Látkové pleny vše v jednom

peditka
7. srp 2017

Holky, prosím vás, máte zkušenost s látkovými plenkami vše v jednom? Případně jak používáte klasické látkové pleny? Co do nich vkládáte?

lassii
7. srp 2017

Mužeš použivat AIO,ale je to dražší varianta.Lepší jsou PUL kalhotky a do toho lakove kalhotky a do nich nějakou vlladačku.AIO totiz musis vzdyck po pouziti celou vyprat,to je nevyhoda...

chocolady
7. srp 2017

Ja jsem si spocitala ze nejlepsi a nejlevnejsi variantou jsou rostouci pul kalhotky + 1 nebo 2 klasicke ctvercove pleny. Rychle to schne, skoro nic to nestoji..

listopadka1
7. srp 2017

ono to máš tak - čím míň peněz do toho dáš, tím je to pracnější a méně pohodlné. Takže AIO jsou nejdražší, ale na používání nejpohodlnější (oblékáš jen jednu plenku, pereš to naráz), obyčejné čtvercovky jsou nejlevnější, ale je s nimi nejvíc práce (musíš je skládat, v šestinedělí i žehlit, když dítě začně lézt, tak se často posouvají a protékají, musíš přes ně nasazovat kalhotky). Takže záleží na tobě, jaký poměr ceny a pohodlí chceš mít. Já mám tvarované plenky a přes ně PUL kalhotky, což je o něco levnější, než AIO, je s tím trochu víc práce, ale míň, než se čtvercovkama.
Ale samozřejmě každému taky vyhovuje něco jiného. Taky si to můžeš nakombinovat, vím, že někdo má pár AIO plenek třeba na cestování nebo na noc, někdo kombinuje tvarované se čtvercovkama, na výběr je toho dost, že to člověku zamotá hlavu 😀

opicaa
7. srp 2017

Ja mam od vseho trochu a vyuzivam vsechno...pokazde je nejake obdobi kdy se hodi to a kdy to..doma jsme na ctvercich a pulkach a to je rpo me asi nejlepsi varianta...mam spouatu vkladacek a chyatam se je prodat...vsechny 😉 ...cestujem s AIO a ven beru taky casto...ale nerada je pouzivam s bodyckem,to se zarizne a ty AIO pak prosaknou.....podle me musia vyzkouset,kazdymu vyjovuje neco jinyho...muj malej je hubenour a vubec mu nesedely AIO od bambooliku...jedine Tots bots...ale ase jedna plena za 600,-

monaluza
8. srp 2017

Mrknete na FB do skupiny Poradna pro latkovacky, tam vam zopdovi vsechny vase dotazy 😉.

martiina_k
14. srp 2017

Já používám prakticky všechny AIO, mám pár klasických kalhotových plen se svrchňáky, ale nejradši mám AIO. Když dávám kalhotové + do nich vkládačku + přes ně ještě svrchňák, zdá se mi, že toho má prcek mezi nožičkama fakt hodně. Na druhou stranu AIO jsou fakt drahé, zrovna včera jsem přikupovala 10 kusů + pár vkládaček a sedm tisíc vyletělo... takže fakt záleží, jeslti máte na tu prvotní investici a jak moc si chcete ulehčit látkování. Neumím si představit, že ty čtverce žehlím. Čtverce používám jen na ublinkávání, nebo případně utření, když se malý vyčůrá rozbalený 🙂

lassii
14. srp 2017

@martiina_k žehlit už se dneska v čase praček žehlit nemusí. Navíc když je děcko doma, stačí mu kalhotková plína a do toho nějaká třea bambusová vkládačka...takže za mě AIO moc drahé látkování.

martiina_k
14. srp 2017

@lassii mě ty čtvercovky bez vyžehlení připadají takové tvrdé... ale nežehlím, protože je na zadeček nepoužívám. Prostě používám AIO... ano, je to drahé. Ale je to moje volba.

lassii
14. srp 2017

@martiina_k ja prave planuju aspoň tu sušičku,tak tam snad změknou.Jj tvoje volba,celkem ti to závidim 😉

martiina_k
14. srp 2017

@lassii tak pokud máš sušičku, tak tam určitě změknou. My ji nemáme , ani bychom ji neměli kam dát. Ale myslím, že i kdyby jsme ji měli, tak by se mi ty AIO pleny líbily víc, než čtvercovky. Počítám s nimi ještě na jedno mimčo (tajně teda na dvě) a pokud přežijou, tak je prodám. I když nevím , jestli zvládnou 3 děti .

lassii
14. srp 2017

@martiina_k tak já taky čtvercovky nechci moc používat, ale nakoupila jsem plno vkládaček, tak doufám to bude oky. A myslim že 2 děti by měly vydržet 100%, 3 děti snad taky, tře dokoupíš jen pár 😉