Odplenkování - pokračovat nebo zkusit později?

lpch
7. lis 2018

Dobrý den maminky, poprosím o radu ty zkušenější z vás. Syn má nyní něco málo přes 20 měsíců a posledních 10 dnů dělá šílené scény, když mu chci nasadit plínu. Využila jsem to tedy jako příležitost, že bychom mohli zkusit odplenkování. Začali jsme minulé pondělí, první dva dny vypadaly vcelku nadějně, třetí den katastrofa, čůral kudy chodil, kakání to samé, o nočník nezavadil ani pohledem. Dnešní a včerejší situace - ráno, když je nahatý, na nočník si dojde, ale vždy mu několik kapek na začátku uteče, nic dramatického. Jakmile mu ale nasadím slipečky, punčochy nebo jen tepláčky na holé tělíčko, tak konec, celou potřebu vykoná do kalhot a je mu to úplně jedno. Zahlásí až jakmile je počůraný. Tak teď nevím, jak dál postupovat. Jestli dál zkoušet nebo zase dát přes odpor plínky a zkusit odplenkovat třeba za měsíc. Poradíte prosím dle svých zkušeností? Děkuju

geilinka
7. lis 2018

SYN začal sundavat pleny tak jsem to vzaala jako signál, že chce začít. Bylo to peklo. Nočník za boha ne. Tak záchod taky ne, čurání všude bobky všude.......Asi po týdnu jsem ho na záchodě přidržela - vyčůral se. Hrozná chvála a sláva a tak začal chodit na záchod. Vždyckyse zavřel a zatukal. Udělal jsme z toho hru. Jenže bobky jsme nevychytávali ještě asi dní. Brečela jsem zoufalstvím. Až pak se najednou podařilo chytit bobek a tak jsme vychytávali bobek i čůrání bez problémů. Postupně začal používat i nočník- po svém (ve stoje,nebo si sednul obráceně). Ted už je bez plen i v noci. Když jsme začali měl 18měsííců....dohrmady to tvralo asi měsíc. Furt jsem prala utírala. Brečela jak želva, že se to nenaučí. A pak to šlo rychle. Dallší etapa byla venku, to jsme zvládli až před prázdninama.
důležitý je, aby si dítě spojilo potřebu čůrat = dojít si na záchod...vysledovávala jsem kdy se mu chce čapla a odnesla

Dcera z kraje taky curala všude a oblečená do kalhotek. 😉 Jsou zvyklí, že mohou do plen tak jim hned nedojde, že to není plenka. Vydrž nezoufej, on to pochopí 😉🙂 hlavně, že hlásí a ví, že se něco děje.😉 U nás bylo fajn, že bylo teplo a běhala po ven nahá 😉🙂 tak to docela šlo 🙂 ale já začala až lehce po druhém roce😉dřív neměla vůbec zájem

vladusa85
7. lis 2018

Taky jsme s tím bojovali... bylo to jak píšete.... nočník odpor, počurané oblečení, louže všude. Začali jsme to zkoušet v létě, když bylo synovi 2r a 2m. Ze začátku na nočníku seděl, ale nic z toho, za chvíli z toho byla louže někde... snažila jsem se ho motivovat, že když udělá louži do nočníku, tak půjdeme zalít kytičku.... povedlo se to možná 2x? Potom léto skončilo a jsem trochu propadala panice.... jak se to naučí doma, když bude muset být oblečený? Na nočník se mu pořád nechtělo, tak jsem ho tam začala přidržovat násilím a když se to povedlo, tak samozřejmě strašná chvála a radost..... šel vylít nočník se mnou a že chce spláchnout..... nakonec začal chodit čurat pravidelně, protože věděl, že bude moci beztrestně spláchnout záchod a poslat to "po tobogánu". Bylo to super, ale kakání probíhalo dál do plíny. Nechávala jsem ho v tepláčkách a když se mu chtělo kakat, tak si přinesl plínu, musela jsem mu ji dát, on se šel někam zašít a bylo to. Nemohla jsem ho přesvědčit, aby to udělal do nočníku.... Jednou hlídala babička, když jsem byla u doktora a hned když jsem přijela domů, tak hlásila, že spolu čůrali i KAKALI do nočníku. Byla jsem dost překvapená a říkala jsem si, že je to jenom náhoda. Druhý den přiběhl, že chce čurat.... tak jsem ho posadila na nočník a on mi řekl "Mamko pryč".... odešla jsem z místnosti a čekala, co se bude dít. Za chvíli na mě volá "Okapat" tak tam jdu a v nočníku na mě čekalo hnědé překvapení. Tak jsem ho pochválila a řekla jsem mu, že je to fakt macek. On se smál a opakoval to po mě 😉 Od té doby už s kakáním nemáme problém, jen potřebuje soukromí. Se spodním prádlem to bylo horší. Nočník jsme zvládali, ale jakmile jsem mu dala slipy, byl konec.... evokovaly mu plínu. Mamka mi poradila jednoduchou věc, a to, ať mu zkusím místo slipů boxerky, ty jsou spíš jako kraťasy..... a ono to fungovalo.... od té doby už se do oblečení nevyčural. Nakonec sám odložil i noční plínu (po pár dnech na nočníku)... plína začala být ráno suchá a i přesto, že ji měl po probuzení na sobě, tak radši přišel za mnou s tím, že chce čurat. Nestačila jsem se divit, jaký udělal za tu chvíli pokrok. Na začátku chce tim mrňousům trochu pomoct, ale oni potom brzy zjistí, že je to tak lepší ;-D Takže hlavu vzhůru.

