Kdy jste dávaly náušničky?

florida2001
22. zář 2021

mam 19 ti mesicni holcicku a chtela bych ji nechat nastrelit nausnicky. je to vhodna doba? jak to snaselo vase miminko?

sigyn
22. zář 2021

My jsme dávali asi v půl roce. Zabrečela asi 10s a to bylo vše. Pak už si jich nevšímala.

malenka3
22. zář 2021

My až v pěti letech, kdy si řekla. Paní, co to dělá, říkala, že mezi rokem a třemi lety to nenastřeluje ráda, protože ty holčičky ještě nechápou, že za to nemají tahat a mám dost případů, kdy to zahnisá, protože si na to holčičky furt sahají špinavýma rukama, v horším případě si to strhávají.

ekou
22. zář 2021

V 6mesicich a nastrelenim :D

konidana
22. zář 2021

v 6 letech, poté co s tím rok prudila. Cca od 11 let je zase nenosí, tak mi to ani nemusí být líto, když si to tak sama vybrala

sirinfirst
22. zář 2021

dala bych buď miminku (my ve 3 měsících) nebo až z toho bude mít rozum, protože takhle nevím, jak to po nastřelení budete udržovat, aby si na to nesahala, nezanesla si tam něco..

tahejhula
22. zář 2021

Šest a půl roku jí bylo a viděla jsem u ní v té době asi pětiměsíční, vytrvalý zájem.

lenula02
22. zář 2021

Ve 4m po hexe

klokanka31
22. zář 2021

@florida2001 My máme 16 měsíční a ještě nemá, necháme to na ní, až bude větší, jestli je bude chtít.

daasqua
22. zář 2021

Až si sama řekne. Brali jsme to tak, že je to zásah do jejího těla, o kterém si má rozhodnout sama. Třeba tchýně ze špatného nastřelení má "prý" zdravotní problémy, takže na to nadává.

jana_zofie
22. zář 2021

V pul roce. Spolecne s nejakym ockovanim. Nerada se nechava sahat na usi, tak to byl trochu boj, ale spis to nachystani, nez ze by ji nastreleni bolelo. Ale v 19 mesicich bych uz spis pockala az sama bude chtít a dala ji to jako darek.

ptule
22. zář 2021

V 10 měsících chvilku si poplakala ( ale spíš pro to že jsme ji drželi aby neucukla) už mi na to přišel největší čas ...

cherie24
22. zář 2021

@florida2001 taky je nemá a nechám to až bude větší, jestli bude chtít sama. Řešila jsem to kolem roku cca, doktorka mi řekla, že jí je samozřejmě nastřelí, jestli chceme, ale že to bude hrozné. Buď se to dělá u miminek nebo pak až jsou větší a mají rozum. Takhle to dítě musí někdo držet, někdo mu držet hlavu a třetí nastřeluje. Dítě řve jak pavián a nechápe co se děje. Tak to za to asi nestojí 🙂

dagmaris
22. zář 2021

@florida2001 my jsme nechávali v 10 měsících, sestřička dopředu namazala Emlou ( anestetický krém) šly jsme si nakoupit, aby to začalo působit a za 30 minut zpátky. Malá ani nevěděla, že ji něco děláme, usmívala se. Za náušnice netahala, měla to na párku tak nějak. Zkuste se taky zeptat na Emlu. Je to fajn, když to ty prcky nemusí bolet 🙂

michaela666
22. zář 2021

Byly jsme před týdnem ( 8 měsíců) a malá byla úžasná. Původně jsme chtěli nechat píchnout jehlou, ale nenašla jsem nikoho v okolí s dobrým doporučením. Dělaly to 2 sehrané paní a u prvního ucha malá ani nepoznala, že se jí něco dělá. Jedna si ji vzala na klín, ukazovala náramek na ruce. Druhá naznačila a pak nastřelila. Žádný pláč a to jsme z toho měla hrozné nervy.

petrasipkova1
22. zář 2021

V 8 měsících nastrelenim

korin
22. zář 2021

Druhá dcera 10 měsících, první o něco dřív, obojí nastřeleno. V 19 měsících bych to nechala být a počkala, až bude chtít sama. Holky to snášely úplně v pohodě, uší si nevšímaly, žádné komplikace nenastaly.

