Kojenec - voda z vodovodu, filtrovaná, kojenecká. Co dáváte vy?

hela128934
20. čer 2022

Maminky jakou davate svym detem vodu? Myslim na piti, ne na pripravu mleka. V kojenecké jsou mikroplasty, ve vodovodu chlor a filtrovana je pry trochu ochuzena o nektere látky. Pediatricka rikala, ze muze dostavat vodu z vodovodu. Mame dobrou vodu a splňuje limity pro kojeneckou, jen je tam malinko vic vápníku.
A mate zkusenost s filtrem Brita? Mame, voda chutna lepe. Ale rikam si, jestli se z toho filtru zase neco nemuze uvolňovat do vody.
Diky za vase zkusenosti

inah91
20. čer 2022

Dávám kojeneckou nebo z kohoutku ale prevarenou. Jinak máme vodu taky kvalitní a splňuje vše co má, zjišťováno na hygieně.

pampeliska1313
20. čer 2022

Kojeneckou… na čaj převařenou z kohoutku

fouskovi
20. čer 2022

@hela128934 normálně jsem převarila kohoutkovou

hela128934
autor
20. čer 2022

Podle nasi pediatry se kohoutkova voda větším kojencum nemusi prevarovat. Koncentruje se tim ve vode chlor…

limali
20. čer 2022

@hela128934 od roka už dávam z kohútika - tiež splňuje štandardy kojeneckej vody, ak sme niekde na cestách tak mu kúpime balenú - kojeneckú. Chápem tvoje obavy, ale popravde, neviem o nijakom zdroji jedla či vody, ktorý by bol 100% bez závad (mikroplasty, nežiadúce látky…). Používanie filtra určite nie je na škodu ale ten tiež nezachytí všetko.

klokanka31
20. čer 2022

@hela128934 Kojeneckou, piju jí taky...

maxulekapcule
20. čer 2022

Já dávám sobě i dětem filtrovanou

me_druhe_ja
20. čer 2022

Zhruba od půl roka už normálně z kohoutku. Předtím jsem prevarovala. Mám teda tu konvici Brita a většinou dávám filtrovanou, mě osobně víc chutná. Opravdu citim rozdíl. Ale pokud zrovna není ready, normálně z kohoutku. Pokud nemáte fakt špatnou vodu tak nic není Potřeba. Nejhorši jsou ty kojenecký vody v plastu, který se valí bůhví kde a bůhvíjak dlouho. :( A bohužel spousta lidí to furt kupuje protože si myslí, že je to lepší. :/ Navíc to stojí zbytečný peníze....A dokonce doktoři to doporučuji. 🤦

jjasmina
20. čer 2022

@hela128934 do 6 mes prevarenou kojenecko od 6 mes z kohoutku prevarenou, ale nicméně si nemyslím, že by to mohlo škodit, chce to hodit se do klidu

konidana
20. čer 2022

Do půl roku jsem jen plně kojila, potom jsem začala dávat kohoutkovou, normálně bez převaření. Děcka pak stejně venku olížou kde-co, batolata mi v rámci hry pily i vodu z vany při koupání a i přímo z řeky (prej pily jen jako😂)😅

dominge
20. čer 2022

@hela128934 rozhodně kohoutkovou prevarenou. Když jsem koukala na Dtest, tak kojenecká voda dopadla stokrát hůř, než obyčejné.

mafulin
20. čer 2022

Vždycky z kohoutku. Nic jsem nikdy neprevarovala a vody v PET flasce už vubec nakupujeme

ferda90
20. čer 2022

@hela128934 ahoj, dáváme vodu filtrovanou.

michaela666
20. čer 2022

Máme roky konvice od Brita a jsme spokojení. Začala jsem ji dceři dávat až kolem 9 měsíců. Do té doby mi pediatra doporučovala kojeneckou, ale došla nám trpělivost s taháním těch balíků a neustálým chození s třiděným odpadem.
Na chuti jde určitě poznat rozdíl oproti kohoutkové.

kubesovaadelka
21. čer 2022

@hela128934 máme také ze studny vlastní kojeneckou ,kterou tedy prevaruji, již od narození dáváme... Zase je nějaky hit kupovat kojenecké vody, filtrovat apod. Co dělali naše babičky a prababičky? Myslíte že nosili vodu na rozbor anebo kupovali kojenecké, to ani nebylo prej... 😊

ferda90
21. čer 2022

@kubesovaadelka to je pravda, ale myslím si, že v té době nebylo tolik sra*ek ve všem jako je to teď, bohužel.

michaela666
21. čer 2022

@kubesovaadelka Vlastní studnu si ohlídáš, ale co teče ve městech z kohoutku je plné mikroplastů, hormonů a srágor. Tam to nemáš jak ovlivnit
Takže chápu, že to není vhodné cpát do dětí hned od narození.

kubesovaadelka
21. čer 2022

@ferda90 to ano, anebo o tom nevěděli

ferda90
21. čer 2022

@kubesovaadelka nebo i tak

martiniquest
21. čer 2022

Vzdy jsem davala kohoutkovou

elesse
21. čer 2022

Do roka ciste na piti kojeneckou v tetrapaku, jinak kohoutkovou prevarenou

danvitka
21. čer 2022

Naše kohoutková smrdí hůř jak kdejaký bazén. Kolikrát jsem si říkala, že si zaplatím rozbor. Takže buď dávám kojeneckou, nebo filtrovanou, nebo převařenou.

kubesovaadelka
22. čer 2022

@michaela666 to ano, chápu... Chápu že kojenecká voda má splňovat nějaké požadavky a mám to štěstí že máme studnu s kojeneckou vodou, ale i ta kupovaná obsahuje mikroplasty, plus kdo ví, jak to bylo naskladněno, jak dlouho to leželo venku na slunku v petce, pak zase třeba v mrazech apod.ale nad tím asi člověk nesmí přemýšlet.

jako_mala_holka
22. čer 2022

Do cca roku jsem dávala většinou kojeneckou, pak normálně z kohoutku, párkrát jsem možná prevarila, už nevím přesně