jaaaninda
7. lis 2018

Asi bych zkusila vytrvat. Kluk taky začínal tak, že když byl nahatý, tak si došel sám. Když byl oblečený (volné tepláky), tak jsem ho na nočník vysazovala sama, ale byly nehody. Při každé nehodě jsem mu řekla, že si musí říct, když má tepláčky a za pár dnů zahlásil i oblečený. Pak už jsem plínku nedávala ani na cesty(jen na spaní), ať ho nematu. Nosila jsem jednorázové podložky, dala je pod něj v autosedačce, ve vozíku v obchodě, atd. pro případ nehody a samozřejmě náhradní oblečení. Ze začátku jsem dávala volné věci, slipky mu připomínaly plenku. Teď asi po 2měsících jsem si uvedomila, ze hlásí, i když má ještě plenku po spaní, tak už ani se slipkama nemá problém.

geilinka
7. lis 2018

Jeste se da zkusit pisoarek pro deti je tam vrtulka

vecerinka
7. lis 2018

@geilinka kde se dá prosím sehnat?

merope
8. lis 2018

Určitě vytrvat - je to chvíli šílený boj, ale výsledek určitě stojí za to. Pokud sám plínu nechce, tak nedávat a bude. A chválit a chválit každý pokrok a nenadávat za neúspěchy. Občas je problém i třeba pokud se do něčeho zabere a zapomene se.

geilinka
8. lis 2018

@vecerinka třeba tady....mě to doporučili když jsem byla uplně zoufalá a než jsme to stihli pořídit vychytali jsme to na záchod, ale četla jsem, že klukům se to hodně líbí a klasický nočník moc nechtěj - ani když hraje

https://www.domstav.cz/domstav-detsky-nocnik-pi...

geilinka
8. lis 2018

@merope náš malej byl uplně blaženej z chválicí komedie - tleskání skákání fakt véééééééliká radost případně i přizvat tatínka když byl doma a radovali jsme se všichni....začal si tleskat i sám a číkat kula (šikula) 😀

ivetttaa
8. lis 2018

souhlasím s pisoárem. náš syn nočník bojkotoval úplně, když jsem ho posadila tak jen řval a řval a řval... pak si stoupnul a začal čůrat ve stoje, jenže to bylo všude jinde a ne v nočníku 😀, tak jsem koupila dětský pisoár a za mě spokojenost. syn se to rychle naučil a chodí sám (někdy ho i sám vylije) a bobíka se naučil dělat do wc, ale chvilku to trvalo... pokud plenu nechce a reaguje když se počůrá, tak si uvědomuje co dělá, jen ještě neumí přijmout ten signál, že se mu chce. u nás to také chvílí trvalo. (my teda bez plen jsme od června - přes den a od srpna na noc), takže skoro až od 3 let, dřív to nešlo ač jsem se snažila jak jsem mohla, tak ne a ne a pak ze dne na den sám od sebe.

vecerinka
8. lis 2018

@geilinka děkuju, my už jsme dlouho bez pleny, syn už chodí i do školky, na noc ještě máme, ale on dost pije, pisoárek jsem viděla u jedné známé, ta ho má z ali expresu, ale tam jsem nikdy nenakupovala, líbilo ze mi že je to rychlé 🙂 u nás si musí dát stoličku a nástavec...

lpch
autor
16. lis 2018

Takze jsme vydrzeli a poslednich nekolik dnu syn perfektne zvlada nocnik, kdyz je nahaty. Uz dlouho nebyla zadna nehoda. Pristi tyden ho zacnu oblikat do volneho obleceni a snad se to behem nekolika dnu zajede a budeme moct slavit dalsi pokrok na ceste k odplenkovani 🙂