Noční pročůrání plenky. Máte fígl, jak na to vyzrát?

87pavlina
19. bře 2021

Ahoj holky,

tak si jdu taky k Vám pro radu. Mám doma holčičku 9 měsíců. Poslední dobou v noci pročůrá plínu. Kolikrát to ani nezjistím, protože ji to nevzbudí a já spím. Máme plenky Babylove z DM, doteď jsem s nimi byla spokojená. Má velikost 3 a má asi 7,5 kg, takže velké ani malé jí nejsou. Nechce se mi zkoušet 20 druhů plínek, abych vyzkoušela, které jí budou sedět. Máte nějaký fígl nebo zkušenost, jak na to vyzrát? Já si spíš myslím, že to může být tím, jak se v noci hrabe, cestuje po celé postýlce. Takže spíš tak nějak doufám, že by se to dělo s každou jinou plínou, ale třeba mě vyvedete z omylu a já poběžím koupit jiný plíny 😀

jako_mala_holka
19. bře 2021

Ahoj, nase malá tak od půl roku procura všechno kromě Monperi eko kalhotek, ty jen výjimečně... Někdy i tak v noci prebalujem, když se vzbudí

jako_mala_holka
Autor odpověď smazal
Zobraz
jako_mala_holka
Autor odpověď smazal
Zobraz
klokanka31
19. bře 2021

@87pavlina U nás od narození jedou Bella happy. Teď má malá 10 měsíců, ze spaní leze po postýlce,a nikdy neprotekly. A to je někdy plínka po celé noci opravdu těžká a nafouklá, ale neproteče 🙂

nazka
19. bře 2021

Tohle jsem řešila nedávno taky😄 první dcera procuravala pampersky, tak jsme měli Dada. Druhá začala procuravat Dada a mně se tomu nechtělo věřit.. Až ve skupince mi poradili plenky Bobilo, že ty jsou fakt super a musím říct, že ty neprocura. Jinak my v těch 7,5 kg přešli na 4 a bylo to o chlup lepší i s temi Dada. Teď má 8 kg a máme Bobilo 4 a už se to drží 2 měsíce v pohodě.

87pavlina
autor
19. bře 2021

@klokanka31 Bella happy je značka plenek v Albertu, nebo se pletu?

budilucka
19. bře 2021

Mně se osvědčilo dávat na noc o číslo větší 🙂

me_druhe_ja
19. bře 2021

Já dávám na den Pampers tmavě zelený a na noc jedině premium care. Ty fakt protecou zcela výjimečně.

amazonkajanik
19. bře 2021

My máme Gaga z Tesca už vel 5 a občas se nehoda stala, ale záleželo na tom, jak byly zalepene (když byly moc volně,páč sebou chlapec šije),nebo kolik toho před spaním vypil. Pokud usnul před prebalenim a hned na to si vynutil mléko, tak kolem 3 ráno se buď probere sám a plena má ještě rezervu,nebo až v 5 že je mokrý a to je komplet prevlekani . Když je to normální klidný večer,kdy se nechá přebalit, dáme pohádku,tak vydrží od 20h do 7h (ale váha pleny šílená 🤣)

elesse
19. bře 2021

Ja davam na noc “o cislo vetsi”. Taky babylove. Kdyz mel na den trojky, na noc ctyrky. Pak na noc ty 4+, pak je taky procural, tak ted pri 11 kg v roce pouzivame na noc petky. Ty eko babylove tecou, monperi za me taky hruza, i na den

tynka9
19. bře 2021

Taky se mi to u dětí stávalo, dala jsem o číslo větší a v pořádku. Taky jedeme na dm babylove, jsem s nima moc spokojená.

veronyque
19. bře 2021

@87pavlina Bella happy má myslím Tesco. Albert má Happy baby. Snad se nepletu...

amazonkajanik
19. bře 2021

@veronyque bella happy má terno,lékárna Max. Tesco má Gaga a Fred &Flo. A Happy baby jsou myslím v Tetě

zuzkasim
19. bře 2021

Co si tak pamatuju, když protékaly pravidelně, znamenalo to, že to chce větší velikost.

barmil
19. bře 2021

Nevím, syn od porodu Pampers premium care a neprotece, ale ja teda prebaluju i vnoci, nenechala bych ho celou noc v jedné pline.

ziraffka13
19. bře 2021

Doporučuji nejprve vyzkoušet vel. 4 a pak až případně měnit značku. Vždy jsem při přecházení na větší plenky nějakou dobu měla na noc o velikost větší než přes den. Používám Baby Charm.

jjasmina
20. bře 2021

Já používám Happy baby z Alberta, dlouho jsem se jim bránila , ale malá 13 měsíců a bez nehody.Max když vse v noci probudí s pláčem, tak prebalim

veru181
20. bře 2021

S dovolením se připíchnu, máme dnes stejný problém 😀. Začal teď spát na boku a protekl právě na tom boku, na kterém ležel. Jinak doteď nám protékaly všechny jen občas (dm eko, Dada, Happy mimi) a jedna várka Monperi vel. 3 skoro pořád.

