Plazení v 8 měsících. Jak jste dítě motivovaly?

nataliere15
26. črc 2023

Holky jak jste motivovali dítě k plazeni/lezení? Tam muj má 8 měsíců a kromě překvapeni se na břicho a zvedání se na ruce nic nedělá. Nechce se mu. Mužů jak jakkoli pomáhat a dávat před něho vše možné a pokud na to nedosáhne tak to radši vzdá. Doktorka mě už pomalu posila na vojtovku. Přitom jeho bracha se začal plazit v 9 měsících, po čtyřech lezl den a hned na to se začal stavět o nábytek a chodit. Asi bych to neviděla úplně černě. Ležet na břiše nemůže pořad.. ale za nějaké cviky budu rada.
Mate nějaké rady?
Děkuji

journals
26. črc 2023

Rada? Nechat to na něm, do ničeho ho netlačit, nechat mu prostor. Děti prostě nejsou tabulkové. Nestresuj se zbytečně

ekou
26. črc 2023

Každé dítě je originál. Když se mu nechce, tak s ním nepohne nic. Max mít hračku, která ho hodně motivuje k aktivitě

nataliere15
autor
26. črc 2023

@ekou dneska jsem mu dala medvídka, který leze po čtyřech a přitom si zpíva. Bylo vidět, ze se mu to líbí, ale stejne nic. 😁

pampeliska1313
26. črc 2023

Já jsem dělala ze jsem mu dala šátek pod bříško a občas mu zkusila pomoct na čtyři. Ale to se doporučuje dětem co se spis boji třeba lézt a ještě teda jsem to konzultovala s fyzio.) jinak vojtovka nám hodně moc pomohla. Chvíli to byl horor, ale fyzio nás pak posílala na hřiště. Ať si zkouší lézt tam přes různý překážky🙂

pampeliska1313
26. črc 2023

A ještě vlastně malinkej balonek pod bříško. Aby jako posiloval svaly.
Jinak teda já mu pod body dala kojeneckou láhev. Vadilo mu to. Takže najednou lezl. Ale to jsme už věděli ze má svaly v pohodě, jen na to kašle.:D jinak bych se priklanela k tomu ho nenutit. Pokud ty svaly nemá ok, vytvoří si spatnej návyk a je to blby do budoucna.

ekou
26. črc 2023

@nataliere15 já mám opačnou situaci. Kdy mladší dítko už v 6 měsících se plazí a aktuálně se snaží stavět o vše co najde a vyhodnotí jako dobrý zdroj opory (skoro v 7 měsících). Tohle mi první dítě nedělalo. Takže nejsem si jistá, že je to taky úplně ok.
Já bych počkala do 9.měsíce a to půjde ;)

nataliere15
autor
26. črc 2023

@pampeliska1313 chodila jsem se starším, a na první návštěvě mi řekla, ze je v pořádku. Ukázala mi nějaké cviky a řekla mi, ať natočím video kde leze po čtyřech a to je vše. Takže bych řekla, ze skoro vůbec nepomohla 🙈

pampeliska1313
26. črc 2023

@nataliere15 to my teda měli dobrou fyzio no. Díky bohu.🙂 ale syn nedržel v pěti měsících hlavičku. To až na konci mi řekla ze vůbec neměla odvahu předjímat jak to bude vypadat, ze z toho měla docela vítr…:D..

ivkasolavova
26. črc 2023

Pokud vás chce poslat na vojtovku určitě bych šla, ví proč . Já cvičila se synem od 2 měsíce a díky tomu je syn v pořádku ,hodně nám pomohla. Chce to ale doma poctivě fakt cvičit. Sice pláčou děti ale nebolí je nic ,jen nechcou být v těch polohách do kterých je vy dáte .

veru181
26. črc 2023

S plazením jsme nepomáhali, až pak s lezením, a i to jen decentně. Nicméně vím, že jediné, co ho motivovalo (k přeplazení našich nohou, které mělo pomoct lezení), byla křupka 😀 Jinak nás doktorka taky posílala na Vojtovku, ale měli jsme dobrou fyzioterapeutku a ta řekla, že to není potřeba, že jen právě ponouknout. Tak bych asi nechala zkontrolovat u odborníka a podle toho hrotila nebo nehrotila 🙂

