Malej moc papá, mám ho krmit míň

ufina95
21. bře 2017

Maminky, dnes jsme byly u doktorky je nám mesic a dostali jsme sprda, že Malej papá moc. Někdy mu 120 nestačí a vypije víc. A ona nám řekne ať mu dáváme 120 po třech hodinách. A když bude řvát hlady, tak ho máme jako nechat nebo co? Při propouštění měl 3170 a teď má 4400..

guinea
21. bře 2017

@ufina95 To je zvláštní. Asi bych na tvém místě konzultovala s jinou pediatričkou. Na konzultaci máš nárok, aniž bys musela měnit registraci..

maly_kukolar
21. bře 2017

Ja sice kojim, ale pri prepustani mal syn 3050, v 5t 4700 a boli sme.teda skor pochvaleny :D tak male dieta ma jest vtedy ked si pyta a tolko, kolko si pyta, ved ma preboha mesiac! Mna by takato hlaska odrovnala a hladala by som asi inu lekarku, aby som nemusela predychavat kazdu navstevu...

zuzanamil
21. bře 2017

No stretla som sa s nazorom, ze Ak je dieta tucnejsie na UM, tak ma potom sklony k obezite v dospelosti. Tak vam to mozno povedala z tohto dovodu.

ufina95
autor
21. bře 2017

@zuzanamil tak to mi ten důvod mohla říct rovnou a ne, že mi řekne ať mu dáváme míň. Nám to odůvodněla, že mu bude bolet bříško

stratilikova
21. bře 2017

A ako vieš, že "rve hlady?"....mne sa laicky zdá, že teda pribral brutálne veľa...
@maly_kukolar u kojenych detí je to priberanie prirodzené, ale u deťoch na UM nie
@ufina95

msimankova
21. bře 2017

@ufina95 ze by pribral brutalne moc se mi nezda, ale uvidis priste. Moje mala taky pribirala hodne /na UM/, ale nase doktorka ji brala jako celek, rikala, ze mliko ji uberu tezko a se zeleninou se to zpomali. Nezpomalilo, az pak se zacala vic hybat - v pul roce 9 kg, ted v roce 11 kg, porodni vaha 3750 g. Spis si hlidej, jestli to je hlady, u nas to tak bylo. Taky se rika, ze po Nutrilonu deti pribiraji vic, ale jine UM moji male nesedlo.

kacireksro
21. bře 2017

nase maly na umelym mliko pribrala nejvic za mesic 1.5kg.tedka ma pul roku a mam 9,5kg a uz tolik nepribira kdyz hybe.a nebyla jsem jedina mamina,ktera ma takhle pribirajici dite.nedelala bych si z toho hlavu.deti na um pribiraji jinak nez deti kojene.

kaculka2014
21. bře 2017

Nám taky vynadali,ale kazdy dite pribira jinak . Taky jsme na um. Šidit ho nebudu. Az se zacne hýbat vaha se zastaví. Jednim uchem dovnitr druhym ven. 😅

soyevita
21. bře 2017

@ufina95 A porodní byla jaká?Jako přibírá dost,uvidíš za 2 týdny kolik přibere.Třeba už to nebude tolik😉

ufina95
autor
21. bře 2017

@stratilikova protože honí pusou a dudana nechce.. To je tvrzení proti tvrzení, každej říká něco jiného a to že nemám MM neznamená, že musí hladovět

msimankova
21. bře 2017

@ufina95 no hlavne jako co s tim, ze... Ja to ze zacatku porad resila, misto, abych si uzila, ze mam bozi zdrave dite, protoze okoli mi porad rikalo, ze je dcerka tlusta. Paradoxne nejvic nadsena z ni byla ta doktorka 🙂

ufina95
autor
21. bře 2017

@soyevita porodní 3480

pavlanaty
21. bře 2017

@msimankova My mame v pul roce 11kilo...mala je proste hladovec hladovej od narozeni...presne tak,az se zacne poradne hybat a pak behat,bude mit vahu uplne normalni. Nekteri dr by nejradsi nasadili miminkum dietu...maminky neblbnete a ridte se potrebami ditete...

msimankova
21. bře 2017

@pavlanaty presne, doktorka se mi smala a rikala, no co chces delat, mliko ji vzit nemuzes, je krasna a zdrava, tak to neres.

