Najednou časté kakání při UM

peta2020
19. črc 2021

Zdravím maminky, jdu si sem za vámi pro radu a uklidnění že je vše v pořádku. Mám doma skoro měsíční holčičku, od začátku jsme z 95% na umělé výživě ,,Beba optipro,, mám bohužel velice málo mléka. Hodně bojujeme s prdíky a bolení bříška, kakání vżdy obden, hezký tzv.míchaný vajíčka. Jelikož trpíme na prdíky dávám ji do každé lahvičky 5 kapek baby Espumisanu, sem tam přes den trochu baby feniklového čaje a nyní když jsme hodně naříkaly mi ještě doporučili dávat jednou denně pár kapek probiotik - viz obrázek. Je to skoro týden co je dávám ráno do mléka.A včera večer po koupání jsme se hezky po dvou dnech pořádně vykakali, dopoledne na druhý den zase a pak celý den sem tam s prdíkem trochu naděláno v plínce. Tak teď nevím zda je to reakce na ty probiotika a čistí se takže je to normální nebo že by viróza? Mám ji ty probiotika dávat i nadále plus i ten Espumisan?
Předem děkuji za odpověď a rady. 😊

peta2020
autor
19. črc 2021
emillyhk
20. črc 2021

@peta2020 Probiotika určitě dávej dál, tím se pomáhá tvořit ta správná mikroflóra ve střevech. Pokud malá trpí na prdíky, klidně dávej i ten espumisan. Až začne víc kopat nožičkama a být víc na bříšku, tak se ty prdíky zlepší 😊 To že kaká častěji ničemu nevadí, pokud není ve stolici krev nebo není řídká, vodová. Ono se to ještě mockrát změní 😉

peta2020
autor
20. črc 2021

@emillyhk děkuju, je to moje první miminko takže mě vyděsilo že po každém krmení do 20 minut je nakakáno v plínce, když doposud byla mega nálož obden. Není toho teď moc ale je to tam. Konzistence je pořád klasická žlutá kašovitá. U těch probiotik mě trošku zarazilo dávkování je tam děti 0-12let 6 kapek, dala jsem 5, ale možná by stačilo dávat jen 3, přeci jen aby 3 týdenní miminko dostávalo stejnou dávku jako 12leté mi přijde divné.

emillyhk
20. črc 2021

@peta2020 Já tě chápu, taky mám první dítě a do první rýmy jsem byla vyplašená snad ze všeho 🤦‍♀️😂 My dáváme probiotika biogaia, tam je dávkování 5 kapek denně. Snažím se dávat denně, ale ne vždy si vzpomenu a syn je v pořádku. Takže když dáš o jednu dvě kapky míň, tak se myslím nic nestane 😉