Je to zub jeden nebo dva?

dominika07
16. črc 2019

Ahoj, pořád váhám jestli to je jeden zub nebo dva. 😃 Co myslíte vy? Za pár dní jdeme k zubaři,ale vedle ji už roste další zoubek a já teď nevím,co si napsat do knížky 😂

pavca1982
16. črc 2019

Řekla bych že jeden ale má nějakou prasklinu uprostřed nebo co.??

dominika07
autor
16. črc 2019

@pavca1982 no ji vylezl jakoby ten "první" ale pak se jí tam tlačila špička tak nějak nakřivo a vyrostlo to takhle. Tak nevím jestli to není dvojka,co vyrostla takhle brutálně křivě. Jsem zvědavá,co na to řekne zubařka.

pavca1982
16. črc 2019

Je to zvláštní teda🤔

dat
16. črc 2019

To sem jeste nevidela 🙂

priefi
16. črc 2019

Je to uricte jeden, avsak nejak ji rupnul... 2 to urco nejsou. Oba zuby jsou ale nejake hodne velke.

dominika07
autor
16. črc 2019

@priefi no,ale oni ji jakoby rostly zvlášť,měla nejprve tu první část a potom dorostla ta další a teď ti vypadá jako prasklina. Spíš si myslím jestli ji ta dvojka nerostla tak hodně křivě.

jirovapa
16. črc 2019

@dominika07 podobný zub má dcera a zubařka řekla, že má dva zuby strostlé dohromady. Občas se to u mléčných zubů stává. Prý uvidíme jaký budou zuby pod tím. 🙂

dominika07
autor
16. črc 2019

@jirovapa díky

priefi
16. črc 2019

@dominika07 po jak dlouhe dobe dorostla druha cast? Ono to vypada na vyvojovou vadu zubu, jakoby rozstep zubu. Navic pokud pises, ze vedle jede dalsi zoubek, tak ten dalsi zoubek je dvojka, protoze trojky jdou az posledni, po stolickach

dominika07
autor
16. črc 2019

@priefi vylezl o necelé dva měsíce později. Vím,že trojky jdou poslední, ale malé to roste fakt různě. Už má stoličku,ale spodní dvojky ještě ne.

barkasykorka
17. črc 2019

Jsou to dva zuby a jsou srostle, měla jsem to jako malá dole, jedničku a dvojku.

dominika07
autor
17. črc 2019

@barkasykorka a pak vám vypadli a bylo to OK?

barkasykorka
17. črc 2019

@dominika07 ano, byly to první zuby, pak najednou vypadly a druhý už byly ok.

spainka
22. čer 2023

Dobry den, omlouvám se že píší do starší diskuse. jen se chci zeptat. máme u syna úplně to samé a prijde mi že se mu to dělá i u dalšího zubu co teď roste. k zubaři jdeme v září. jak to dopadlo u vás? děkuji