soyevita
21. bře 2017

@pavlanaty No tak 11kg to už je fakt hodně,no ale už bude přibírat míň.On každý extrém je špatný.
@msimankova 9kg mi v půl roce tak hrozné nepřijde😉

ufina95
autor
21. bře 2017

@pavlanaty a byla kojená?

ufina95
autor
21. bře 2017

Teď mi někdo psal, že se musím řídit podle tabulky na mlíce, že může mít zdravotní problémy, když dostane víc..

vrabcak0007
21. bře 2017

@ufina95 je to hysterie před UM...dostávala jsem u syna ta samá doporučení, až jsem se dozvěděla, že u kojených MM se nic takového neřeší..jen u UM...že prý posílají výkazy dál a pak je buzerují z nějaké insituce, že mají moc obézních na UM a tímpádem jakože jim zakládáme na problémy v budoucnosti čico..hele..taky jsme měla doma hladovce..a měla popordoní depresi a jako prvorodičku mě tohle úplně dostávalo do kolen...porodní 3,7..v půl roce 9kg...a jak se začal víc hýbat, tak v roce 10kg, tudíž za 6měsíců přibral už jen 1kg a přitom jedlík to byl stále velkej...a je doteď a má ve třech letech 16kg, i když tedy je pravda, že je i vysoký a byl už jako miminko..má 101cm...a porodní 53cm...vyprdni se na to...jako po očku to hlídej, z hlavy už to asi nedáš, ale nenech ho hladovět zbytečně...pak chytí nějakou virózu přestane jíst a bude mít aspoň z čeho ubírat 😉

kacireksro
21. bře 2017

@ufina95 ja se taky ridila podle tabulek na mlece,ale i tak mi pribirala 1-1,5kg za mesic tak to mas jedno

ufina95
autor
21. bře 2017

@vrabcak0007 děkuji moc. Tohle mě pomůže, když někdo napíše, že to měl taky tak a dítě má i tak zdravé i když bylo podle lékařů překrmované. Jsou to starosti. Já si kolikrát vyčítám, že kdybych kojila, nebylo by takových starostí :(

ufina95
autor
21. bře 2017

@kacireksro vážně? Já to teď taky zkusím i podle řečí doktorky a sama uvidí kolik přibere za 14 dní. Zítra jedem do nemocnice na kontrolu, tak jsem zvědavá aby jsme nedostali pojeb i tam

mulgrew
21. bře 2017

@soyevita vážně?moje deti mely 9,5 kilo v roce a porodni vahy byly 3,85

tulikiss
21. bře 2017

@ufina95 hlavne klid a neres to, syn za prvnich 6 tydnu pribral 1,5kg a pak kazdy mesic kilo az do pul roku, pak to slo pomaleji a v roce mel 10kg a ted v 5 letech ma 17kg, takze obezni fakt neni, naopak klidne by mohl 3-4kg pribrat.

ufina95
autor
21. bře 2017

@tulikiss a byl kojený?

tulikiss
21. bře 2017

@ufina95 neee bylo to slozity, ale tak z 80% byl na nutrilonu, 20% jsem ze sebe vymackala ja 😀 mozna ani to ne vetsinou to vyslo na jendu davku za den.

zmrzlinka
21. bře 2017

U syna jsem davala UM kdy si rekl a nemel problem s nicim.V pul roce mel 8,3 kg 😁Pak se to přibírání spomalilo.Vzdy je lepší kdyz dítě ji nez kdyz nechce.Kamaratky dcera nepribira a uz jej Mudra vyhrožuje nemocnicí.

sikulik
21. bře 2017

@ufina95 asi bych se řídila zdravím selským rozumem, když má hlad, tak mu dej 🙂

msimankova
21. bře 2017

@mulgrew no, a to 9 kilove dite ma v roce kil 11, 1,5 kg zas takovy rozdil neni. Vaha v pul roce je dost nicnerikajici, srovnat jde az rok, a to jeste vcetne delky.

denisa060491
21. bře 2017

@ufina95 Muzete zkusit se ridit podle tabulky,ale jestli je spokojeny po tom mnozstvi co mu davate neresila bych.prece ho nenechate hladovet. 🙂

leki
21. bře 2017

Necetla jsem ostatni, tak mozna opakuju.. Kamoska tez mela krmit min a po tech trech hodinach. Ale jeji mala byla fakt hystericka, tak udelala kompromis, ze krmila casteji (myslim ze co 2 hodky) a mliko vic redila. Ale ve vysledku taky davala trochu vic.