Jsou to prdíky? Kroutí se, tlačí, probouzí se

sheitancz
5. říj 2014

Zdravím všechny maminky. Měla bych takovou prosbu a otázku, jestli se mohu zeptat.
Od porodnice máme problém s takovýma každodenníma trablema. Mám 3-týdenní holčičku, kterou každý den něco trápí. Když ji nakrmím (UM), mateřské mléko bohužel nemám, trpí na to celá moje generace, tak si v klidu vypije celou 90 ml Hipp Combiotic 1, potom u toho usne, a za zhruba 20-30 minut po nakrmení (nechávám ji poctivě odříhnout) se zase probudí, začne se kroutit, tlačit. Když jí dám znovu lahev, tak saje jako by měla ještě hlad, ale to se mi nezdá, aby měla pořád hlad při takovém množství. Prdí bez problémů, začíná to vždycky kolem 4-5 hodiny odpoledne, a trvá to do 9 hodin večer, i když dneska nás to trochu potrápilo už kolem 1 hodiny odpoledne. Tak jsem se Vás zkušenějších chtěla zeptat, jestli se může jednat o ty prdíky? Když se kroutí, tak si ji vezmu do náruče, zdá se mi, že jí nejlépe sedí vzpřímená poloha, to se vždycky uklidní, ale potom to jede od znovu, začíná mně na ruce usínat, pak se najednou probere a zase začíná křičet a tlačit, Potom zase začne usínat a takhle pořád dokola po celý ty tři hodiny. Předem Vám všem moc děkuii za rady a tipy, co dělám špatně a podobně. A ještě poslední otázka, jak poznám, že kdyby to byli ty prdíky, tak za jak dlouho vím, že mi dcerka bude v klidu spát? Když třeba spí 5 minut a já se raduju, že ty "prdíky" jsou už pro dnešek za námi, a ona se zase probere a zase chudák brečí... A ty masáže a cviky se dělají proto, aby miminko to mělo dřív pro jeden den z krku, nebo i tak si to musí ty tři až čtyři hodiny odtrpět, ale pomocí těch cviků je to por něj snesitelnější? Ještě jednou děkuji.

loafeer
5. říj 2014

Ahoj, mně to připadá, že by to i prdíky být mohly, pokud se kroutí....Náš malý na to taky ,,trpíval,, ale jednak jsme nosili- chovali v klubíčku, takže to z něj krásně odcházelo, nebo je na to dobrá poloha tygříka...Bříško jsme taky masírovali, nožičky jsem mu dávala k tělíčku- jakože cvičí a tak a ještě jsme teda hodně používali Sabsimplex pár kapek na dudlík, takže pokud nějaké bolení měl, tak se to u nás vždycky rychle vyřešilo....

baffiny
5. říj 2014

Nazdárek, mě to příjde taky jako prdíky... náš malej chytá ve 3 ráno taky takové křeče tlačí a křičí u toho... vždy s ním musím nožičkama kroutit a vyprdí se a je to v pohodě. Ale kolikrát se to opakuje co 10 minut, jindy to stačí jednou... Cvičení a masáže bříška jsou prostě záchrana v tu danou chvíli, ne prevence dopředu. Musí se tomu předcházet... já koupila probiotické kapky BioGaia a od té doby tohle už nemáme (musím zaklepat na dřevo, je to teprv týden 😀), ale zlepšení bylo hned po první aplikaci... od té doby prdí vesele sám a nemusí prdíky marně tlačit 🙂 Jinak láhev jí znovu nedávej... náš se taky uklidní, když mu dám dudlík, nějak to prostě ududlá, tak je dost možné, že u vás stejně funguje ta láhev... navíc si myslím, že když jí dáš zase najít, tak se ty bolesti bříška (dle mého) jen zhorší a může ti zase blinkat, protože má plné bříško 🙂

lvicek2000
5. říj 2014

No, nase mala to delala hodne taky a ja si tedy myslim, ze u ni to bylo hlavne tim, ze celkem casto blinkala, zrejme ma tu zaklopku nedovyvinutou a jak lezela, vracelo se ji to mlicko do krku, a v podstate ji to tam tlaci a jakoby pali zaha. Tomu by odpovidalo, ze ji pak dela dobre vzprimena poloha, kdyz ji pochovas a to, ze ti pak lapa po flasce, miminka maji tendenci ten neprijemny pocit zapit, coz je spatne, protoze tim vic se jim to vraci. Prdiky mi to az tak neprijdou, kdyz rikas, ze celkem prdi bez problemu...Zkus ji treba podlozit postylku, nebo kde spinka, aby mela hlavicku vys nez nozicky, jestli to pomuze 😉

renros
5. říj 2014

ahoj, mně to taky na prdíky přijde a zároveň mi přijde, že se jí nespí moc dobře v tom smyslu, že třeba potřebuje pevně zavinout dle Karpa nebo spát na břiše/boku, spát v kočáře.... viš, myslím tím zpusob spani. Mi přijde, že spí neklidně, což muže být těmi prdy, ale také nesprávnou polohou bo tím zavinutim.

lv
5. říj 2014

Může mít růstový spurt.. Kolika /prdiky/ to být může, přidat probiotika, jak píšou ostatní..zkus kapky na prdiky, je jich mraky a každému ditku sednou jine /Babycalm, SAB simplex, espumisan../..
Vzpřímene moc nenosit, je to špatná poloha, postylku bych podlozila..

antoinet
5. říj 2014

Najdi si na internetu něco o kolice. To totiž není jen problém zažívání, ale i nervové soustavy, proto je to každý den ve stejný čas. Bříšku je potřeba ulevit pravidelně (na to je dobrá bezplenková metoda, více tady wiki), správně nosit, citlivě zacházet. Většinou to přejde z čista jasna ve 2 měsících, je potřeba prostě vydržet, držím palce!

ovce6116
5. říj 2014

Ahojky, mého kubicka to taky trápilo. Jsou mu též tři týdny. Mě brečel a tlačil třeba celé odpoledne a pak vyřízeny třeba na šest hodin usnul. Od jednoho týdne používám probiotika a před každým kojením espumisan dětský a je to paráda. Opravdu nám to moooc pomohlo. Jinak pomáhá teplo na bříško - my máme z drogerie DM nahřívací polštářek, nosit v poloze na tygrika - na ruce bříškem, fenyklový cajik.. Nám pomohly nejvíce kapičky a potom koupací kbelík. Byla jsem zásadně proti ale když jsem to vyzkoušela nemůžu si vynachválit krásné ho to uklidní když je krize. Má tam hezky teplo na bříško a cítí se v bezpečí jako v bříšku. Dále nám pomohlo cvičení. Cvičím po každém nakojeni přes den. Sundam dupačky aby měl nahé nožičky a dam mu je chodidly k sobě jakoby na zabicku když se plave a zvednu k bříšku. To jo také uklidní a díky tomu se skoro po každém kojení pokaka a vyprdi a nic ho netrápí a usne. Zkus ty kapky a cvičení ta námaha stojí se vyplatí