Maminka nespícího batolete

tamdan8
10. pro 2018

Ahoj, hledám maminku, která ma aktuálně doma podobné peklo a ví co to je spánková deprivace. Nejakou se kterou si postežujem a občas i v noci napisem něco na povzbuzení. Nehledám rady ( vyzkoušeli jsme všechno, vyčetla jsem x diskuzí atd). Najdu?

ronja55
10. pro 2018

@tamdan8 Hezký večer, mám 14 měsíčniho syna a od narození spí hodně špatně. Nikdy nespal celou noc, běžná noc vypadá tak že se budi co hodinu někdy i co půl hodiny. Asi 3 krat za za svůj život spal v kuse 3,4 hodiny a já jsem byla šťastná jako blecha. Jsem už úplně hotová a denně mě bolí hlava z nevyspsni. Doma se musím ke všemu nutit a nemam na nic energii. Moje koníčky šli stranou protože na ně proste fyzicky nemám. (Mám dva koně a dříve jsem na nich zavidila). Proste vše je naprd a já jen každý den čekám kdy se to zlepší.

chumlee71
10. pro 2018

@tamdan8 ahoj taky se přidávám mám 11,5 měsíčního syna a jsem na tom úplně stejně jako ronja55 až na koně.

ronja55
10. pro 2018

Jinak ještě doplním že stále kojím a v noci velmi často. Většinou po každý co se vzbudí. Trochu si cucne a za 10 minut spí. Přes den se kojí tak třikrát. Všuchni mi radi ať už ho dostavím že mi bude v noci spát, ale já chci kojit alespoň do roka a půly nejlépe do dvou let, tak to holt budu muset vydržet.

bayt
10. pro 2018

Už jsem ti psala soukromě. Syn má jen necelých 11 měsíců, ale od narození byl velmi špatný spáč. Vyžaduje spaní na prsu, na hrudníku, ale i tak se prostě velmi často budí, je neklidný. Dnes třeba vstával ve čtyři atd. Taky si zvyknul po troškách pocucávat z prsa, bohužel jsem mu to tak nějak vždycky dovolovala. Já jsem rozhodnutá ve dvou letech nejpozději prostě v noci odstavit a hovoto.

chumlee71
10. pro 2018

@ronja55 já to mám přesně jak ty přes den kojím max třikrát, ale v noci co hodinu jinak neusne. Zkoušela jsem všechno, ale v noci chce jen prso .

kata267
10. pro 2018

@tamdan8 mam dve deti, starsi 2,5roku se ted budi uz jen tak jednou dvakrat za noc, mladsi 1rok se ted dopracovala na uzasnej system kdy se budi snad co pul hodiny 🙈🙈 proste des otres, uz jsem I prestala kojit ze mi diky tomu treba bude lip spat a prd je to.furt stejny, asi zuby nebo fakt nevim.... nespala sem uz 2,5roku a jeste nejakej patek asi nebudu 😕

kata267
10. pro 2018

Jo a pres den to.samozrejme taky nedozenu protoze se stane minimalne ze by usnuly obe zaroven, takze jedu furt v zatahu...nastesti maximalne pomaha muz a tu starsi v noci resi on jinak bych uz byla uplne ko....nevim.jestli se v tomhle zivote jeste nekdy vyspim, asi ne 😂

ivuska1986
10. pro 2018

Ahojky holky, ja mela doma kozuholicku na nocni smene, cucala snad 15x za noc, pres den spala 1,5, z toho se 3x probudila na cucnuti😇 tyden pred rocnimi narozeninami jsem padala unavou a rekla dost. Za me to nejlepší rozhodnuti. Rano uz Ani nevedela, ze nejake prso bylo. Od te doby spinka od osmi do osmi a ja muzu jit v noci i curat. Urcite nicim nestrada, naopak ma doma vyspalou mamku, co ma naladu delat blbiny a intenzivně se ji venovat. Drzim palce, vim, co je to za peklo

kata267
11. pro 2018

@ivuska1986 kez by to odstaveni pomohlo, bohuzel u nas vubec zadna zmena 😫

jrak
11. pro 2018

@ivuska1986 Prosim te, jak jsi odstavovala? Mam 13m závisláčka, v noci se budí velmi často a padám únavou :/
Kojení bych rada zachovala, jen to noční je šílené.

