Přechod na 2 spánky. Jak to bylo u vás?

martinatd
8. lis 2021

Ahojte, zajímalo by mě jak jste to měly vy . Mám skoro 8 M syna a zatím máme 3 spanky, pomaličku mu prodloužuju bdění aby pak nebyl problém přejít na 2 spanky az bude připraveny, každopádně mám pocit že snad nikdy nebude. Ráno mi vydrží max 1,5 h vstává kolem 7 h. Přes den ale vydrží 2,5 h nevím proč ráno vydrží tak málo. Podobně je to i večer. To sice vydrží 2,5 ale chtěla bych aby zvladnul už více.. nespěchám samozřejmě a pokud má potřebu spinkat nebudu mu do toho nijak zasahovat, ale všude píšou jak mimco vydrží i 4 hodiny před vecernim spankem a u nás ani náznak že by se to mohlo změnit.. jak jste to měli vy ? Dekuji😊

drakenn
8. lis 2021

Nic mu neprodlužuj, nech to na něm a přírodě.

ladymaky
8. lis 2021

Buďte Ráda za tři spánky, já mám totálního Nespavce a dva spánky máme od konce čtvrtého měsíce, je to Nespavec a aktivní mimi, ráno vstane v sedm a vydrží 4h vzhůru a v 11 chodí spát, přijde mi, že snad není ani unavený 🤷spi max hodinu a to ještě za jízdy v kočárku a odpoledne si dá 30min a to je vše 🤦🤦🤦

elesse
8. lis 2021

Menilo se samo, od cca pul roku ma vetsinou jen jeden spanek a to pres obed, dyl moc nevydrzi. Nekdy prida jeste pulhodinku kolem ctvrte, ale to az posledni dobou (20m). Nic jsem neupravovala, spi, kdyz chce, jen po pul pate uz ho spat nevadam, aby usnul mezi 18.30-19.30

jako_mala_holka
8. lis 2021

Vůbec jsem to neřešila, nechávala jsem to na ní... Teď v 17 měsících spí jednou denně tak hodinu a půl, kde jsou ty dva tři spánky 😭🙏😅

jako_mala_holka
8. lis 2021

Já trošku nechápu, proč to u těch dětí někdo tak hrozně řeší, mně by se taky nelíbilo, kdybych třeba musela spát místo 8 hodin jen 5 nebo naopak, každý je jiný přece, ani ty děcka nejsou jak přes kopírák.. To pořád čtu nějaká bdělá okna, ohledně jídla kojení přesně co tři hodiny a podobné blbosti... Naprogramovat se dá počítač, ne mimino

merope
8. lis 2021

Nejhorší bylo, když potřeboval cca 3 spánky za 2 dny - ale ono se to prostě tak nějak samo přehoupne.

mysh_me
8. lis 2021

Meli jsme to s malou stejne, presne jak pises, rano po probuzeni max 1,5h a zase spat, pres den tak 2,5h max. Pred vecernim spanim taky ne vic 🤷🏻‍♀️ Nikdy jsem to neresila a davala ji spat jak potrebovala. Na 2 spanky presla az po 10.m.

zuzickan
8. lis 2021

Nevím, proč miminku programovat spánek, Každý má přece jinou potřebu... mám 4. dítě a nikdy jsem jim spánek nijak neovlivňovala, spali jak potřebovali... dcera má 9 a půl měsíce, ještě před dvěma týdny spinkala přes den 4 x po půl hodině, teď se to pomalu proměnilo na tři spánky denně, někdy hodinku, někdy hodinku a půl.... třeba dnes vstávala v půl sedmé, spinkala od čtvrt na devět do půl desáté, druhý spánek od 12 do jedné a třetí od půl čtvrté do pěti... spinkat na noc půjde mezi osmou a půl devátou

hanickaurb
9. lis 2021

@martinatd takejsme to meli tak, v pohode, to se upravi, rano mi take vydzel bodinku a pul a potřeboval tento spanek dlouho, pak se to pomalu prodluzovalo ze jsme pak chodili ven kolem 8.30, casem 9.30 a to uz byly jen 2 spani no a casem to bylo s tim dopolesnim tak ze uz hure usinal a kdyz uz tak nespal moc dlouho a nakonec vymizel a ted uz chodi jen po o.

curious_raven
10. lis 2021

Pro mě je mnohem jednodušší nad tím moc nepřemýšlet a prostě když vypadá unaveně, jdeme uspávat. Hlídám jen by se nepřetáhla, ale čím je starší (brzy 8 měsíců) tím víc ty znaky únavy rozpoznám. Doufám 😂 Už tak měsíc se střídají dva a tři šlofíky, různě dlouhé, pokud vypadá spokojeně, neřeším 🙂 Držím palce ať to máte taky v klidu 🤞

andelka33
12. lis 2021

My máme od narození 2 spánky, dříve po 2-3h, teď se mu občas zadaří klidne i půl hodiny a je ready, jindy zase klidne 2h. Vstává kolem 6 a chodí haji kolem 19h. Nech to na něm,jak se smudla, dej ho spát, protože přetažené bude spát špatně a špatně se mu bude usinat

andelka33
12. lis 2021

Jo a máme 6,5 mesice