Leze po čtyřech v 6 měsících, stoupá si s oporou na nohy

miseeel
7. čer 2017

Ahoj devcata, mam spis jen takovy dotaz, zda to, co dela muj syn neni normalni. V sesti mesicich mi zacal perovat na kolinkach a v pulce 6.regulerne lezt po ctyrech. Ted je nam cerstvych 7 mes.a stoupa si na nohy s oporou nabytku. Mam oci na stopkach a jsem zoufala, protoze mi tak rikajic skoncil klid. Je neskutecne rychly. Mate to nekdo podobne???

1772
7. čer 2017

No tak pokud je dítě zdravé, tak se prostě takhle pohybuje, jestli je to o něco dřív nebo později je úplně jedno. O čem je ten dotaz? Přece jsi nepočítala s tím,že bude jen ležet.

zmrzlinka
7. čer 2017

Syn to měl taky tak....v devíti měsících se rozběhl a už se nezastavil 😁

evik19
7. čer 2017

Ano, měli jsme to taky tak, syn začal z ničeho nic lézt v 5 měsících, v 6 si stoupal-cili stále jsem musela být ve střehu. Mělo to ale i výhodu, že si už v 6 měsících a týdnu taky uměl sám sednout, což bylo naopak hodně fajn. V 8 měsících pak začal opatrně zkoušet krůčky do prostoru, v 9 chodil, v 10 už vůbec nelezl a už jen běhal. Tohle ale není moc fajn, někde jsem četla, že čím déle děti lezou, tím lépe pro stavbu těla. Syn je pohybově stále dost nadaný, ale zdá se mi, že nemá úplně rovná záda, má valgozni kotníky atd. O tom, kolikrát jako batole spadl na hlavu ani nemluvím. My jsme syna už cca v tom půl roce učili, jak slezt z gauče, to mu asi zachránilo život, protože se velice záhy naučil si nejen stoupat, ale taky na věci lézt a neváhal si třeba přístrkat něco, na co si mohl stoupnout. Do jeho tři let jsem se bála jít bez něho na záchod, protože jsem nikdy nevěděla, kde ho po návratu najdu. Ale tím tě nechci strašit, máš šikovného chlapečka, ale bude to teď možná trochu náročnější...

wampzee
7. čer 2017

Naše ani neleze, ale už stojí u nábytku... Je ji 10 měsíců... Chápu, že to musí být složité....ale v rodině mám taky pár případů, kdy se dětičky zvedly kolem sedmého měsíce a už byly k nezastavení. Prostě budou pohybově napřed no.. 😀 Jo...klid mi skončil, když se začala plazit a hlavně stavět, ale zas je to větší legrace 😀

bledulka84
7. čer 2017

Mala v pul roce v prubehu 14 dni, cili temer soubezne, zacla lozit, sedet a postavila se. Takze ano, je to normalni, pokud to nijak nezdrave sama neurychlujes, neni ceho se bat 🙂

bamishop
7. čer 2017

Mela sem to takhle u dvou ze tri deti, druha dcera pasla kone kdyz se narodila, ostatne miry mela jak dvoumesicni a i pres brzdeni se rozbehla kolem 9. Mesice a to doslova, zadna kachni chuze, syn obchazel nabytek od 6 mesicu, rozesel se taky kolem 9., V roce a pul vyleze na hristi na takove ty kovove vysoke prolejzacky, na skluzavky, nedava jen takoveho toho provazoveho pavouka, neb po provaze bez drzeni chodit neumi 😀

miseeel
autor
7. čer 2017

@evik19 ahoj a moc dekuju za prispevek. To, ze je napred vim jiz dlouho, ale spis me zarazi fakt, ze preskocil plazeni a je rovnou na ctyrech. Sedet mi nechce.... nohy si pod zadek dava spravne, ale nevi jak na to. Jinak mame oblepene vsechny rohy, rimsky..... no asi se picnu. Nejlepsi jd, kdyz spi 😝

miseeel
autor
7. čer 2017

@bledulka84 Vidis a nam sedet nechce, uz jsem to psala kolegyni nize, ze nohy da spravne a pak si jde zas na vsechny ctyri. Spis klci a je opreny o "kus neceho" ale sedet, to ne 😒😒

miseeel
autor
7. čer 2017

😀 tak to jsi mela veselo... jsem tedy o neco klidnejsi 🙂 dekuju

miseeel
autor
7. čer 2017

@1772 dotaz byl o tom, zda to ma nekdo podobne, protoze nam nektere veci s muzem neprijdou normalni... pasl kone od narozeni, valel sudy ve trech mesicich, v peti zacal lezt, v 7 uz stoji na nohach. Kdyz si pak ctu nektere prispevky, vidim tam, ze to maji deti kolem 8.9. Mes.prumerne, proto se ptam. Je to me prvni dite 🙂

ml0
7. čer 2017

Moje dcera si v sedmi mesících začala stoupat, o týden později začala lézt a to jen z toho důvodu, že plazit se a zároveň koukat nahoru o co by se tak opřela, je moc náročný. Teprv teď v osmi měsících si začala sedat. Zjistila, že něco jako sed existuje, když se naučila slézat ze stoje.

