Měsíční miminko stále spí. Je to v pořádku?

maminka090793
3. bře 2024

Prosím o radu.
Syn narozen 36+6, ze začátku žloutenka- ta je již v pořádku. Aktuálně je mu ve stredu mesic.
Nicméně, trochu se bojím, zda je vše v pořádku. Pořád mi spinká a vůbec nepláče. Ale vůbec.
Přes den se kojí každé 3 hodiny, ale musím ho vyloženě budit. Nakojí se, přebalí a hned spí. A takto přes den neustále. Naposledy kojím okolo 11-půl 12.večer a pak spinka cca do 4:30, ale zase…. Vůbec nepláče a jen se vrtí a to mě vzbudí.
Co si o tom prosím myslíte? Je v pořádku, že takto spinka nonstop a nepláče?

helcaklemca
3. bře 2024

@maminka090793 takhle mi spal syn...na kojení jsem ho musela budit😆

lis6
3. bře 2024

Přibejvá? Jestli jo buď ráda a buď spokojená.

pavca1982
3. bře 2024

@maminka090793 Syn byl narozený ve 36+6. První měsíc spal nonstop. Neplakal vůbec byl kojený. Zhruba po tom měsíci se to začalo trochu lámat. Byl víc vzhůru a i si zaplakal.

konidana
3. bře 2024

@maminka090793 syn mi podobne prospal prvni 3 mesice. Narozen v terminu. Jen se kojil a spal.

martinam1992
3. bře 2024

Také jsem to měla stejně, syn v termínu, žloutenka...na kojení neprobuditelny, v noci nikdy neplakal, jen se vrtěl. Prý to dělá ta žloutenka, jsou spavejsi.

maminka090793
autor
3. bře 2024

@lis6 Ano, zatim kazdy tyden +300g

marketa1218
3. bře 2024

@maminka090793 To je miminko značka ideál ne? Pokud tedy přibývá na váze a má dostatečně počurané plínky. Dcera ačkoliv nebyla dlouho kojená, také pořád takhle spinkala. Dneska si říkám, kde mám to svoje hodné miminko 😃

maminka090793
autor
3. bře 2024

@martinam1992 žloutenku už nemá od 14denni kontroly, ale na kojeni neprobuditelný a v noci taky spinka …. Oči vidime opravdu jen málokdy🙉

biciklissie
3. bře 2024

U nás to bylo to stejné. Dcera se narodila plánovaným císařem v 38+1. Ale byla mala, měla 35 cm a 2,8 kg. Plus ta žloutenka. I toho (včetně jiných) důvodů se kojení nedařilo. Byla neprobuditelna a pořád usínala. Nakonec jsme skončili na um. Striktně jsem musela budit po dvou hodinách, pak po třech. Když už se rozjedla a těch bdelych oken bylo víc, tak jak jsem ji přestala v noci na krmení budit, tak od té doby spi celou noc. To bylo asi ve dvou nebo trech měsících, teď má pět let. Dobrý spac je do ted. Syn měl to samé (spaní a usínání u kojení), ale jemu to nevydrželo. Dcera pak byla i pomalejsi ve všem, hlavně v pohybu. Měla prostě skluz několik měsíců, kdy pořád spala, plus abdukacni peřinku na kyčle.

teenyel
4. bře 2024

To je stav ideal 🙂 take jsme to tak meli. Jen na jidlo se tedy budil vetsinou sam, ale najedl se a spal dal, bylo mu jedno kde, co se deje kolem, proste spal. Od jeho mesice a 9 dni spi celou noc. Mam v telefonu apku, kde jsem zapisovala a zapisuji casy a mnozstvi mleka a jidel a podle te jedl uz tenkrat naposled v 9 vecer a pak az po 6 rano. Pribiral, rostl, tak jsem nebudila a uzivala si, ze mohu take spat bez nocnich budicku. Vydrzelo mu to dodnes, ma 5,5 mesice a veceri mezi 7-8 vecer a snida mezi 7-8 rano. V podstate od navratu z porodnice ten prvni mesic a kousek se stejne budil na jidlo jen 1x za noc, nez prestal uplne. Doktorka s tim byla v pohode, kdyz normalne prospival 🙂👍jinak co se tyce jeho spani pres den, po par mesicich se mu spanek sam upravoval a zkracoval, dnes spi pres den tak 3-4 hodiny, nekdy ani to ne. Vyvojove je uplne v norme, nijak ho nepoznamenalo, ze byl prvni mesice velky spac 🙂