amaliekvidova
11. pro 2018

@jrak Já jsem odstavovala ze stejného důvodu, malá se budila 15x na cucnutí. Základ byl, že jsem se na 100% rozhodla, že i přes protesty prso nedám. Uspával týden tatínek a jen první dvě noci si pár minut pobrečela. Hladil a zpíval. Od té doby máme spavé dítě 😉

tamdan8
autor
11. pro 2018

Moc děkuju za odpovědi. Nepřeju to nikomu, ale alespon víme že v tom nejsme sami. Já už delší dobu nekojim, ale jak píšu v úvodu, nejde mi o hledání důvodu proc to dítě nespí a co udělat jinak (to uz jsem se snažila zjistit). Raději si napsat jak to přežíváte.. jak se z tý nonstop únavy nezbláznit atd. ?

ronja55
11. pro 2018

@tamdan8 když to jde jdu si s malým lehnout po obědě a alespoň hodku se prospim s ním. Únavu bohužel řeším sladkým a piju mnohem více kafe než dříve ale trochu mi to pomáhá. Snažím se být celý den pořád v pohybu. Jakmile si sednu tak usínám a nebo se mi nechce nic dělat. Bohužel tímto vším trpí náš vztah s manželem. Jsem často podrážděná a protivná, nemáme na sebe čas a kdyz už je tak nejsou síly a jdu raději s malým spát v osm protože už proste nemůžu. Intimní živit je na nule a hrozně mě to mrzí. Svého syna nade vše miluji, ale už je toho fakt moc a někdy lituji že jsme si ho pořizovaly 😢

chumlee71
11. pro 2018

Kdo nespí jako já?

chumlee71
11. pro 2018

Já svého syna miluji, ale už padám na hubu 😩. Jsem s ním 24 hodin denně a už mi to leze pěkně na mozek ☺️

tamdan8
autor
12. pro 2018

@ronja55 vztah taky neni co býval, na druhou stranu chlap pomáhá a v té únavě jedem spolu. Taky energii doplniju jídlem ovšem pohybem uz tolik ne, stačí mi jedna prochazka a uz si doma leham k malemu na zem k hračkám a odpocitavam hodiny nez prijde chlap z prace.

daasha1
12. pro 2018

Ahoj holky, přidávám se k vám, taky máme doma nespavce. Syn má rok a půl a v noci se stále budí každou hodinu i častěji 😭 Je to peklíčko, ale vlastně jsem si už docela zvykla. Už neřeším, čím to je a jak to změnit, jednou z toho vyroste. Teda doufám, jinak mě klepne! Ráda si pokecám s někým, kdo to má stejně. Všichni ostatní mají furt tendence mi radit, co a jak a mě už to nebaví. Člověk si chce jen postěžovat a hned ho zahrnují nevyžádanejma radama 😠 Taky vás to tak rozčiluje? Jako bychom toho nevyzkoušeli už dost...

chumlee71
12. pro 2018

@daasha1 jj od skoro tchyně slýchávám už asi od čtvrtého měsíce malého , že kdybych přešla na UM tak by mi spal celou noc, protože se budí kvůli hladu. 😁

daasha1
12. pro 2018

@chumlee71 Joo, to presne rika i moje tchyne. Taky mi furt vycita, ze syn nespi kvuli mne, ptz ho uspavam a v noci spi s nami a nenechala jsem ho jako prcka vyrvat :@ Nezapomene mi to cpat pri KAZDY navsteve :@

chumlee71
12. pro 2018

@daasha1 koukám, že máš to samý 😉.já jsem ráda že mu bydlíme daleko, poslouchat to při každý návštěvě tak mi asi hrábne ☺️

tamdan8
autor
12. pro 2018

@daasha1 přesně nevyžádané rady dostávám tak často, že mam sklon odpovídat, že je vse v pořádku včetně spánku ( ikdyz neni, treba ted se u nas knourá), ale zkusili jsme snad doopravdy vše.. chci si jen povzdechnout u někoho kdo ví co to je za hrůzu.

daasha1
13. pro 2018

@chumlee71 My se naštěstí taky nevídáme často. I když na můj vkus je to furt dost 🙊 Joo není to s nima jednoduchý, co?

