Krém pro miminko. Poradíte, prosím, na suchou pleť?

simca128
8. led 2022

Ahoj holky, muzete poradit naky krem na suchou kuzi? Mala ma mesic a ma suchou kuzicku
Pouzivala sem weledu s mesickem ale ta je k prdu. Zvazuju bud sebamed sem cetla ze hodne chvaleji sle nevim ktery je lepsi ten obyc nebo s tim mesickem 🤔a nebo naky krem od biodermy rikam si ze to asi bude kvalitni ale prd se vyznam vyskocila na me naka bioderma atoderm preventive ale rikam si jestli ta je vhodna pro malou moc se v tech kremech nevyznam prave. Ted nemazu nicim protoze cekam az male zmizeji potnicky tak zjistuji co je dobre
Vim ze kzde mimco je jine a sedne neco jineho ale zajima me jake kremy by ste doporucili protoze ja se absolutne nevyznam
Pridavam fotky tech tri ktere zvazuji
Dekuji za nazory

zelenaesmolda
8. led 2022

Co zkusit nejaky olej misto kremu?

simca128
autor
8. led 2022

@zelenaesmolda olej sem mela z lekarny slunecnicovy kdz se ji loupali nozicky ale tim mazat porad nechci a i mi rikali ze oleje jsou horsi nez kremy

zelenaesmolda
8. led 2022

@simca128
oleju je spousta druhu a kazdy je vhodny na neco jineho,slunecnicovym by me fakt nenapadlo mazat.

pampeliska1313
Autor odpověď smazal
Zobraz
mamikry
8. led 2022

@simca128 Já bych doporučila Lipikar. Nas maly trpi na reakce po jidle a na sucha mista, tenhle mu jako jediny zabral. Z prirodnich muzes zkusit na promasteni bambucke maslo.

fandysek_1
8. led 2022

@simca128 zkus leniensku z lékárny

zuzekk
8. led 2022

Atoderm ani Exomegu bych zatím určitě nedávala, je maličká, nemusí to vůbec být atopický ekzém! Nenasazovala bych nic silného, spíš promazavat. A bez zbytečné chemie navíc. Oleje (napr.dětský měsíčkový od Saloosu), bambucke máslo (Purity vision). Případně excipial mastný krém (bez oleje). Dětský krém Nobilis Tillia.

anabel321
8. led 2022

Ahoj, dcerka má dva týdny a mazu klasickým olejíčkem Aviril a krásně pomáhá...po týdnu užívání se už neloupe. A příjemně voní 🙂

mimco
8. led 2022

Za mě je nej linola do koupele, dávala jsem třeba 2x týdně a nikdy jsem děti ničím nemazala👍

simca128
autor
8. led 2022

Holky chci to abych mohla tim malou mazat kazdy den neco co muzu pouzivat porad ne jen urcitou dobu

simca128
autor
8. led 2022

Me prave rika kazdej ze se mimca maji kremovat

ovin
8. led 2022

Za nás Sebamed, klasika bez měsíčku, jediný krém, který zabral.

zuzekk
8. led 2022

@simca128 to, co píšu, je na každodenní použití

cuuza
8. led 2022

Par kapek oleje do koupele a nic víc není potřeba, mimčo nepotřebuje ani mýdlo ani krém, jedině na prdelku. A ten za studena lisovany slunečnicový z lekarny je fajn.

mimco
8. led 2022

@simca128 nemají se krémovat vůbec, pokud možno👍
Ale opravdu, ideální je nějaká emulze přímo do vaničky. U první dcery jsem používala oilatum, teď u druhé linolu a fakt super. Koupala jsem je každý den. Chviličku jsem používala dětský olejíček od biodermy na masáže nožiček, ale fakt jen proto, že se to malé líbilo. Nikdy jsem holky ničím denně nemazala. Čím víc se bude mimčo něčím patlat, tím horší tu pokožku bude mít.

evap1
8. led 2022

@simca128 Linola krém nejlepší a krásně voní. Má Dr. Max.

veroniqess
8. led 2022

Používám Biodermu a paráda.