klokanka31
26. črc 2023

@ivkasolavova No nevím, mě se zdá že dneska na vojtovku cpou každé druhé dítě 🙄

kubesovaadelka
26. črc 2023

@klokanka31 souhlasím.
@nataliere15 autorko a ty se nestresuj, ono je to taky Doktor od doktora, protože od sestřenice mladej v 9 🌙 jen ležel, ani neuměl druhou fázi vzpřímení se na rukou a doktorka úplně v pohodě, hold je to pohodar. V 10 měsících nastal zlom, našel si způsob svůj lozeni, hned na to začal stoupat o nábytek. Lezení skoro přeskočil. Moje dcera naopak byla hrozně hrrrr a už v 7 měsících si stoupla o cokoliv a v necelých 8 měsících už chodila u všeho co jí přišlo pod ruku( vysavač, prádelní koš) . Hold každé dítě je jiné. My máme jinou paní doktorku než sestřenice a ta nás cpala k odborníkovi od nějakého čtvrt roku, každou kontrolu nás furt upozorňovala, že bychom měli jít apod. V 10 měsících se malá zklidnila, doktorka jen, nooo jde vidět že s ní cvičite. Neee necvicime, dali jsme ji akorát čas, ať si to srovná v hlavě a přijde si na to sama. Ale jak říkám, každého rodiče rozhodnutí. Já jen nesnáším škatulkování a tabulkováni, že teď je dítěti 8 měsíců tak musí umět lozit. Vojtova a jiné fyzio neodzuji, ale pokud k tomu je opravdu důvod, né že je jen pohodovejsi

klokanka31
26. črc 2023

@kubesovaadelka Naprostý souhlas.

klokanka31
26. črc 2023

@nataliere15 A ty dej malému čas a nenervuj se 🍀🍀 Ono se to nezdá, ale u těch dětí je to ze dne na den, kdy udělají najednou pokrok. A je jedno jestli to je plazení, lezení, chození...

nataliere15
autor
26. črc 2023

V klidu jsem. Bude se plazit až na to bude dostatečně připraveny. Zkoušela jsem vše možné a stejne to nezabralo. Ještě zkusím nápad s křupkou tedy. Ale mám doktorku, která jede přesně podle tabulek. To je horší 😬 a když neumí tamto nebo tamto tak už je špatně a musím lítat na vojtovky a fyzio😬 a když řeknu, že je pohodlnější tak na to neslyší.
Jinak jsem toho názoru, že co dítě to originál a ty děti jsou dost chytré na to aby si to určili sami.

lennus
28. črc 2023

@nataliere15 Plazení není důležité, lezení ano a velmi. Obě moje děti byly motoricky pozadu, starší syn narozený o 2 měsíce dřív, tam to bylo pochopitelné, mladší si jen dávala na čas. S oběma jsem chodila k super fyzioterapeutce. Za mě není na škodu je nechat prohlednout, Vojtovka už není nutná, synovi jsme dávali na břicho overball, zavázaný šátkem, aby začal lézt a pomohlo. On se začal v roce plazit a já věděla, že by měl lézt, je to důležité i pro mozek - psychomotorický vývoj. Pomohla mu rychle. Dcera dle ní dělala vše správně, jen si dávala na čas, oba začaly chodit až daleko po roce a půl. Není nutné spěchat, ale kontrola není na škodu, jsou pak i spokojenější, když se posunou fyzicky dál.

jerrabina
28. črc 2023

Já třeba vůbec nevím jak vypadá plazeni, dcera skoro rovnou lezla (celkem brzy). A teď tedy se mi zkoušel platit syn v necelých 4 měsících, i když na to ještě nemá svaly - to mi přijde možná horší než být pozadu 😃 jestli tedy nepochopí že zatím ne.
Ale! Na to fyzio bych šla, k někomu dobrému. Já byla s dcerou kvůli otáčení jako samoplatce, doktorka mi naopak řekla že to není potřeba a já z toho mála co jsem měla jsem si to musela platit sama. A jsem moc ráda že jsem to udělala. Dceři stačilo jen ukázat co má udělat a ona se pak krásně otáčela od první návštěvy fyzio - předtím jen vypadala, že si užene nějakou asymetrii a nic z toho 🙂
Když jsem se ptala na fyzio jestli to bylo potřeba tak řekla že těžko říct, ale že ona jako matka by taky šla.

petaov
28. črc 2023

Má ještě čas. Na Vojtovku bych nešla jen proto, že není dle tabulek. U nás fungoval mobil. Za hračkou ani za jídlem děti nešly 🙂

martinka0209
28. črc 2023

Mám to jako @ekou dcerce bude 6 týdnu,a už se snaží plazit se,strká si nohy pod sebe a to ještě nepase koníčky,taky bychom počkala do 9.měsíce a klidně abych měla i klidnou duši zašla bych na fyzioterapii a i kdybych s ní měla cvičit vojtovku,co je špatného na cvičení?

1janinka1
29. črc 2023

@nataliere15 Tabletem 😁🤣