Na svatbu s miminkem

lobella
17. čer 2019

Ahoj, za mesic jsme pozvani na svatbu kamaradky. Male bude v tu dobu 8 mesicu. Zatim nesedi, neleze, ale plazi se a chce byt idealne co nejvice na zemi, kde si hraje a zkousi lezt atd. Prosim o tipy, jak zvladnout cely den v pohode, aby se mala nenudila. Svatba je klasika na urade, pak prejezd do hospody, kde bude hostina. Urcite s sebou vezmem nositko na obrad a kocar, aby se mela kde natahnout a prospat. Zatim ale nevim, jak to udelat na hostine. Kde bude mala, kdyz nesedi? Nebudeme sedet nikde mimo, aby ji mohla mit v kocarku. Byl nekdo s takto starym deckem na svatbe? Jak jste resili/zvladli hostinu, kde se podaval obed a nebylo to formou rautu. Nejak nevim, jak ji udrzet na kline, kdyz budeme jist, navic, kdyz nebude sedatnechci ji posazovat na klin, to nedelame ani doma. Diky za vsechny tipy a rady.

martinakovar
17. čer 2019

My byli se synem hned po 6n ( to byl samozrejme vice mene porad v kocarku-u stolu jsme sedeli na kraji a meli misto na kocarek at mame ditko hned u sebe,domlouvala jsem se na to s nevestou),pak jsme s nim byli v 3m na svatbe (coz byl cca taky dost v kocarku popripade ho chteli lide chovat,to jsme sedeli kde jsme chteli a kocarek jsme meli pobliz a vice mene detatko bud u sebe nebo v kocarku) a pak v roce a půl(to tedy mel misto u stolu..svou zidli,detskou porci).Na teto svatbe bylo vice deti takze tam byl detsky koutek tam syn i spal v kocarku..na noc byl v pokoji a chuvickou jsme ho sledovali.Urcite se zeptej budoucich manzelu jak to planuji..treba vas usadi na kraj u stolu at tam muzete mit kocark a detatko v nem atd.Urcite si vem hraci deku ta se hodi vzdy.Pozjistuj jake moznosti v hospode pro ditko jsou(jestli tam je detsky koutek,postylka atd).My sebou postylku na nocni spani totiz vezli(nemeli ji tam).Vubec se toho neboj.Ja na vsech svatbach dite kojila a vsechno jsme to zvladlj na vybornou.Urcite i chuvicku sebou je super mit!!

prejeta_zaba
17. čer 2019

Co chceš velice vymýšlet. 🤔 Buď to s ní ty nebo někdo odchodíte v náruči kolem stolu nebo bude zrovna spát nebo chvíli teda polo-posadit u stolu u někoho v náruči, vystřídat se - btw. nemusí se přece na sílu posadit na klín, ale ty jsi s ní ještě v životě neseděla u stolu? Jak jíte doma? 😯 ... případně volnou židli, na ni vajíčko-autosedačku, aby na vás viděla, těch 15 minut přes oběd snad přežijete. 😉 Na odpoledne bych rozhodně vzala deku, kočárek a spoustu hraček. Uvidíš jak ji bude vadit hluk, moc lidí, někomu se líbí, že má co sledovat, jiný je z toho nevrlý. Přinejhorším vždycky se dá s kočárkem kroužit po venku a střídat se na svatbě.

aklin
17. čer 2019

Kdyz jsem mela svatbu. Byl pozvan bratranec se svou manzelkou. V te dobe meli pulrocni dceru, ktera byla kojena. Dcera zustala u prarodicu z jeji strany, bratranec s manzelkou se mohli cely den bavit. Pokud mozno, dite bych nechala u prarodicu. Zalezi jestli se jedna o svatbu v rodine nebo kamarada/kamaradky.

prejeta_zaba
17. čer 2019

@aklin tak většina dětí je v půl roce skoro plně kojená, taky může mít prarodiče přes půl republiky od svatby, to si moc nedokážu představit. 🤔

lobella
autor
17. čer 2019

Jedna se o svatbu kamaradky, dcera je porad co hodinu kojena i pres prikrmy, takze na hlidani ji nikam nedam a bude tam s nami s manzelem. Doma se krmi v leze na zemi nebo v lehatku. K veceru pojedeme normalne domu, neni to nijak daleko. Takze denni spanek zvladne v kocarku.

