Nechce spát zavinutá, ale pak se budí rukama

kiikis
30. črc 2014

Ahoj maminky,
vim, ze tema zavinovani bylo zde zmineno xkrat, ale potrebuji poradit. mam dcerku 3 mesice, a skoro od narozeni mi vecer usinala v posteli u prsa . Zavinuji od narozeni, protoze se jinak porad budi rucickama.a najednou poslednich par dni, jakmile po koupani ji chci nakrmit pred spanim resp. tim i uspat, tak se mi vzpouzi, krouti v zavinovacce, nacez jsem ji zkusila z ni vyndat i pres to, ze vim, ze bez zavinovacky se bude budit co hodinu,. Ale ani to nepomaha, po nekolika hltech uz nechce prso, kouka vsude kolem, krouti se a zacne plakat a nakonec ji uspim az v naruci, hopsanim na balone zavinutou.
napadlo me, ze to muze byt tim, ze uz je prece vetsi, uz ji to nejde jen tak vypnout, vsechno chce porad zkoumat, vcetne jejich rucicek tak se chci u vas ujistit, ze to nemusi mit jiny duvod ci poradit, jak na ni.
Az do minuleho tydne spala s nami, ted mame tzv. balkon, problemy zacaly az po "presunuti", byt jen o par cm, ale i presto si nemyslim si, ze by to mohl byt ten duvod. Spis pujde o to, ze ji vadi zavinuti, v noci se snazi z ni ve spanku dostat🙂)) jenze co ted? ja bych ji i uspala nezavinutou, ale pak se mi stejnak bude budit rukama:(

romantika
30. črc 2014

mozna uz ji vadi, ze nemá ten volny pohyb, muze se taky brzo otocit a spat na brisku. holcicky byvaj sikovne. krom toho mozna také můžete hledat vinu ve vecernich rituálech, zkuste dřív zklidňovat a davat do postýlky nez uz znavenou ale třeba spolecne v mistnosti něco delat a tak. Jak sama pisete, mozna pribylo vice informaci a vic unavy. Nektere deti mají tu hranici velice tenkou a jak ji prejdou nemůžou zabrat za nic na svete. To je pak zavinovačka dobra, ale ve 3 mesicch uz by se zavinovat nemelo. Radeji nez zavinovačku zkuste mensi postýlku, nebo kos, nebo proste třeba jen jestli mate dobrou korbicku tak spat v korbičce. Nahradi ji to zavinovačku. Pripadne maminky zmensuji prostor kojicicm polštářem. Uspesny boj, s první jsem to vybojovala ve 4 letech 🙂))), ale na druhé jsem byla tim padem sakra pripravena 🙂)))

lv
31. črc 2014

Já myslím, ze mate ve všem pravdu, vyrostla, vjemu je víc, vypnout nejde 😉 ..pravda, ze já se zavinovackou končila u obou holek ve 3m, už se vykroutily, nechtěly ji. A taky může mít růstový spurt, tomu by na povídalo i to cucnuti a pak ze nechce.