Jsem špatná máma, malá pořád řve, mám vzdát kojení?

haskovaludmila
16. dub 2017

Máme první miminko. Já jsem na nervy,nepoznam proč pláče. Snažím se kojit,co dvě hodiny,ale nevím jak dlouho. Někdy chce hodinu,hleda prso,potom ji bolí bříško a pořád řve. Malé je 13 dní a já jsem na nervy protože mám pocit že jsem selhaha.

marcetta_k
16. dub 2017

bříško jí bude bolet průměrně první tři měsíce. To tak bohužel prostě je. Zkus jí cvičit alespoň nožičkami, dávat probiotika a vyvaruj se nadýmavých potravin.
Já na začátku taky kojila skoro hodinu. Chce to čas.

denisamx
16. dub 2017

Tohle je úplně normální 🙂 také jsem to tak měla. Jako by jsi psala o mě 🙂 kojila jsem první dva měsíce nonstop! Do toho ji trápilo i bříško a celkově se špatně srovnávala s příchodem na svět. Do toho pracují tvoje hormony, vydrž! Brzy bude lépe, časem zacneš poznávat co miminku chybí a proč pláče. Měj ji u sebe a pořád co nejvíce dávej prso a kojení určitě nevzdávej, je to top co pro miminko můžeš udělat. A mazli se s ní co to jde. Je to všechno pro vás obě nové 🙂 Moje malá teď bude mít půl roku a je z ní pohodové miminko i přes to že začátek byl velmi těžký... drž se 😉

andysek2512
16. dub 2017

@haskovaludmila hlavně vynech myšlenky typu že jsi selhala apod🙂 můj malý byl ze začátku u prsa co hodinu klidně🙂 hodně se tím uklidňoval. 🙂 určitě vynech nadymava jídla, čerstvé pečivo apod..... Nemáš šátek nebo nosítko? Malý měl kolem 2 m řvoucí období takže jsem začala kvůli tomu nosit a fakt super, nechápu že jsem nezávislé dřív:-d strašně moc mi to usnadnilo🙂

masajka87
16. dub 2017

To jsou prostě začátky. Že začátku opravdu neděláš nic jiného než kojis, prebalujes, kojis, prebalujes, peres, kojis, prebalujes, kojis, prebalujes, vaříš, kojis, prebalujes.. a to samé i v noci. Neboj, zlepší se to. Chce to čas a pevné nervy,.

richna19867
16. dub 2017

@haskovaludmila ..to co prožíváš, prožívá snad uplně každá máma. Je naprosto normální, že nevíš co a jak .. musíte si na sebe zvyknout. Už to, že se ptáš a zajímáš, svědčí o tom, že špatná máma nejsi. Doporučím se uklidnit .. stres se hodně přenáší na naše děti, a možná proto ti malá pláče. V porodnici se většinou říká kojit cca 20 minut z jednoho a 20 minut z druhého prsu. Někde říkají kojit co 3 hodiny.. někdo říká kojit dle potřeby miminka. Bolest bříška je taky celkem normální věc.. zkus polohu tygřík, a cvičit a dávat malou na bříško. Bude dobře .. chce to čas a opravdu se zkusit uklidnit.. dát pohlídat manžela, babičky.. ty se hoď trochu do pohody, koupel, procházka..spánek .. uvidíš bude dobře 🙂

panickatlamicka
16. dub 2017

Nekoukej se u kojeni na hodiny, dej mimcu prso kdykoli si rekne. Mas satek? V poloze klubicko se miminko muze hezky vyprdet. Jinak vynech mlecne vyrobky ze sve stravy, nadymave potraviny azmus vysadit vigantol.

