimním a zimním čase.

martik169
autor
9. črc 2022

@emillyhk zuby to nejsou si myslím, vzdy měl špatný spanek když spal přes den jen jednou..jenže ono když má 2 spanky ,vstava po 8 hodině a pak uu se mi druhý prostě nevleze..zkousim to už tak dlouho...taky ho nechci protahovat..jak vidim unavu jde spinkat at už to pak vyjde jakkoliv... achjoo noo snad si to brzy nějak sedne..dnes uslu pořádně až v 6 ráno, spal do půl 9 a co vstal jen ziva 😔

mandala
9. črc 2022

Já si myslím, že úpravou spánku to nevyřešíš, buď to bude nespavé dítě, nebo ho něco trápí, ale nespavost v noci podle mne neovlivní počet spánků přes den...

andulka007
9. črc 2022

Mě teda malá má jeden spánek za den už od 6 měsíce ( teď ji je 9 měsíců ) přes den byla vždy nespavec už od narození ale nebyla protivná .. teď když ten jeden nemá tak je večer protivná a nedá se s ní nic ... ale v noci je andílek , usne kolem 20 hodiny vzbudí se jednou na mléko / čaj / dudlík - jed o z toho ,kolem druhé ráno ale hned usne .. a pak až v půl 8 ... Jediným denním spankem je kolem půl 12 tak hodinu a pul maximálně 2 hodíny .. a myslím že je to akorát ... 😁 Sousedka má stejně staré dítě a její malej má 3 spánky za den .. takže je to složité ... 😁