95newmommy2020
20. bře 2021

Ahojky my jedeme od 4 měsíců 4ky, ale ono je to o proporcích než o kilech. On byl tučnej, a neslo mu to dopnout i když kila ještě měl na menší . :D Tak bych možná zkusila ty 4ky, jestli to nebude lepší ? Přece jen větší sací plocha. A procural mi vždy DM Babylove a nebo dada pantsy. Ty DM nature ty vydržely krasne a jsou i příjemné. Jen nejsou moc hezké, není tam žádný obrázek.

j.a.n.i
20. bře 2021

@95newmommy2020 A pliny maji byt hezke a s obrazkem proc? Ja vzdycky myslela ze maji zadrzet nacurano a nemet v sobe zbytecnou chemii 🤔

aspie83
20. bře 2021

Máme 2 kluky a zatím se ani jeden neprocural.. Používáme převážně huggies nebo Dada 😉

aneta_v
20. bře 2021

@87pavlina mladší čtyřměsíční má Pampers aqua pure, starší dvouletá Pampers premium care pants, ani jedny neprotečou a to je mají ráno nacucané jak houbu ve vaně

klokanka31
20. bře 2021

@87pavlina Mají je taky v Albertu, ale tam mají i pleny Happy, a s těma nemám zkušenost.

95newmommy2020
20. bře 2021

@j.a.n.i Já mám rada, když jsou hezké. :D Jinak samozřejmě účelnost vítězi. Líbí se mi třeba kolorky a funkční jsou také. Jen ta cena trochu vyšší.

petulkadodo
20. bře 2021

@87pavlina Máme stejné pleny a při stejné váze se nám to začalo stávat taky u vel. 3. Pomohlo dávat na noc vel. 4. Ta toho pobere mnohem víc 😉

veru181
20. bře 2021

@95newmommy2020 Mně ty dm nature přijdou i hezké 😀. Sice jen decentní obrázek, ale je tam 😀

87pavlina
autor
20. bře 2021

Holky moc děkuji za názory. Ona je hrozný hubeňour, takže to taky může být tím, že jí ty plenky pořádně neobepnou nožičku. Taky se jí to začalo stávat, když začala ležet na boku. Zase jí nechci dávat třeba kojící polštář okolo ní, aby se neotáčela na bok a zůstala na zádech. Myslím si, že by si měla lehnout do pozice, která jí je příjemná. Zkusím velikost 4. Po večeři a před spaním jí to víc zapnu a uvidíme. Dneska byla úplně durch už po 3 hodinách spánku, tak jsem ji musela celou převléct. Jinak mě teda fakt nebaví každý den prát povlečení a pyžámko 😀

areh
20. bře 2021

Těším to teď s prckem taky. Má 8 kg, zkusila jsem přejít na vel. 4 a nepomohlo to 🙄 spí na bříšku a často ho má ráno mokré. Zadní část plenky je suchá.
První syn spal taky na bříšku, ale ráno byl suchý...

merope
20. bře 2021

Nečtu celou diskuzi, ale jen má zkušenost - když mlaďoch pročůral trojky, dávala jsem na noc čtyřky. Navíc ty z DMka mi přišly celkově menší. Mlaďoch je hubeňour, má necelých 10kg a občas přemýšlím na noc dávat 4+ z Alberta (přičemž alberťácké jsou větší než ty z DMka a stejně ty čtyřky občas pročůrá). Takže můj tip je koupit na noc větší plíny. A hlídat pořádné dotažení a srovnání nohaviček/gumiček kolem nožiček. Že je hubeňour by vadit nemělo (u nás v roce a půl 8,8kg, vytáhlý).

Ale teda v 9 měsících jsem ještě v noci přebalovávala, co si tak vybavuji. Kašlat jsem na to začala až když si dokázal v noci vytáhnout svou flašku z kapsáře a já se kvůli tomu neunavovala vstávat 😀.

lucca35
20. bře 2021

Osobně bych nenechala dítě v pocurane plence celou noc.