simca128
autor
8. led 2022

@mimco aha prave me i v porodnici rikali at mazu doporucovali mi hipp ale ten ja nechci neco mi na tom proste vadi.
Ja mam doma koupenej aviril ten sem pouzivala jen v porodnici pak se maly zacli loupat nozicky tak mi v lekarne doporucili ten slunecnicovy olej ten zabral. Sem tam kdz vidim ze tam ma neco tak ji maznu tim olejem. Ted nemazu telicko a oblicej nicim mame potnicky ale predtim sem zkousela tu weledu a ta mi neprijde nijak extra dobra a hodne lidi prave chvalilo ten sebamed tak me zajimalo.
Ja prave myslela ze se mimco musi porad mazat kdz to rika kazdy a i mamca moje rikala ze nas mazala avirilem a kamaradky co maji deti taky taky mazou

slunea
8. led 2022

@simca128 dřív se děti před koupáním celé mydlilo, tak pak bylo nutné po koupání i namazat... Ale když nemydlíš a omýváš tělíčko jen vodou, tak ti mazání není zas tak nutné. Ale já teda nekoupu denně, možná že při častém koupání je to víc potřeba. Slyšela jsem, že se každé novorozeně v těch pár týdnech po narození oloupe. U těch mých to tak bylo.

sirinfirst
8. led 2022

@zelenaesmolda olej na suchou pokožku spíš fakt ne

sirinfirst
8. led 2022

Mám bambucke máslo s konopim od Purity Vision a myslím, že je fajn.

mimco
8. led 2022

@simca128 obě holčičky se těch prvních týdnech sloupaly, v záhybech ručiček a nožiček.
Tu emulzi jsem dávala cca 2x týdně. Linola mi i voní. Jinak jsem holky nikdy nemydlily. Pár krát jsem umyla vlásky, obě byly hodně vlasaté.
V porodnici taky doporučovali hipp. Jinak na mytí jedu teďka biodermu.

janina228
8. led 2022

@simca128 používala jsem mandlový olej. myslím, že ten by na suchou pokožku měl být zrovna dobrý.

veru181
8. led 2022

My používali ten slunečnicový olej z lékárny vždy po koupání (tj. ze začátku obden).

lenulacek
8. led 2022

@simca128 já používám na malého tohle maslo 🙂 má 7 týdnu a vysušený není

kiluau
8. led 2022

@simca128 Za mě modrá Indulona 💪🏼 Doktorka předepsala také Linolu - krém i olej do koupele, ale zároveň říkala, že Indulona je prostě 🔝 další doktorka poradila navíc napatlat Sudocremem a pořádně vysušit a hned na to promazat pořádně třeba tou modrou Indulonou. Dlouho jsme měli vyrážku a jak jsem to fakt mazala, tak je to o dost lepší.

lucka662006
8. led 2022

Nepoužívala jsem nic. Ani jedno dítě nemá žádné kožní problémy, mají krásnou zdravou pokožku. Suchá kůže u miminek je prostě normální. Je to normální fyziologický projev, který není třeba nijak upravovat. Jedná se jen o marketingové tahy výrobců. (samozřejmě pokud je ekzém nebo vyrážka, řešení je vhodné. Jinak si myslím že veškeré krémy jsou zbytečné, všechno mastné ucpává póry v kůži a narušuje přirozený stav kůže. Stejně tak jsem koupala miminka zcela bez jakéhokoliv mýdla. Nejsem žádná bio matka, ale tohle je snad zřejmé...

mimco
8. led 2022

@lucka662006 nejlepší přístup a za mě nejlepší rada tady 👍🍀

mdch91
8. led 2022

Olejem nemuzes mazat "nasucho", to pak jeste vic vysusuje. Pouzivala jsem kapku mandloveho do koupele nebo na vlhke telo po koupani (a jsem rozhodne proti kazdodennimu machani miminka). Ale jak uz tu nekdo psal, rozhodne bych se vyhnula opatlavani ditete predrazenejma blbostma z lekarny.

janina228
8. led 2022

@mdch91 ..přesně tak