wampzee
7. čer 2017

No, syn mě polotchyne se postavil v šesti měsících...a bylo to torpédo....😁

dinushka00
7. čer 2017

Náš stál v 6.m a v 7 cjodul kolem nábytku. Lezl nám v 5 mesici a 2 týdnech. Každé mimi si věří jinak, hlavně hlidejte jak si sedá, protože já jsem nevěděla že musí sedět v tzv.sikmem sedu a v roce zacal chodit špičkama dovnitř a nerotoval pánví.
Cvičíme Bobath a snažíme se odbourat ten jeho špatný W sed.

konidana
7. čer 2017

jo, je to normální:D obě moje děti v 6m lezly jako motorové myši, dcerka se od konce 4. měsíce plazila, od 3.otáčela. Od 7.m si začaly stoupat, pak si v 8. sedly a od 9. m(druhý od 10.m) chodily.

miseeel
autor
7. čer 2017

😀

miseeel
autor
7. čer 2017

Moc Vam vsem dekuji za prispevky, hold si jde asi kazde ditko svym tempem a my to nijak neovlivnime.... 🙂

miseeel
autor
7. čer 2017

@evik19 taky jsem nekde cetla, ze cim delsi lezeni, tim lepe pro spravny vyvoj patere atd. Ale hold deti nezastavis.... fakt jsou nekdy jak motorove mysi. Jinak ty pady - to same ☹ a leze mi do kvetinacu a vybira hlinu

majsina
8. čer 2017

Dotaz jako zní, jestli je normální, že máš šikovné dítě???😲

lucyp13
8. čer 2017

Mé to dokonce přijde normalni,dcera byla od mala hbita a na pohyb,dr. Na ni koukala jak na ukaž kdy v pul roce lezla po 4,stoupala si atd.tak jsou prostě rychlý no..

bamishop
8. čer 2017

@miseeel s Tim vyvojem patere to neni tak uplne Pravda. Druha dcera I syn byli od narozeni vyvinutejsi, na prvnim ultrazvuku kycli meli jiz jaderka, dcera delala vse perfektne, syn Mel slabe brisni svaly, takze ten byl pod dohledem fyzioterapeuta, dokonce sme cvicili jeden cvik chvilku, jinak by s pateri mit problemy mohl. Prvorozena nebyla tak vyvinuta, jaderka mela az po pul roce, lezt zacala v 10 mesicich, stoupla sedla si az na konci 10., Chodit zacala az kolem roku a opatrne, musela sem ji prechytracit, aby se pustila,ale zase byla od narozeni bez plenky a od narozeni se s ni dalo domluvit jestli se to tak da nazvat, to syn ma plenu jeste v roce a pul a nevim nevim, jestli se to pres Leto nauci, chodi mi curat a kadit pred vchod , nejaky nocnik Nebo zachod ho vubec netankujou, ale zase uz dobre mluvi na svuj vek, pohyb taky dobry, ale pliny bude mit snad do dvou let a ze ze by si umel oblect triko, kalhoty jako holky umely, to je zatim u nej sci-fi , takze skolku od dvou let u nej zatim nevidim, hold je v necem velmi napred a jinde pozadu

miseeel
autor
11. čer 2017

@majsina spis jestli to ma nekdo podobne 🤗

sajul
11. čer 2017

Mela jsem to uplne stejne. Syn se ve tretim mesici otacel, v patem se plazil, v sestem si sedl a zacal lezt, nasledne hned stal. Na deviti mesicich udelal prvni krucky, ctrnact dni na to, uz jen chodil. Ted v roce lita jako motorova mys a je k nezastaveni 😉

dora13
11. čer 2017

Plazit se dite vubec nemusi, je to slepa vyvojova vetev pro dalsi vyvoj nepotrebna.
A normalni to je, znam pomerne dost deti, co v pulroce lezou🙂

naste
11. čer 2017

@miseeel Můj syn si začal v půl roce stoupat, od sedmi měsíců si s oporou ( třeba šprušlí v ohrádce došel, kam potřeboval, ale sám začal chodit až těsně před rokem. Jinak nikdy se neplazil, to se naučil, až když už dávno chodil. Každé dítě je jiné, nelze to brát podle tabulek, kdy má co umět.