Křik mezi 5-6 hodinou ranní u 3měsíčního miminka

eviiisekk
11. kvě 2019

Ahojky,
mému synovi jsou teď skoro 3 měsíce a už asi 2-3 týdny má období, kdy se budí mezi 5-6 hodinou ráno a neutišitelně pláče. Mám pocit že u toho dokonce spí, protože to vždy začíná jen chvilkovými výkřiky, pak je zase klid a pak zase jeden výkřik, zase klid a po chvíli už je to stabilní nářek, ale pořád má zavřené oči. Zkoušela jsem jestli to není hlad - děje se to i když třeba půl hodiny před tím jedl. Zkoušela jsem jestli ho nebolí bříško - zacvičím s nožičkama, párkrát jsem zkoušela i rourku, někdy si zaprdí, ale většinou z něj ani nic nevyjde. Zkoušela jsem mu malinko roztáhnout rolety, aby neměl k ránu úplnou tmu. Zkoušela jsem ho i vynést z místnosti, vzít si ho do postele, zpívat. Vždycky takhle zakřičí třeba půl hodiny až hodinu, pak to nějak zvládneme a znovu usne a v klidu se dospí třeba do půl osmé. Jinak přes noc spí krásně, budí se maximálně dvakrát na jídlo. I přes den hezky spinká a je to veselé miminko, skoro nepláče. Nemáte prosím někdo zkušenost?
Mockrát děkuju za jakékoliv rady

makronka222
11. kvě 2019

Hlad nebo spatne/malo odrihnuto. Nase kolikrat taky rve, necham ji na sobe a po 15min si krkne znovu, pak je klid.

ve_run_ka
11. kvě 2019

Měli jsme to také. Teď už je to jen jednou za čas. Říká se tomu noční děsy. Miminko nestíhá zpracovat co se za ten den dělo a vnoci mu to ve spánku probíhá

martiniquest
11. kvě 2019

Takto brzo po porodu to může souviset i se zpracováváním porodu. Syn to měl touto dobou také. Postupně to přešlo.

eviiisekk
autor
11. kvě 2019

@martiniquest Spíš mi přijde zvláštní, že to začalo až před těmi třemi týdny. Do té doby krásně v noci spinkal
@ve_run_ka Jak staré máš miminko prosím? Respektive kdy to asi tak přejde?

kittyy17
11. kvě 2019

@eviiisekk starší kluk to měl cca ve čtyřech měsících. špatné sny, pomohlo pochovat, říct že je všechno v pořádku, když plakal hodně tak jsem ho probudila...

kittyy17
11. kvě 2019

@eviiisekk souvisí to s vývojem, začínají mít v tomto věku střídání fází spánku a objevují se sny

marketanova
30. kvě 2019

Dobrý den, maminky. Mám ted špatnou zkušenost. Náš syn se ted pravidelně v noci budí a už nevím co dělat. Dáváme mu umělé mlíčko, sama už nemám. Myslím, že na to je zvyklí super, ale nechybí mu ještě něco?