viridie
16. dub 2017

@haskovaludmila Ahoj ! 🙂 Tohle je normálka stav,neboj 🙂 Dcera je sotva na světě, prsník je pro ní středobod vesmíru, forma uklidnění-cítí Tebe a Tvoji blízkost. Zkus se fakt teď naladit na ní-upřednostnit její potřeby a opravdu koj,kdykoliv si dcerka řekne. Šestinedělí je velice částo náročné,ale vydrž ! Kojení se postupně zaběhne, stabilizuje a bude to oukej. Hodně odpočívej, nech se obskakovat, dopřej si dobré jídlo,deleguj rodinu ať pomůže a Ty se soustřeď na dcerku, Je to náročné,ale jak říkám- bude lépe ! 🍀

haskovaludmila
autor
16. dub 2017

@marcetta_k
@denisamx
@andysek2512
@masajka87
@richna19867
@panickatlamicka
Dekuju Vám všem. Jsem na nervy,mala dokáže papat i hodinu a pak řve řve a řve. Manžel.mi nadává,ze ji pak bolí bříško. Kojim pořád,co hodinu,dve a pořád honí a otvírá pusinku. Já ani nepoznam jestli breci,ze ji bolí bříško nebo jestli má hlad. Davam prsa pořád,houpu,chodim s ní. Zkusím koupit nositko jestli to pomůže. Jinak jsem psychicky na dně,mam pocit,ze jako.mama jsem naprosto selhala😢

lovely_creature
16. dub 2017

Teď mluvím jen jako nezkušená budoucí matka... Ale i svýho chlapa připravuju na to, že první měsíce ten Málej polotovar prostě brečí.... Brečí pořád, brečí nahlas a velmi často brečí v noci.. brečí protože mají hlad, je jim zima, je jim teplo, neví jak jim je, chcou pít, nechcou pít, svítí sluníčko, nebo právě nesvítí, chcou chovat, chcou volnost, chcou spát , nechcou spát... Prostě furt;) a můžeš být sebelepší máma ale na tohle musíš být empatická vědma... Vydrž to

gnozka
16. dub 2017

Úplná klasika . Neboj . Jak uz bylo řečeno . Miminko se musi rozkoukat. Ja mela stavy kdy jsem seděla v obýváku v noci mala rvala a ja nad ni . S tim ze stojím za h...... malou hodne chovej . Nase mala milovala hnizdecko a bily šum . Jakmile jsem ji položila v noci do perinky a pustila šum tak spinkala jak andilek . A hidne nam pomohla biogaia kapky na brisko . Po tydnu užívání jak kdyz utne . Ale kazde jiní je jiné . Ale jak tady nekdo psal vysadit vigantol tak rozhodne sama nevysazujte bez náhrady . Miminko vitamin potrebuje . Zkuste ho pro zacatek davat rano a poraďte se s Dr na mozné náhradě pokud by opravdu vigantol ve vašem případe způsoboval bolení bříška . Držím palce . A věřte ze si to sedne !!!!

marcetta_k
16. dub 2017

@haskovaludmila zkoušela jsi dávat dudlík? Třeba jí uklidní. Proč pláče poznáš časem. Ale jak holky psaly... chce to prostě čas. Hlavně buď v klidu, jinak to na maličkou přeneseš. 13 dní je strašně krátká doba. Nic si nevyčítej, bude dobře 😉

marcetta_k
16. dub 2017

@haskovaludmila jinak třeba co se spinká týče, naše malá odmítala spinkat v postýlce. Takže jsem si jí brala k nám do postele (předtím jsem vždycky říkala, že já určitě brát miminko do postele nebudu 🙂 ). Případně usínala akorát na rukou nebo v Manduce. Takže kolikrát jsem spala v polosedu, malou jsem měla v náručí na kojeneckém polštáři... ale všechno si to sedne 😉

haskovaludmila
autor
16. dub 2017

@gnozka
@marcetta_k
Dekuju Vám za podporu. Kdyby člověk věděl co tomu drobeckovi chybí😞😞😞😞 takhle je to o nervy.

marcetta_k
16. dub 2017

@haskovaludmila za chvíli to budeš vědět 🙂 Už rozpoznáš jaký pláč co znamená..byť se na začátku zdá, že brečí furt stejně 🙂