daasha1
13. pro 2018

@tamdan8 Já už to právě taky nikomu neříkám. Nevím, proč mají všichni tendence radit. Já už jsem na to vyloženě alergická, úplně mě to vytáčí 😠 Já ve svém okolí nemám nikoho, kdo by měl takového nespavce. Všem spí děti celou noc pomalu od narození a všichni jsou samozřejmě přesvědčení, že je to jejich zásluhou...tak až si budeš chtít postěžovat, klíďo napiš 😉

hanka158
13. pro 2018

Mam 9 mesicniho nespavce, kterej krome toho, ze se budi, coz uz mi ani nevadi, tak si dava i nocni pauzu, temer kazdou noc aspon hodinu, hodinu a pul. Vetsinou kolem 3 rano. Kdyz ho neco trapi - ryma, zuby, nespi skoro vubec. Mame teda hojdavak v obyvaku a houpaci sit tak takhle prezivame, lehnu si tam a houpu dokud neusne a aspon u toho lezim. Stridame se s manzelem... Je to masakr. Mam jeste starsi, tak ani pres den si neodpocinu. Ted mi nekdo poradil s nim zajit na homeopatii, ze pry to neni normalni, tak to asi zkusim.

tamdan8
autor
14. pro 2018

@daasha1 přesně, jsou dva typy lidí: a) když jejich dítě spí tak jsou oni lepší rodiče a já zaručeně dělám něco špatně. Nebo b) znají to taky a neni to tak hrozné... takové to: " prosimtě každé dite se obcas vzbudí, to je normální, ja musela taky prvni rok každou noc alespon 1x dat napít" jenže je velký rozdíl vstat 1x nebo 30x, je rozdíl kdyz 3minuty dítě knourá než najdeš dudlík a 3h neutišitelného pláče noc co noc...

tamdan8
autor
14. pro 2018

@hanka158 nevim jak probíhá homeopatie, ale homeopatika z lekarny nam nezabraly a jednou jsem psala pani co děla Bachovy esence a ta napsala, že to funguje jen u 50% nespavců

alesiaps
14. pro 2018

Ahoj, mám teda už 3letou slečnu,co zrovna chrupe vedle mě, a k tomu skoro 5měsíční mimčo, co právě visí na prsu. Měla jsem to samé. Taky jsem zkoušela vše. Dávat spát dřív, později. Přes den budit, nebudit. Ráno budit nebudit. Víc chodit ven, utahat. Otázky typu, tak jak ti spí, od tchýně, při každé návštěvě. V noci jsem kojila tak do dvou let, pak po odstaveni to bylo teda chvíli šílený, lezla po mně a řvala třeba hodinu. Kolem toho roku se budila taky co pul hodina, jednu dobu spala nalezla doslova na mně. Ani nevím, kdy to přešlo. Samo to časem odeznělo... Pamatuju, jak jsem chodila spát s ní. Na mobilu jsem si pustila seriál, dala sluchátka, a během pul hodinky ležela na mě. Napila se, usla. Za pul hodky zase. A furt dokola...
Teď se občas budí na čůrání, nebo ze sna. Jinak spí. Konečně. Zato ta 5měsíční trénuje v noci otočky. Takže spánek na bodě nula. Přes den spí buď u prsa, nebo v šátku. 😀
Intimní život se snažím teď oživit. Jakmile usnou, mám tak půl hodiny, kdy si jsem jistá, že bude klid.
Jinak mě teda vytáčí otázka na dceru: "Kdopak spí v téhle posteli?" (myšleno v pokojíčku).....tatínek. Ja spím s maminkou. 😀

marketaryzi
14. pro 2018

U nás režim dětem srovnala vždy až školka. Teda aspoň to usínání. Dodnes ke mě dcerky v noci chodí, někdy vstávám třeba i víc než 10x za noc. Ale už se občas stane, že obě spí celou noc, třeba včera 🤩. Vstávají mezi 5 a 5:30 každý den. Starší má 5, mladší necelé 3 roky....

tamdan8
autor
14. pro 2018

@alesiaps @marketaryzi tak moc ráda čtu, že to přešlo. Zrovna teď je u nas pravidelný začátek noční směny a brečení...

sus3nka
14. pro 2018

Malá bude mít 9 měsíců a moc toho přes den nenaspí. Už od narození není velký spáč. První 3,5 měsíce většinou řvala a usla až z vyčerpání ať jsme dělali cokoliv. Teď se snažím aby spala 2x hodinku přes den (někdy se povede a někdy ne). A v noci 😀 většinou jdeme spát okolo jedné ráno. Už mi nevadí že nespí, ale že řve. Budí mi manžela a trhá nám to srdce.