ajja87
17. čer 2019

@lobella asi jak píše @prejeta_zaba domluvila se s nevěstou ma místo u stolu a nebo vzala sebou vajíčko (beztak ho sebou budete mít v autě) A přes oběd ho měla buď na židli nebo vedle sebe ma zemi.My teda v osmi měsících seděli,ale stejně u stolu nevydržela, takže jsme se s manželem střídali a nosili v náručí,jedem snědl polívku, druhý hlídal a obráceně.To samé při obřadu, ale u nás bylo dobré, že obřad byl venku, tudíž měla spoustu možností na koukání a případné broukání se v hluku přírody ztratilo😀

hani1234
17. čer 2019

Nedělala bych z toho asi vědu. Normálně to zvládnete. Budete se střídat, a nehledě na ostatní lidi .. určitě budou chtít chovat. Nebala bych se.
My takhle byli, když bylo malé 9m, a bylo to dobrý. My jsme si to užili, protože ostatní se malé věnovali, byla to taková atrakce pro ostatní 😀

fojtica
17. čer 2019

My jsme byli brachovi na svatbe,kdyz mel maly 5 tydnu.Svatba byla vicemene venku,hoszina v otevrene stodole,zazemi kamenneho domu k dispozici bylo,ale byla tam tak strasna zima,ze venku bylo teplej,takze jsem byla s malym porad venku.V te dobe mel maly bojkot kocaru,nechtel v nem vubec spat,natoz jen tak lezet.Takze jsme se s rodinou stridali v noseni,behem jidla i behem dne.Na kojeni jsem si privezla rybarskou zidlicku a kojila venku pod stromama (nastesti bylo celkem teplo,ale dost foukalo).Prebalovala jsem ho v kocarku.Bylo to extremni,vubec jsem si to neuzila,ale cela rodina byla stastna,ze maleho videli a mohli chovat,ze to nakonec hodnotim kladne.A nutno podotknout,ze maly ten den cely prospal,jako nikdy .

kejt29
17. čer 2019

A co autosedacka? A dat ji behem obeda neco na zuzlani? Krupky apod...

xkalisto
17. čer 2019

Byli jsme minulý týden, malá 9m taky ještě nesedí. ale máme polohovatelnou židličku takze jsme si ji vzali s sebou a malá seděla sklopená v ní. Dostala kopu hraček, příkrm, a byla v cajku.

Pak ven na procházku a na deku.

lobella
autor
17. čer 2019

Nechci z toho delat vedu, ale na svatbe budeme znat jen novomazele a dcerka neni takoveto decko, kteremu je jedno u koho je, spis nechci nic podcenit, tak se ptam na zkusenosti jinych, na zadne podobne akci jsme dosud nebyli, jsem s malou vicemene jen doma na vesnici, kde je mrtvo, takze zadne velke kolektivy, hluk, atd jeste nezazila...tesim se, ze bude zmena a dostanem mezi lidi, ale take chci, abychom to v klidu prozili🙂

asojakova
17. čer 2019

Určitě deku nebo hrací podložku někam do kouta a nějaké hračky. V poslední době to takto na svatbach a různých oslavách vidím často

makronka222
17. čer 2019

A co sehnat chuvu, kamosku co pohlida, babicky? Si to taky alespon uzijete

whocares
17. čer 2019

My byli ted v sobotu, mame dva kluky, starsi tri roky, mladsi osm mesicu, neleze, nesedi. Zvladli jsme to uplne v pohode, nosil se, spal v kocarku, chvili se protahl a prokopal na dece. Horsi bylo, kdyz zacala hrat kapela, to bylo pochopitelne hodne hlasite, ale hrali vevnitr a posezeni bylo i venku, bylo teplo, tak jsme sli ven. Super bylo, ze nas usadili uplne na kraj, takze "v cele" jsme meli jmenovku pro mimino a mohl tam byt s kocarem. Dulezite je najit ai klidne misto na kojeni, protoze moje dite se nakojit mezi lidmi nenechá, porad kouka, co kde lita a pousti prso. Taky saty se musi vybrat tak, aby se v nich dobre kojilo. Dobre se bavte.🙂

lobella
autor
17. čer 2019

@makronka222 psala jsem ze co hodinu kojim, tak to nejde

zuzzik82
17. čer 2019

Kdyz jsem se vdavala, tak jsem mela pro rodiny s detmi vyhrazene misto - bud roh stolu nebo jedna zidle proste nebyla a byl misto ni kocar.
Treba to tak bude mit nachystane i ona, urcite neurazi, kdyz se zeptas. Pripadne o misto navic pozadas.

