Otevřená pusa a vypláznutý jazyk u miminka. Máte zkušenost?

rezena12
11. říj 2023

Má skoro pořád otevřenou pusu a často vyplazený jazyk

Má s tím někdo zkušenosti? Konkrétně u mě jde o skoro 3 měsíční miminko.
Plazi jazyk pořad a spinka s pootevrenou pusinkou. Saje z prsa krásné vše jinak nám přijde v pořádku.

radecka1
11. říj 2023

@rezena12 U nás byl velký jazyk a asi lehce povolený ten sval. Srovnalo se to, když pusinka dorostla. Pak jsme chodili na logopedii. Byl problém s l a se sykavkami, ale upravilo se to cvičením a do první třídy už dítě umělo všechny písmena.

rezena12
autor
11. říj 2023

@radecka1 děkuji! 😊 snad to budeme mít podobně

rezena12
autor
11. říj 2023

@radecka1 prosím a kdy cca dorostla pusinka?

marimanta
11. říj 2023

U nás od narození abnormálně velký jazyk, prostě se nevešel do pusy. Způsobilo to i otevřený skus. Ten se srovnal sám, jak syn rostl a proporce se měnily. Ve třech letech nastoupil na logopedii, ve čtyřech mluvil úplně krásně.

rezena12
autor
11. říj 2023

@marimanta no u nás taky vypadá právě vetsi jazýček. Tak snad to je tím taky spaval s pootevrenou pusinkou?

marimanta
11. říj 2023

@rezena12 jj, vlastně ji měl otevřenou neustále. Dnes má 12 a je úplně normální 😀

marimanta
11. říj 2023

@rezena12 ve spánku si ten jazyk jakoby dudlal 😅

rezena12
autor
11. říj 2023

@marimanta Ježíš děkuji.. samozřejmě na neurologii jsem to říkala (jsme o měsíc dřív ještě k tomu) a ona ať jazyk zatím neresime. Proto jsem šla s dotazem sem. Trosku se mi ulevilo. Ona má pusinku taky skoro pořad otevřenou a spicka jazyka venku a nebo když je vzhůru tak ho pořad plazi ven

radecka1
11. říj 2023

@rezena12 Ano, špička vykukovala z pusy. Přišlo mi, že vypadá retardovaně, ale je úplně v pohodě, velmi chytré dítě. Věkem se to srovnalo, už vypadá normálně. Jen si dokáže jazykem olíznout bradu 😁

marimanta
11. říj 2023

@rezena12 tak to zatím opravdu neřeš 🙂 Je malinký, pokud má větší jazyk, patrně mu pusinka doroste. My to měli už ve zprávě z porodnice - makroglosie - hned jsem na našeho dětského uhodila, co to je, co mi to zatajili...a on, že má prostě jen velkej jazyk :D A pak se pokaždé ptal - už mu pusa dorůstá? 😀
A pokud se ti to i později nebude zdát, uvidíš, co řekne dětský(á) lékař(ka), zubař(ka).
Vlastně si ještě pamatuju, že měl taky, povolené svaly celé pusy, přišla na to logopedka, ale taky to vycvičil.

radecka1
11. říj 2023

@rezena12 Tak do 1 roku jsem si toho všímala. Pak se to nejspíš srovnalo.