Nemohu si zvyknout na synovo jméno 🙈

6. říj 2022

Diskuzi na toto tema tu je mraky, ale asi se jen potrebuji vypsat. Minuly tyden nas uzasny druhorozeny syn oslavil prvni narozeniny, je to uzasny a sikovny kluk a moc ho miluji, o tom vubec nepochybuji. Co ale, tak si porad (!!!) nejak nemohu zvyknout na jeho jmeno. Abych to upresnila - jmeno jako takove se mi libi moc, vlastne si neumim predsatvit, ze by se jmenoval jinak. Jde o to, ze jsme ho pojmenovali jmenem, ktere je dost podobne s jeho starsi sestrou a me to proste neda spat. Manzel to jmeno chtel uz co jsme se poznali a ja z nej byla take nadsena. Takze kdyz se nam jako prvni narodila dcera, porad bylo ve vyberu pro potencionalniho syna. A tak kdyz jsem ho cekala, byly nejake snahy najit jine jmeno, ale zadne jine se nam nelibilo (nam obema, ale hlavne me 🙈).
A ja ted zjistila, ze me vlastne docela stresuje, ze se deti jmenuji takhle podobne. Primo jmena tu psat nechci, ale pro predstavu to je, jak kdyby se jmenovali Jaja a Paja. 😁
Manzelovi o tom rict nemuzu, on by to nepochopil. Prejmenovat syna v zadnem pripade nechci. Tak nevim, zvazuji psychologa, prijdu si jak blazen. Ale mam obavu, aby se to v budoucnu nepletlo, nebo aby se jim nekdo nesmal, ze rodice nebyli natolik originalni, ze nemohli prijit na jine jmeno.
Mozna me tu nikdo nepochopi a mozna mi neni pomoci. 🫤

merope
6. říj 2022

Tak v roce už na něj skoro i to dítě slyší. Nemůže to být i tím, že jak je to pořád miminko a přitom obří změna, tak sis ani nezvykla na syna jako takového? Já taky tuším první rok dost věcí řešila - a pak se přehoupl druhý a najednou je vše jinak.

zuzkasim
6. říj 2022

A říkat jim nějakou odlišnější zkráceninou? Se jmény si obvykle jde hrát, tak používat odlišnou formu, ale vím, že to nejde s každým jménem. Plete se to babičkám nebo někomu jinému? Nebo je to jen tvůj pocit? Je fakt, že kdyby to byli Adam a Adéla, oběma se často říká Áďa. Tak pak zase nepoužívat zkráceninu, ale spíš celé jméno... Možná při uvedení jmen by se lépe radily možnosti.

autor
6. říj 2022

@merope Mas pravdu, na jmeno zacina slyset. Je to mozne, ze jsem si jeste uplne nezvykla, ale rikam si kurnik je to rok, to uz si preci musim zvyknout! Ale dnes to na me nejak padlo, uplne citim tu uzkost z podobnych jmen, asi to neumim jinak popsat.

marcicek84
6. říj 2022

Jo a jedna pojmenovala kluky David a Daniel a na jednoho vola Davi a na druheho Dani a fakt nevis koho vola a tohle se fakt plete...

autor
6. říj 2022

@zuzkasim Babickam se to plete hodne, i jsme si s manzelem kvuli tomu vyslechli nepekne veci. Jde o to, ze my jim rikame jejich jmeny, ale jinymi variantami, ktere oni nepouzivaji. K synovi to jmeno proste sedi, kdyz si ho predstavim jako dospeleho chlapa, uplne ho vidim, jak ho hrde nosi 😀 Ale stve me proste, ze se jmenuje podobne jako jeho segra a nevim co s takovym hloupym pocitem delat.

autor
6. říj 2022

@marcicek84 Mame to podobne no. S tim, ze zkraceniny pouzivaji lide okolo, my doma moc ne.