jako_mala_holka
22. zář 2021

Ve 4 měsících

swan42
22. zář 2021

@daasqua takze zadny ockovani taky nema a rozhodne si o tom pak sama? 🤔

nazka
22. zář 2021

@florida2001 prvni dceři ve 4 měsících, druhé v 5. Ani jedna skoro nebrečela. Vadilo jim jen to, že je pevně někdo chytl a neměly volnost v tu chvilku

lilian2111
22. zář 2021

Máme holčičku rok a půl a necháme až si řekne (nebylo to úplně plánovaný, kvůli covidu bylo ale všude zavřeno, divný podmínky i na tohle, tak jsme se na to vykašlali). Prostřední má a nechali jsme píchnout v půl roce.

lilian2111
22. zář 2021

@daasqua Zdravotní problémy kvůli nastřelenému uchu? 😁

daasqua
22. zář 2021

@swan42 Tak očkování jsou víceméně povinná a jde o zdraví, ne o módní "výstřelek". Třeba v budoucnu bude IN nemít náušnice nebo se jí to nebude líbit (ale předpokládám, že je chtít bude). Barvit vlasy jí taky nebudu, i kdyby je všechny malé holčičky měly nabarvené na zeleno.
@lilian2111 Ano, nastřelili/píchli jí to tenkrát špatně a šejdrem jako miminku a nějaké své malé zdravotní potíže tom přisuzuje (něco si studovala o nějakých nervech či energetických čarách či co 😀 ). Já tedy uši nastřelené mám (každé jinak šejdrem) a jsem v poho, náušnice ráda nosím, mám je od miminkovského věku.

cherie24
22. zář 2021

@daasqua o těch drahách se dost mluví teďka, já sama mám teda 5 náušnic a klidně bych šla do dalších, často nad tím přemýšlím. 😁 Ale taky jsem to studovala a přemýšlela, nic méně touha po náušnicích zvítězila. Ale třeba známá si nechala dát další náušnice a pak jí 3/4 roku třeštila hlava. Řekli jí, že se zřejmě trefili do jednoho z těch bodů. Ale dole v lalůčku, kam se dávají klasické náušnice, by to prý mělo být zcela bezpečné. 🤷 Já jsem nakonec malé nenechala dát náušnice kvůli hádce s mojí ex tchýni. Slíbili nám náušnice pro malou, ale pak mi oznámili, že se k tomu nemůžu vyjádřit ani je s nima vybrat, tak jsem jim tenkrát po hádce řekla, že je mít nebude vůbec. Teď už počkám až bude větší a když bude chtít, může mít náušnic kolik chce. 🙂

daasqua
23. zář 2021

@cherie24 Jo, tchýně by asi byla radši bez náušnic než nějaké ty potíže (tiky apod), nevím, kdo jí to tenkrát před 50-60 lety nastřeloval, asi doktoři. Ono malé miminko má hrozně malinké ouško, takže se tam toho podle mého laického pohledu dost "poničí", i když je to celkem bezpečné místo, dole na tom lalůčku. Zas si to ale novorozeňata tolik netahají. Půlroční děti jsou zase po některých důležitých očkování a ouško už je větší, ale můžou se na náušnice tahat. A děti nad rok se podle mého při píchání zas melou a perou, že zdemolují vše okolo 😀 Tak to už je někdy lepší počkat, až dorostou do věku, kdy si o tom sami rozhodnou a půjdou tam dobrovolně.

ai30
23. zář 2021

@swan42 Ty opravdu nevidis zadny rozdil mezi ockovanim a nastrelenim nausnic? Uz se nekdy stalo, ze by nausnice nekoho ochranili pred smrtelnou nemoci?

lennus
23. zář 2021

@florida2001 Máme tříletou, sama je nenosím a chtěla jsem to nechat na ní, ani se mi nelíbí miminka s naušnicemi. Teď už se hlásí, že je chce, tak jsem jí vše vysvětlila a chystáme se