Novorozenec-klidný. Vydrží mu to?

hvezdicka09
3. srp 2023

Ahoj holky, zajímala by mě vaše zkušenost. První syn už od svého prvního dne byl neodlozitelny, spatne spal, to mu vydrželo dodnes, 2 a půl roku. Ted mame dcerku dva týdny, už od porodnice moc pěkne klidne spí, sama v postýlce, ozve se jen když má hlad, úplný opak syna. Mam naději ze bude taková klidnější povaha? 😄 jakou mate zkušenost s vašimi dětmi, projevilo se hned na začátku, jak temperamentní dítě bude? Dekuji 🌸

malytlustyhroch
3. srp 2023

@hvezdicka09 mela jsem pocit, ze projevilo, ze jedno bylo od porodu klidne a druhe od porodu neodlozitelne... Ale nedavno jsem nekde narazila na mail, kde jsem v ctrnact dni po porodu toho "neodlozitelneho" syna psala, ze je snad jeste hodnejsi nez byl prvni... Je pravda, ze to asi bylo jedinych 14 dni, kdy byl klidny, ale uplne uplne jsem je vytesnila a ze prvni tri dny po porodu byl stejne neuklidnitelny, jako dalsi tri roky 😃

lv
3. srp 2023

Ne, 3 první týdny trochu nabírají sílu.. A pak se uvidí.

ondul
3. srp 2023

Ty jo, to se obávám, že po dvou tejdnech fakt nejde říct. Každá další noc může být úplně jiná.

escapelle
3. srp 2023

Mám tři děti, 14,8 a 3m. Ti dva a zatím i třetí,vždy usinali vicemene sami,ve svých postylkach.neznam žádné dlouhé uspavani, nespani.ale druhý syn je temperamentní dost. Neutahatelny, cca do 5let vstával v 5 ráno...ale vždy usinal a spal krásně celou noc🙂
Mimino zatím dám do postýlky,přečtu pohádku a spí. Přes den ho jen odložím.ale jestli to i jemu vydrží,zatím těžko říct 🤣
Nicméně 6n je opravdu takové nic nevypovidajici. V podstate celé 6n jsem ho k sobě měla prilepeneho.

areh
3. srp 2023

@lv to odpovídá 🙈
@hvezdicka09 první byl jako miminko hodně kontaktní, chtěl pořád chovat, musel mě vidět. Když se narodil mladší, stala se neuvěřitelná věc a mimino samo leželo, koukalo. A já jsem jen prošla kolem kolébky a říkala si "jé, miminko" (jako fakt). S úplným novorozencem jsem se vyspala úplně nejvíc. A pak to začalo 😂 řekla bych mezí prvním a druhým měsícem se mu najednou nechtělo usínat, brečel, v noci spal semnou. 🤷🏼‍♀️ Jsou mu skoro 3 a usínat se mu nechce pořád. Ale ten první měsíc 👌 (promiň)

alenka_p
3. srp 2023

Z prvních 14 dnů života bych fakt závěry nedělala. Moje obě děti byly prvního půl roku klidná zlatíčka, teď čerti největší. Spaly a spí dobře teda pořád.

marianarem
3. srp 2023

@hvezdicka09 Moj ma viac-menej rovnaky temperament uz od narodenia, vlastne by som povedala, ze uz odkedy sa zacal hybat v bruchu 🙂 Nie je ani kludny, ani hyperaktivny, je skor taky striiedavy - niekedy velka aktivita, niekedy utlm a deje sa to akoby nahodne. Uz v bruchu bol taky - niektore dni kopal prvu ligu a niekedy len tak parkrat tukol, nebola tam ziadna pravidelnost. Ked sa narodil a nejaky cas som ho pozorovala, tak som si hovorila ze "ano, to je on." Teraz ma 3.5 roka a stale je taky.

kristyn86
3. srp 2023

Za prvnich 14 dni nic nepoznas 😉 Ja jsem to zacala videt az okolo toho 2-3 mesice. Kdy syn porad kopal nozkama,jakoby jezdil na kole,malo spal-daval si spis 20 minutove slofiky. No a je z neho hooodne zivy kluk. Dcerka ta lezela naprosto v klidku,jeji spanky byly tak vzdy dvouhodinove atd...A jo,je klidnejsi. Ale muze fo byt rozdil i v tom,ze je to proste holka x kluk.

ladyhacek
3. srp 2023

ne 😀
Mladší syn spal hodně snad 20hod denně, do cca 1,5 roku 15hod. Velký spáč. Hodný, jen papal a spal. Teď se snaží asi vše dohnat 😀
NE, zlobí jako normální dítě, skáče, lítá, je "drzej jak vopice" 😀 zároveň i línej teda nechce chodit na dlouhé túry, ale doma se naběhá a naskáče hodně.

hvezdicka09
autor
4. srp 2023

Holky to jste mě moc nepotesily, ja už začínala mít naději ze po tom starším drakovi bude dcera miminko za odměnu 😅🙈 tak uvidime 😍

veroniqess
4. srp 2023

Druhý syn byl od miminka mnohem klidnější. Jako jo, spánek se po třech měsících zhoršil (spánková regrese, klasika), ale jinak je to vysmátý pohodář, to první nebyl. Teď mu bude ale teprve rok

esmeralda11
8. srp 2023

Syn byl nejzlatější mikinko na světě. Teď v roce je to pěkný čertisko☝️😁

krisstina93
8. srp 2023

Syn byl taky nespavec a desne kontaktni dítě, dcera jako novorozenec byla zlata, miminko hodne, ale čím je starší, tím je horší 😅 teď v batolecim věku je to chodici katastrofa a to sem tenkrát myslela, jak je syn náročný :D ale taky to ze začátku vypadalo nadějně 🤣

luciksima
8. srp 2023

Tak u mě to sedí dcera nedoložitelna noci prorvala budila se za noc pořád za řevu.syn úplný opak už od miminka krásné usínal a spal celou noc ano občas se vzbudil třeba,ale zase hned usnul a v klidu.takze u nás mu to vydrželo už je mu 4,5 a opravdu je klidný a spí dcera špatně spala do 5 let určitě