konik_mischel
16. dub 2017

ahoj, ven to od lesa, zkus to , co můžeš vyloučit docela dobře - zkus koupit krabici sunaru a dát mimču po kojení ještě sunar, pokud bude chtít a bude pít, je možné docela dobře, že má hlad, protože můžeš mít méně mléka (nebyla bys první ani poslední). Pokud sunar chtít nebude ale plakat bude, zkus espumisan kapky a probiotické kapky pro miminka na bříško, teplou koupel aby se prokopalo a vyprdělo, masáž bříška - krouživé pohyby po směru hod. ručiček. Zkus si nastavit takový "režim " dne, aby sis i odpočinula- nemyslím spánek, ale mimču jsou skoro dva týdny. Já s malou chodím ven od narození každý den ven třeba na 3 hodiny- vyřídím u toho nákup v obchodě, já se projdu, mimčo se vyspí - v kočárku, na vzduchu, a ještě jak to drncá se jim spinká prima, většinou se i vyprdí ... Můžeš u toho zavolat kamarádce nebo mámě, probrat, co tě trápí - ono i to vypovídání se dost pomůže a ta procházka, kdy mimi spí a nic od tebe nepotřebuje je ideální čas. Neboj se, to, že po 14 dnech nejsi super matka, vědma a jediným pohledem 100% nevíš, co teď právě tvoje miminko chce, je naprosto normální. 😉 Buď v klidu, určitě své dítě miluješ a jsi skvělá máma, protože kdybys nebyla, nestresuješ se tím, proč tvé miminko pláče, nepochybuješ o sobě a o tom, jaká jsi máma... všechno se srovná a sladí, za pár dní už budete sehraná dvojka a jak se na tebe poprvé usměje, roztaješ jak led👍

msimankova
16. dub 2017

@haskovaludmila no oni ti chlapi nekdy umi zenskou tak podporit.... Moje dcerka vriskala i s UM, taky jsem prozivala pocity nejruznejsi skaly a nebyly uplne pekne. Je to vsechno hrozne nove pro vsechny a neboj, prijdes jak na to, jako my vsechny 🙂 Zkousela jsi ten dudlik?

yerry
16. dub 2017

@haskovaludmila nejsi špatná máma a neselhala si. Já mám druhé dítě a u obou jsem byla na nervy. U první více a to kojení jsem vzdala a teď si to vycitam. U druhém to ustála a jsem šťastná. Ale taky jsem nevěděla proč pláče a teď má 4 měsíce a pořád to občas nevím.... Kojit můžeš kdy bude malá chtít, pritulte se k sobě v posteli a dej miminku či žáda. Tohle b
Nebude napořád... Pomalu to bude odeznívat.... Je ještě malinká a chce být s tebou a chce tvoje prsa..... 😀 Klídek maminko, tohle zažívají asi všechny....Musíte si obě dvě na nový život zvyknout a naučit se spolu žít a poznat co se vám líbí ....

haskovaludmila
autor
16. dub 2017

@msimankova dudlik zatím ne. Bojím se že dám dudlík a bude po kojení.

konik_mischel
16. dub 2017

@haskovaludmila to se vůbec neboj, já dudlík dávat nechtěla, nacpali ho male ale už v porodnici na novorozeneckém, od té doby to šidítko samozřejmě chce ale úplně v poho kojím

msimankova
16. dub 2017

@haskovaludmila nojo, rika se to, ale to ti tady urcite ostatni poradi, ja s tim zkusenost nemam. Ale v okoli mam hodne kojenych deti s dudliky, tak bych se asi tak nebala, uvidis. Kazdopadne s kazdym dnem bude lip i tak 🙂

eva1987
16. dub 2017

Nas rve furt a to ma 3,5 mesice, myslela jsem si jak prdiky ve 3 mesicich skonci a ne, musime vydrzet. Drz se! A manzelovi rekni, ze mimca plakaji nekdo mene nekdo vice.

andysek2512
16. dub 2017

@haskovaludmila u nás fungovalo také pevné zavinutí a bílý sum- konkrétně vlak😀 měli jsme aplikaci v mobilu a fakt super ještě do nedávná jsem to používala a malý má už 13 m....🙂 nosítko určitě zkus i když pro miminko máš nejlepší šátek ale nosítko storchewiege je i od narození a můžu doporučit také jsem ho měla 🙂 a pro mě fakt velký pomocník, ited kdyz malý nemůže usnout v nositku hned vytuhne🙂 ale přesně některé miminka brečí víc některé méně, můj malý byl zlatý pak měl na 2 m období kdy fakt jsem ho jen kojila, nosila no hrůza , celé dopoledne jsem seděla jen na sedačce a bud se kojil nebo spal u mě v náruči ale taky tohle vše přešlo..... 🙂)? Drž se a uvidíš že bude dobré:-*

jbzirafa
16. dub 2017

@haskovaludmila taky jsem měla obavy z dudlíku ale dala jsem hned když jsme přijeli z porodnice. Ani tam ho nezakazovali. Prostě nektere děti jsou větší savci.a chtějí dumlat. Muže bolet bříško že je mimco prekrmene, ale to se těžko pozná. Dudlík klidne zkuste.