bayt
17. čer 2019

@lobella Byli jsme na svatbě, která ale byla hodně venku. Obřad venku, hostina v podstatě taky. Takže jsme mohli být celý den na dece a to šlo. Ve tvém případě bych na takovou svatbu nešla. Šla bych na obřad a pak domů...

lobella
autor
17. čer 2019

@bayt jsme pozvani i na hostinu, takze pujdeme, nevidim to jako nic strasneho, jen premyslim dopredu, uvidime, jak to bude mala zvladat a podle toho se zaridime...

bayt
17. čer 2019

@lobella No to je tvoje rozhodnutí, já ti jen píšu svoji zkušenost. Ale představa, jak v klasické restauraci mám někde mezi stoly hrací podložku a do toho tam co hodinu kojím, no to děkuju pěkně...Pro mě byl záhul i ta venkovní svatba, a to se malý vcelku fajnově vyspinkal v nosítku a měli jsme tu deku. Ovšem všechno to starání se, kojení, aby nerušil při obřadu...Nemůžu říct, že bych si to extra užila a překvapilo by mě, kdyby někdo ano.

prejeta_zaba
17. čer 2019

@bayt no a co, svatba je výjimečná událost, v restauracích už se nekouří, sice je to krapet náročnější pro rodiče dítka, ale pozvání na hostinu se odmítá jenom z důležitých důvodů, ne proto že mám dítě, ne? 🙄 Sice tam asi nebudou pařit do rána a tolik si to neuzijí ale popravdě co jo, když má člověk neustále na krku mimino. 🤔 To bys s takovým uvažováním nemohla nic. Na svatbu je pozvali, tak je tam asi chtěj mít, dítě přece není důvod hned letět domů a sedět doma.

dzejn002
17. čer 2019

@lobella I když píšeš, že co hodinu kojíš, tak babi (kdokoli) by mohla mezitím vozit venku a malá by se vyspinkala, byla na chvíli mimo hluk, odpocinula si... ne? My byli na svatbě před týdnem. Byla jsem svědek a měla na starost i zábavu apod. S sebou děti tři a rok a taky babi s dedou. Na obrade v kostele vozil dědeček skřítka před kostelem (je hodně ukecaný), babi s manželem měli uvnitř malou, která vydržela celou mši. Pak jsme přijeli s manželem a dětmi na hostinu (naši si zajeli na oběd), pojedli (trochu kovbojka - malý neusedí, tak jsme se střídali) a pak je manžel vzal před restauraci do koutku na terase, já dojedla druhý chod, manžel šel zpět na hostinu a já přebrala děti a předala je rodičům. Děti si parádně užili odpoledne. Jsou společenští a zvyklí na lidi, ale do večera by to nedali v tom hluku a mezi cizími lidmi. Zvaž tu pomoc na vození. Sama si to pak víc uzijes a i malá bude víc v pohodě. A nakonec když to bude zvládat, tal babi lehko plné nevyuzijes. ;)

vanea
17. čer 2019

Byli jsme loni na několika svatbách, malý byl kojený a cca podobně starý na té první (na dalších už byl starší) - nebudu říkat, že to bylo bez práce, ale dalo se to v pohodě zvládnout, to letos na svatbě to už bylo opravdu náročné (rok a třičtvrtě aktuálně).

Měla jsem ho tehdy buď v šátku, nebo v nosítku a takhle jsem chodila a bavila se s lidma, malému ukazovala co se děje atd.. U oběda jsme se s manželem vystřídali (prostě jsem to měla trochu studené..) a odpoledne si ho občas někdo pochoval, chvilkama lozil po trávě (spíš se převaloval😃), zkoumal a tak...večer chvilku usnul v kočárku, ale to nemělo dlouhého trvání (tou dobou kočár moc nemusel), takže jsem s ním pak šla spát normálně na pokoj🙂 EDIT: Zvládnout se to dá, když člověk počítá s tím, že neuvidí všechno a občas bude prostě muset odejít (ať už kojit, přebalovat, nebo prostě s plačícím pryč, aby se nerušilo..) My se na to nijak extra nechystali, ani jsme nedělali žádné opatření. Seděli jsme na kraji stolu, na některých svatbách nebyl zasedací pořádek, takže jsme si sedli kde to šlo.

