Plíseň v bytě, stěhování a miminko

leerinka1
6. lis 2018

Dobry den holky, bohuzel i pres veskerou snahu (mame miminko a od lekarky vim, jak je vlhko a zejmena plisen na zdi je pro ne nebezpecna, ze jsou na to velice citlivi), neustale vetram, je tu i tak okolo 70 procent vlhkosti ve vzduchu, koupili jsme si na vlastni naklady odvlhcovac, jelikoz porad vetram, nechci videt ten ucet za elektriku-pak je tu zima..Proste tento pronajaty byt ma, jak rekl muj tatka inzenyr spatnou kontrukci a spatne jsou udelana okna, jsou cela plesniva, netesni. Ted se objevila plisen i na zdi u maleho v pokojicku, maleho jsem prestehovala, celou noc predtim prokaslal-doktorka mi rekla, ze by to mohlo byt i diky tomu. Uz jsem z toho unavena a tohle byla posledni kapka, chci se rychle stehovat. Myslite, ze to pujde bez trimesicni vypovedni lhuty, ktera je dost dlouha, ze pujde domluvit napriklad dvoumesicni?Tak dlouho na nas nikdo nepocka s peknym bytem a platit extra za tento se mi nechce, kdyz to tu neni zdrave. Kdyz udam za duvod stehovani zdravi naseho syna, coz je i pravy duvod proc chci tak rychle pryc?Dekuji za Vase nazory..

papaja90
6. lis 2018

Kdyz jsem se chtěla stěhovat kvůli plisni, byla v obyvaku a fakt moc i v kuchyni takže v 1+1 se nedalo spat jinde, napsala jsem vypoved s měsíční výpovědní lhutou a jako duvod jsem napsala ze byt je zdravotně závadný a podepsal mi to majitel bytu bez problémů.

terka2018
6. lis 2018

Ahoj, jelikoz to neni zdrave prostredi, mel by to na sve naklady majitel dat do poradku, nebo vas nechat bez problemu odstehovat bez vypovedni lhuty.. 🙂