elu
6. říj 2022

A není to náhodou Risa a Míša? 😘

ahyt
6. říj 2022

Kamaradka ma sestrenici Romanu,bratrance Romana,jejich tata se jmenuje Roman a jmenuji se Romanovi.Jejich maminka je kupodivu Marie😊

autor
6. říj 2022

@elu Neni a zrovna tato dve jmena mi prijdou v pohode 👍

autor
6. říj 2022

@ahyt To uz je extrem! 😅

vikinkav
6. říj 2022

Joo my se segrou jsme si byly podobne a mely jsme podobne jmena na V a prijmeni taky na V a lidi si nas obcas pletli. Hlavne ucitelky ve skole. A nasi si z toho nikdy hlavu nelamali co ja vim, proste se tak rozhodli a byli stastni. Jinak prerekne se kazdej, ja micham jmena vsech mych deti a to ani nejsou podobna. Je to nejlepsi jmeno pro tveho syna. Pokud jsou jak Jaja a Paja tak jim rikej odlisne a okoli si zvykne. Nebo vam nekdo rekl neco neprijemneho a od te doby ti to vrta hlavou a zacalas byt nespokojena?

hezz17
6. říj 2022

Tak to me to jmeno fakt zajima 😀

hezz17
6. říj 2022

Neco ve stylu martin-martina adrian-adriana? Nebo jina ale stejne znejici?

autor
6. říj 2022

@hezz17 Jina, ale v jejich zkracene variante proste zneji hodne podobne. Psat to tu nechci, omlouvam se.

autor
6. říj 2022

@vikinkav Nene, osklive veci jsme si vyslechli jeste pred narozenim a to jsme ani to jmeno nerikali. Jenomze hodne lidi si nas vyber pamatovalo a rikalo nam, ze je to hnusne jmeno, pritom je uplne normalni 🤷‍♀️
Pochybnosti jsem mela uz predtim, ale nechala jsem se uchlacholit a ze my jim preci budeme rikat jinak...Ted bych synovi stejne jine jmeno nedala, k nemu se krasne hodi.

jannym
6. říj 2022

Michani jmen je normalni mam dve deti (zadny vysoky pocet a stejne to motam) dceru A a syna Š a kolikrat je oslovim obracene. A dodneska si pamatuju babi kdyz nas mela na chate me, brantrance se sestrenkou, tak tam ty jmena padala jak ji zrovna na padlo, deda na me volal mala, pocem. Mamka na me pul roku z roku piskala, pri nachlazeni ji odchazi vzdy hlas. Volba jmena je vase pravo, uvadite ze se jmena k detem hodi, tak co…u nas se zad drzkovalo ze ma syn svatek par dni pred vanoci…clovek se proste nezavdeci vsem…s fakt nechapu ze nekdo muze rict ze je jmeno hnusne, muze znit tvrde, muze neladit s prijmenim, muze byt velmi bezne nebo exoticke, nezvykle, muzu ho mit spojene s nekym neprijemnym, ale jak muze byt hnusne fakt nechapu, lidi si kolikrat do pusy fakt nevidi…

vineta
6. říj 2022

Tak u nás se našim pletou jména vnuček (jedna moje, jedna bratrova), do toho motají občas i jméno psa, máma bratrovi roky občas omylem říkala jménem svého bratra, já dceru občas oslovím jménem kocoura a naopak a to si ta jména nejsou ani malinko podobná a jsme přitom všichni jinak vcelku normální 😁. Nelámala bych si tím hlavu, děti budou vědět, jak se jmenují, a ostatní se holt občas přeřeknou…

gracinka7
6. říj 2022

Neoriginální? Kdysi tu někdo psal, že zná rodiče, co se jmenují Vladislav a Ladislava a mají děti Vladislava, Ladislavu a Ladislava. Tomu říkám rodinné Peklo 🙈

hezz17
7. říj 2022

@gracinka7 no to je strasny 😀

dashyyy
7. říj 2022

Jsou to teda bratranci, ale máme Mílu a Fílu a co jako.. mně to vůbec nepřijde.. občas se některej zeptá, koho voláme, ale jinak je to spíš sranda 😀

vikinkav
7. říj 2022

@gracinka7 to je bozi, tak aspon je videt, jake jmeno se jim libi a to beru :D

levandule_k
7. říj 2022

Vzbudila si mou zvědavost po jménech. (Jestli máš odvahu napiš mi to do sz.)

