Kojení - únava. Jak s tím bojovat?

sofi90
8. lis 2022

Ahoj , chtěla bych se zeptat , zda někdo z vás má podobnou zkušenost .. Nyní mi skončilo 6 nedělí, malou kojim na požádáni kdykoli si “řekne “ , ale trápí mě velká únava . Železo beru cele sestinedelí . Malá v noci spí hezky , usne v 19 a spí cca do 1 ráno a pal vstává kolem pate , taky tak brzo chodím spat , ale stejne se citim pořad hrozne unavena , nejvíce během samotného kojení - to na mě jdou občas i mdloby … nebo venku na procházce najednou přijde nával , kdy se mi udělá hodně slabo , ale pak to zase odezní . Mate zkušenost jak s tím bojovat ? Na kontrolu po šestinedeli se teprve chystám . Děkuji 🙏

jjasmina
8. lis 2022

@sofi90 jíte a pijete dostatečně? Kojení je zahul i na energii no, mě pomáhala čokoláda, ale mě nespala malá ani v noci teda

sofi90
autor
8. lis 2022

@jjasmina no snažím se , ale někdy to nestíhám asi tak jak by to mělo byt uvařit si pro sebe a podobně… tělo mě nutí jist hodně sladké asi kvůli energii , což zase taky není moc Ok 😏

jjasmina
8. lis 2022

@sofi90 u nás vařil manžel, jídlo a voda je fakt základ no, jinak jsem byla taky vyflusla no

mdch91
8. lis 2022

Pri kojeni se uvolnuje nejaky "zklidnujici hormon", taky jsem u kojeni usinala. Ty navaly venku s tim asi nebudou souviset. Chce to fakt kvalitne jist. Pripadne si nech udelat rozbor krve.

lenerka1
8. lis 2022

Jo kojení je energeticky náročné, bohužel já sama ulitavam na sladkém, na únavu mi pomáhá dbát na dostatek hořčíku, hlavně forma malát při pravidelném užívání dost nabíjí. Ideální by bylo spát když spí dítě, ale to by člověk nesměl mít 2 starší a domácnost se zahradou. Pak samozřejmě kvalitní strava, když už není čas na velké vyvařování, tak aspoň denně silné vývary, ty se dělají skoro samy a jsou zásobárnou živin.

martinka_33
8. lis 2022

Je to ještě brzy po porodu, tělo se vzpamatovává z těhotenství a kojení je velký výdej energie, navíc my my nemáme kvalitní spánek, cokoliv se kde šustne nás hned vzbudí, to je tak kvuli miminu. Unavená jsem nebyla jen při třetím dítěti a to protože starší dva byli ve škole a já chodila dopoledne spát s miminem.

krisstina93
8. lis 2022

Musíš jíst, já jsem 9 měsíců po porodu, kojim a když se pořádně nenajim, tak je mi taky zle. Dneska sem si třeba dala jen malou snídani, pak sem uklízela, pak běžela pro děti do školy a u školy už mi bylo blbě, úplně sem usínala ve stoje, musela sem dojít domu a natlačit do sebe aspoň kus čokolády, než dodělám oběd. Já třeba ujidam pořád něco, při kojení toho sežeru víc jak manžel, který váží skoro jednou tolik co já :D