Míry 21m dítěte

matyldik
15. čer 2019

Holky,jsem opět zoufalá,malý mi ted za 3mesice přibral o kilo,babičky mu dávají jist sladkosti,větší porce jídla atd..vubec mě neposlouchaji,říkají mi,ze jsem jak pitomá,je mi to líto,malý byl takový akorát a ted mi přijde jak burtik..míry v 18.m byly 82cm a 10kg..nyní má cca 85cm a 11kg..s takovým tempem bude brzo otesanek. Už ted když jedeme ven se stejne starými kamarády,tak je jednoznačně nejsilnější 🙈

jirovapa
15. čer 2019

@matyldik znám děti co mají v 19.měsících 85cm a 11kg nebo 8.měsíčního kloučka s 76cm a 10kg. Moje malá má 19.měsíců 75cm a 9,5kg. 😃 Každý prcek je jiný 😇.

hezz17
15. čer 2019

Dcera měla na roční prohlídce 11kg. Moc to řešíš. To sladké je samozřejmě špatně. Ale nestresovala bych ani ne 2 létě dítě, že moc váží. 🤦‍♀️

dadulakk
15. čer 2019

To je sranda, nás dvou a půl letý má 17 kg. V 21 měsících měl 15 🤔a nikdy mě nenapadlo že by byl tlustej, robustni to jo, žádný tintitko ale ani doktor nic neříkal

ladyhacek
15. čer 2019

Syn v 18m měl 9,7kg a 82cm a nepřišel my vůbec "tlustý" naopak tak akorát. To že teď má 11kg no bože. To není moc to má teď můj synovec na roce. Každé dítě je jiné. Doma ho uč správnému stravování, ale sladké úplně nezakazuj. Ze zakázaného chutná nejvíce. Kolik měl syn ve 2 letech nevím. Teď má 4 a cca 15,5kg. A je hubený.
Učíme ho že něco je moc sladké a nedobre. Třeba tatranku nechce kousne a nesni ji. Lízátko to samé. Ale miluje hořkou čokoládu to mu dávám 1-2 čtverečky denně.
Hodně si hraje venku a běhá. Když sladké tak ovocné tyčinky a ovoce babičky to pochopili občas mu dají i něco jiného ale krom kinder vajíčka toho moc nesni.

Mě ty míry nepřijdou nějak závratné.

verionka
15. čer 2019

Také mi nepřijde, že by to byly nějak extrémní míry. Náš malý je tedy o půl roku starší a má 96 cm a 16 kg, a ano, často si lidé myslí, že je tak o rok starší, ale vůbec by mě nenapadlo se tím ve dvou letech stresovat... Kdy měl 11 kg si nepamatuju, ale v půl roce to bylo 9 kg a s takovými mírami znám děti více. Buď ráda, že baští a že mu chutná. Jiní řeší, že má dítě v roce 7 kg a nejí a to je pak horší...

kejt29
15. čer 2019

My teda mame drobka vzrustem i vahou, zatim mi tvuj chlapecek neprijde nijak obezni. Co se tyce ale sladkeho, je jen na tobe, jak si to nastavis a babicky to proste musi respektovat. Ja to delam tak, ze kdyz je den s babickou dam pak od sladkeho pauzu. Ty dny s babickou u nas nejsou casto.

ladyhacek
15. čer 2019

Je normální, tady jsem to i vyhledela.
https://eprehledy.cz/prumerny_vek_a_vaha_ditete...

A větší porce jídla? Neřešila bych. To sladké ano, ale všeho z mírou.

sarrita
15. čer 2019

Buď v klidu. Mám stejně starého kluka a má 15,5 kg a kolik měří nevím. Nosí ale velikost 86/92. Není žádný tlouštík, jen je prostě velký. Nejí žádné sladkosti, ne že by mu to babičky a spol. nenabízely, ale prostě mu to nechutná.

krasna_neznama86
15. čer 2019

Syn mel v 18 mesicich 90 cm a 12 kilo a tlustej fakt teda neni

bayt
15. čer 2019

@matyldik Syn má 16 měsíců, je spíš delší a štíhlejší. Nosí oblečení velikosti 92, a váha je tak 11kg, možná už teda 12 kg. Já se do něj naopak snažím dostat cokoliv 😃 Kromě mléka ale není jedlík v ničem. Většina dětí mi oproti němu přijde baculatější a nevidím na tom nic v nepořádku 😃 Naopak si říkám, jak to musí být krásný pocit uvařit a vidět pak dítě, jak se s tím s radostí cpe 😃

aurelie34
15. čer 2019

To není vůbec hodně. Synovi je 20 měsíců a má 14 kg a 92 cm. Doktorka na to nikdy nic neříkala a malej tlustý vůbec není. Jen vysoký a mohutný. Tak že to vůbec neřeste. Váš syn je úplně v normě.

martinakovar
15. čer 2019

Syn v 18m mel 91cm a 14kg.Tak se tim nijak netrap..Kazde detatko je jine..hlavne ted ma syn 2r ma 94cm a 15.5kg a uz tolik nepribira a ani tolik neji.Kazdopadne co se tyce babicek a jejich vykrmovani tak s tim neco udelej.Rekni jim to durazne..nenechavej jim syna atd..nesnesla bych aby nerespektovali co chci pro sve dite!!v tom musis udelat poradek.Drzim palce

matkacekatelka
16. čer 2019

Můj má ve 22m 15kg. Je to kus chlapa, ale tlustý není. Jí všechno, sladké pouze ovoce, piškoty a výjimečně brumika, koláček

katherinka33
16. čer 2019

@matyldik Moje dcerka má 8 měsíců a 10 kg.