Znám rodinu co mají syna Jana a dceru Janu a Marii, okolí trochu komentovalo, ale jinak v pohodě.

Ad k těm lidem, co ti říkají, že je to hnusné jméno, tyhle lidi miluji, si myslí jak mají jediný dokonalý názor. Fakt mě fascinuje, že si myslí, že jejich vkus je lepši než tvůj. By si zasloužili, kdyby jim někdo řekl, ty máš naprosto hnusnou kuchyň (dosaď cokoliv)... To by byli uražení.

Pokud se jméno k synovi hodí, tak se tím netrap a stůjte si s manželem za svou volbou a lidi, co blbě kecaj pošli k šípku.

veruuu_kubesovic
7. říj 2022

To znám 🤣🤣🤣
Když dáš Anabel a Eliáše a vlastně tě předem vůbec nenapadne, že jim někdo bude říkat Beli a Eli...vítej u nás doma, sakra se mi to plete, ale co už 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

michaela666
7. říj 2022

@gracinka7 Já jsem Michaela, manžel Michal ...hned bylo jasné, jak se dítě jmenovat nebude.🤣

nitii
7. říj 2022

Já bych si s tím hlavu taky nelámala, pokud se ti jméno jako takové líbí a k synovi se hodí 😉 My máme dceru Sofinku a kočku Sněhurku.. A kolikrát řeknu dceři Sněhu a kočce Sofi 🤣

autor
7. říj 2022

@veruuu_kubesovic Pritom jmena zneji hodne odlisne, v te zakladni variante. To clovek nekdy proste nedomysli. 😁

autor
7. říj 2022

@michaela666 Moje jmeno nastesti muzskou variantu nema..😂

veruuu_kubesovic
7. říj 2022

jj a pak jsem si samým nadšením škubala vlasy 😀 takže já to moc dobře znám, kór pokud ty jména jsou i u tebe v základním tvaru velmi podobná 🙂 když tak mi pošli jména do zprávy, mě by totiž zajímalo jak se tvé děti jmenují? možná bych i vymyslela jak jim říkat jinak...

rencaboch
7. říj 2022

Máme KrisTÝNU a ValenTÝNU... Říkáme tedy hlavně Kiki a Válí ale než abych křičela holky,zakricim Týny 🤣🤷 občas se stane že volám jen jednu a přijde druhá,že slyší jen konec jména ale to přijdou ikdyz volám na kluka Vojto 🤦🤣🤣 Kdyby třetí nebyl kluk, byla by třetí holka LeonTÝNA 😅😝 a všichni nám můžou políbit 🤷 🥰

nicollbc
7. říj 2022

Nezlob se na mě, ale řešíš teda fakt koniny. Napadlo mě, jestli třeba nejsi znovu těhotná? 😄 Že jsi přecitlivělá z nepodstatných věcí. Jinak znám případ, že čekali spolu druhé dítě, ona si vybrala jméno, jemu se nelíbilo a ona si to dítě tak v porodnici stejně pojmenovala. Samozřejmě zůstala později na děti sama. Chci tím říct, že pokud jste se shodli s mužem, tak není co řešit a okolí, ať se třeba staví na hlavu, zvlášť v dnešní době se dávají někdy fakt divná jména, co ani v Čechách nikdo nezná. Možná by to chtělo zapracovat na sebevědomí, aby tě netížilo, co kdo říká. Tak zní jména podobně, no a?