Neusne sám. Jak ho to naučit?

25. led 2020

Holky prosim nejaka rada jak naucit syna aby usnul sam? Jsou mu 4mesice a neusne jinak nez v satku nebo v naruci a uz to dost vycerpava hlavne skrz záda 😐kdyz ho polozim do postylky tak prostě neusne.

radusha88
25. led 2020

Měli jsme stejný problém...postýlku jsem prostě pořád zkoušela s tím,že ji měla malá přiraženou k mé posteli a ležela jsem tak vedle ní a měla mě nadosah.Sice spí v postýlce,ale stejně usíná jedině v mé přítomnosti a je jí čerstvě rok...

marketanova
25. led 2020

U nás také nee, a ve tmě nee, potřebujeme příjemné světlo a v pokoji zapluji ještě svíčky.

makra1988
25. led 2020

Jak já bych vám ráda poradila. Syn do roku a čtvrt neusinal sám. Do roku byl kojeny, tož to vůbec nedával, ani já 😁😁😁pak jsme si zpívali nebo pouštěli šum.
Dítě jsem nikdy nenosila od začátku, jen opravdu když bylo za potřebi, problémy s páteří,ktere se zlepšili léčbou. Za chvíli bude druhý prcek na světě a ten bude muset už od začátku být jinak vychováván. Rad je i na internetu spousta(i od kamarádek, Babiček) vyzkoušeli jsme všechno, i nechávali vyrvat, ale byl opravdu schopný i hodinu v kuse ječet.
Buď se to zlomí, nebo se opravdu natvrdo rozhodnout. Je to jak s dudlíky, koncem.kojeni, zákazy atd. Moc jsem neporadila, ale je spousta holek, co neví, co s tím, i já 🙄

krupka3
25. led 2020

Vydržet, dítěti se nervová soustava zdokonaluje den co den, kdykoliv se to může zlomit. Zkusila bych k šátku možná i hacku.

eithelwing
25. led 2020

No, u nás se houpalo v náručí. Nejdřív ve stoje, pak jsem si sedla. Pak byla dcera v posteli a já ji hladila, pak držela za ruku a teď sedím v rohu místnosti. A je jí 2,5. Takže asi tak. 😁
Ale je fakt, že jsem s tím nikdy nešla na krev, prostě postupně a pomaloucku.
Nikdy extra neusinala u prsa, to na ni moc nebylo.

aurelie34
25. led 2020

Můj syn ani ve dvou letech a třech měsících neusne sám a víte co, mě to vůbec nevadí. Přečtěme pohádku a pritulim se k němu a usíná mi v náručí. Trvá to max 15 minut a je tuhý. Když byl malý tak usínal u prsa nebo jsem ho uhoupala na ruce. Ty děti malý dlouho nezůstanou a já si osobně užívám že mě potřebuje, do puberty ho uspavat nebudu.

radusha88
25. led 2020

@aurelie34 Taky mi nevadí,že neusne sama,ale chápu zakladatelku,že nechce uspávat na ruce...

autor
25. led 2020

@aurelie34 me to take nevadi, sve dite miluji nadevse, ale na zada opravdu trpim... Kolikrat az ta bolest mezi lopatkama pali... Takze by mi docela ulevil nejaky figl, kdy bych sveho chlapecka mohla polozit vedle sebe s tím ze se nebudu muset bat ze zachvili zacne brecet.. Zbytecny stres pro nej... Zatim povidani ani drzeni za rucicku moc nezabira,tak snad az bude vetsi o par mesicu ☺️

rencinka87
25. led 2020

Staršího jsme houpali na balonu v naruci, ale mladsi ma ted v peti mesicich uz 9 kilo 🤦‍♀️😄, takze jsem na mic odmitla sednout, to bych skutecne prisla o pater. Takze uspavam od zacatku v posteli, kdyz byl uplne malicky, tak se proste ukojil (ale kojil se treba hodinu v kuse, ac normalne je hotov za tri minuty), pak uz mu kojeni na uspani nestacilo, tak se ho kojenim snazim hlavne zklidnit, klidne chvili pockam, dam mu dudlik (ktery jeste donedavna vzteky plival 😀), a pak jeste nabidnu prso, ale pak uz dam dudlika, pritulim si ho a zabira: ukolebavka/hlazeni/ hlazeni prstem od celicka ke spicce nosu/drzeni rucicek (protoze ho nekdy budi, ale zavinovani nesnasi)/funeni mu do obliceje nebo do vlasku 😀 a taky nekdy poplacavani zadecku (v podstate imitace drncani s kocarem 🙂) a nebo ruzny kombinace vyse uvedeneho - ted jsem treba uspala tak, ze jsem mu nehtem tukala na dudlik a ten pravidelny zvuk a vibrace ho asi dostaly 😀
Jinak ale nejzasadnejsi je byt v klidu. To plati 100%. Kdyz si jdu lehnout s tim, ze vlastne klidne muzu usnout s nim a idealne vypnu mozek a opravdu zacnu usinat, usne do par minut. Jakmile jsem nervozni, co musim jeste udelat atd., tak nemuze zabrat.
Mimochodem se mi to potvrdilo u starsiho - s tim chodime spat dodnes, a jednou jsem vedle nej lezela, uplne stejne klidne jako vzdycky, ale v hlave jsem strasne resila, jak bude vypadat jeho pokojik. Jen jsem kvuli tomu ocima tekala po mistnosti, ani jsem se nehla, abych ho nerusila, byl otoceny zady ke mne, v pokoji tma, takze na me nevidel. A najednou povida: “o cem porad premyslis mami?” 😀 chvilku jsem se nezmohla na odpoved, pak jsem mu to rekla a on to uzavrel slovy: “tak uz nevymyslej a spi” 😂
Takze se mi opravdu potvrdilo, ze deti jsou v tomhle smeru opravdu napojeni a citlivi a vyplati se to mit na pameti i pri uspavani 😉

rebe
25. led 2020

Dětem při usínání pomáhá houpání: houpání ale vnímá hlavou, ne celým tělem. Stačí tedy houpat hlavičkou. Mně se osvědčilo si vleže vzít miminko do náručí, jeho hlavičku si položit na nadloktí mezi rameno a loket a jemným nadzvedáváním houpat.
Plus hacka: geniální vynález, který nám bez velkého přehánění zachránil život 🙂

cilkat
26. led 2020

Nevím, jestli kojis. Moji kluci dobře usínají v náručí na prsu. Když se kroutej, často pomůže to, co píše Rebe (houpat hlavičku loktem). Nesměj ale byt přetažení. Jak jsou, musím uhoupat natvrdo. Dost pomáhá navázat do šátku (váha se rozloží, nemáš ji na rukou, ulevuje podle mě především hrudní páteři), bederní oblasti zas pomáhá houpat v sedě na gymballu. Vlastně dobře funguje i sednout s nimi na houpačku, ale tu má doma málokdo.