Látkování, jak se zbavíte tuhého hovínka?

schwarzova4
16. únor 2015

Ahojte všichni, je to možná taková trochu trapná otázka, nicméně, když nevím, zeptám se. Miminko čekáme na léto a chtěli bychom látkovat,i když už jsem se jednou nechala odradit, při nejmenším budu ze začátku kombinovat a chtěla bych přejít na látku. Zajímalo by mě ale, jak to maminky látkařky, děláte s ,,hovínkem,, ... 😠 Je mi jasné, že ,,tuhost,, apod se odvíjí i od věku dítěte a také stravy.Vím, že se prodávají separačky, které pak vezmete a spláchnete do wc. Mě by ale zajímalo jak konkrétně to děláte, ať se separačkami nebo bez, jak se toho hovínka zbavíte a jestli pak plínku dáte k ostatním počůraným nebo zvlášť 🙂 Plánuju mít přebalování v ložnici a koupelnu mám z ložnice přes obývák a kuchyň, v koupelně mít přebalování určitě nebudu, abych to mohla jen přesunout do wc... Tak abych měla nějakou představu a byla připravená na vše 🙂 omlouvám se, možná je to opravdu trapné, ale snad se mi dostane nějaká odpověď od zkušených maminek 🙂 🙂 🙂 Předem děkuji za vaše odpovědi 🙂

elana
16. únor 2015

dávám separačky. Vyhodí se do toalety prostě i s obsahem a je to. Někdo dává flísové separačky (tj. pratelné), tam se předpokládá, že se bobeček snadno vyklepne do WC. Prakticky každou separačkou se dostane na vkládačku i barvivo ze stolice-vznikne tam skvrna. Buď ji nebudeš řešit (je to jen kosmetická vada, postupně se opere, jestli máš balkon nebo zahradu, vytáhne je i sluníčko) nebo ji trošku navlhčíš, potřeš žlučovým mýdlem a hodíš normálně do kýble na plenky a pak vypereš, žlučák to barvivo nenechá zaschnout a trošku ho natráví, pak se to vypere téměř beze stopy (když ne napoprvé, tak časem). Nic na tom není 🙂

letadlo13
16. únor 2015

Separačky házím do malého kyblíčku s těsným víčkem do pytlíku, občas ten pytlík zavážu a hodím do smetí. Ale mám teda všechno v koupelně. Musí těšit, jinak to bude smrdět.

petaloudi
16. únor 2015

Já separačky i s obsahem házím do malýho koše, který 1x denně vyhodím do popelnice. Plínku pak skladuju společně s ostatními jen počůranými. Přes zimu suším v sušičce, takže mi fleky zůstávají. Na jaře to hodím na zahradu a vše sluníčko vybělí - zkušenost z loňska 😉

mooncaa
16. únor 2015

Používám fleesové separačky. Dokud byla vaječina, tak jsem v ruce oprala se žlučovým mýdlem a hodila k dalším plenkám. Když začal být tuhý bobek vyklepávám do WC a pak operu se žlučákem. Často je špinavá i plenka.
Přebalovák mám v koupelně - prkna přes vanu přes celou vanu od zdi ke zdi, večer přebaluji na pračce. Důvod - mám po ruce vodu, nedovedu si představit přebalovat bez tekoucí vody. Nechci doma používat vlhčené ubrousky, ty mám jen na cesty.

floresta
16. únor 2015

Ahoh, vyklepnout, co jde, trochu omyt (mame integrovany jednoduchy mechanicky sprchovac v mise, takova jednoducha tryska 🙂) zbytek jde do pracky jak to je, nekdy to tam leti jak to je, kdyz nestiham apod, mame v pracce takovou kapsu, kde se ty ev. zbytky posbiraji a daji se vyndat treba kuchynskou uterkou. Stejne to dava m znova jeste jednou na machani s temi pocuranymi a az pak peru, tak prani je uz pak "nacisto". Separacky nam moc nefungovaly, steje to bylo vsude kolem. Jo ale daly se vyprat, kdyz byly jen pocurane a pouzit znova, meli jsme Poppolini.
Super je, kdyz se podari vychytat, kdyz dite kaka nebo zrovna dokakalo, a kdyz je to tuhe a neroplacle, tak to jde snadno vyklepat : -) kakani zdar

plenkacek
17. únor 2015

Ahoj, já jen přidám praktický tip k praní jen počůraných "papírových" separaček: do pračky je nedávejte jen tak volně, mohly by se dostat kam nemají a poškodit pračku. Stačí mít na ně stahovací SÍTKU NA PRÁDLO.