andysek2512
16. dub 2017

@haskovaludmila jinak toho dudliku se neboj. Taky jsem prvně byla proti ale pak jsem ho malému taky občas dala a ve finále někdy na 1,5 m ho už nechtěl a kojím stále furt 🙂 asi je to dost individuální🙂

leki
16. dub 2017

Neblbni, to bude v pohode, rozhodne jsi vubec neselhala. Kazdy mimco je jiny a nez se szijete a porozumite si, tak to trva. Vubec necti nazory jak maminka vi vzdy proc mimco place (ja to casto nevim do ted). Ja taky nejakou dobu bojovala s malym. S kojenim - vsichni rikali jak mam kojit na pozadani, ale malej z toho blinkal. Doktorka rikala ze mam mit pauzy aspon hodku a pul, coz byl docela boj,ale fakt to bylo lepsi. Na brisko dost pomohly laktobacilky a hlavne cas (tak 4 mesice). Jinak kamoscina mala byla hafo placici mimino tak pul roku (kdyz nebrecela, tak knourala nebo spala, a spala opravdu malo). Drzim pesti at se to brzo zpravi. Ta kamoska taky mela furt pocit jak selhala a ma ho furt, ale za to fakt nemuzes, bude to v pohode, jen to chce cas. Na tvem miste bych kojeni nevzdavala, jen to musite asi nejak sladit. 13 dni, to je jeste malo. Snaz se myslet pozitivne a co nejvic zapojit i muze/babicku/teticku/nekoho aby sis mohla oddychnout 🙂

verape
16. dub 2017

U nás pomohl dudlík. Malá pořád chtěla​ sát, pořád u prsu, kojila se hodinu, za chvíli chtěla znovu a řvala. Hodně přibírala, až moc, a bolelo ji břicho. Bála jsem se dudlíku jako čert kříže, ale kojení nám to nezkazilo. Syn ho dostal už v porodnici a také si kojime vesele dál.

35_a_budu_mamka
16. dub 2017

U nás taky pomohl dudlík a kojila jsem vesele dál. Neboj se toho🙂

kafkovi
16. dub 2017

Hlavně se pokuste hodit do klidu, mimčo je na to hodně senzitivní, aspoň naše byla. Kdykoliv jsem byla na nervy, tak i ona byla strašná...já každý den pila odvar z kmínu, kojeneckej čaj a brala laktobacilek a malé jsem dávala laktobacílek baby rozpuštěnej v mlíku na lžičce. A takovej režim máme vlastně dodnes. Každý přebalování jsme cvičily nožičkama a hezky se vyprděla a byla spokojená.

panickatlamicka
16. dub 2017

Jinak jeste jak tadynekdo radil sunar, tak to ti v pripade, ze mas. mene mleka, opravdu nepomuze. Miminko.chce byt prostd na prsu. Je tady jeste moznost, ze mas spatnou techniku kojeni-zavolala bych latacni poradkyni, at zkontroluje techniku. Dudlik jsemja osobne nedavala. A manzel/pritel by ti mel byt oporou a ne na tebe jeste hucet.

odula
16. dub 2017

Dala bych dudlu. Neboj, ve dvou týdnech uz ti to kojení nezkazí. Zkus vysadit mliko, čerstvý pečivo, nadymavy věci. A vydrž. Zakaz si myšlenky o selhavani, děláš co můžeš a jsi skvělá. Žádnej ucenej z nebe nespadl, musite si na sebe s miminkem zvyknout. Zkus nosit - a hlavně spi kdykoliv spí miminko. Hormony a nevyspani jsou vrazedny. Můžou te hodit i do deprese. Chlapovi to zkus vysvětlit, ze proste jsou miminka, který první tri měsíce proplacou, a není to tim, ze by někdo delal neco špatně. Držte se a vydrz, brzo bude líp. 🙂