prejeta_zaba
17. čer 2019

@dzejn002 a necítíš se pak vůči prarodičům provinile, když kvůli vašemu hlídání mají jet někam do cizího města a být tam "v pohotovosti" aby případně mohli hlídat a nakonec třeba na to hlídání dojde na hodinu z celého dne? Netvrdím, že je to tvůj případ, ale já bych z toho byla ještě víc nervní než ze samotného dítěte, pořád myslet na to, že někdo venku stepuje a čeká až ho oslovíme s hlídáním a že jsem jim tím zabrala celý den. 🤔

bayt
17. čer 2019

@prejeta_zaba Tak proti gustu...každý to má jinak. Já jsem to přežila, protože jsme byli hodně venku, bylo naštěstí krásně (zpětně nevím, co bych dělala, kdyby pršelo). Syn si pohrál na dece, schrupnul a jelo se domů 🙂 Večerní párty se nekonala, protože prostě jsem zastáncem, že dítě má večer spát ve své posteli, ne mu dělat šrumec ještě tím, že bude spát někde v hospodě (ne že by mi tam vůbec usnul).

Jen prostě představa, že jsem v klasické restauraci vyložená na zemi s děckem a odbíhám kojit..kam? Prostě by mě to nelákalo. Myslím, že mít malé dítě je dostatečný a pochopitelný důvod k odmítnutí takové svatby. Vůbec by mě nenapadlo, že by to někdo nebral jako dostatečnou omluvu.

lajla
17. čer 2019

To je nějaký problém vzít dítě na svatbu? Tak snad ho znáte nejlíp ne..nedavate dítě na klín..ani doma! To nechápu..co je na tom špatného..tak buď zapojite hlavinku jak to udělat nebo zůstaňte doma

veruuu_kubesovic
17. čer 2019

My jdeme na svatbu s 13mesicnim synem a ten pro změnu lítá jak drak, taky netuším jak to zmaknem, ale beru dostatek hraček, věci na převlečení, kočárek a snad ten den rychle uteče 😉 hlavně to věř, jako bys byla s prvkem doma, akorát se oblečeš slavnostně, takže vše dělej tak jak je malá zvyklá...vezmi šátek/nosítko, kočárek, zásobu hraček, hrací deku a hlavně si to i tak užij 😊

puhelin
17. čer 2019

My jsme si s dcerkou uzili svatbu az do brzkeho vecera, pak autem domu. U obeda vzdy jeden jedl a druhy se s ni sel projit (take kojena), pak jsme se vystridali. Zabava byla taky na dece se spoustou hracek, nebo v naruci me/manzela.

lobella
autor
18. čer 2019

@lajla dite se nema posazovat, pokud nesedi samo, to v dnesni dobe uz snad nikdo rikat nemusi, takze ne neposazujeme ani doma na klin, tak nebudu ani na svatbe...ptam se na tipy ostatnich, co uz takovou svatbu zazili a maji zkusenost, byt je kazde dite jine a prozije to jinak...a odpustte si prosim tu jedovatost, z prispevku citim, ze se vam nezdam moc inteligentni

lobella
autor
18. čer 2019

Diky vsem za nazory, dcerka pres den moc nespi a to ani v kocarku, kam ji davam az jako spici, takze pocitam, ze bude vzhuru cely den, max si pulhodky schrupne, snad bude pekne, abychom mohli jit i mimo hospodu, kde bude klid

lobella
autor
18. čer 2019

@whocares mala se taky musi kojit v klidu, jinak je vse zajimavejsi... Saty uz nastesti mam i ozkouseno🙂 myslim, ze pokud ji nechytnout zuby, ze to bude v pohode a zvladneme to, jako nemam zadne ambice tam protancit strevice a parit do noci, pocitam, ze kolem 7 vecer pojedem domu, aby se mala vykoupala jako kazdy den a na 10 byla v postylce, zadnou zmenu ji v tom dnu delat nebudu a myslim, ze od rana do tech 7 to bude azaz pro nas i ji...