Je možné, aby byl v 18 měsících bez denního spánku?

vero987nika
25. pro 2022

Má někdo zkušenost s tím že by už v 18m dítě přestalo spát přes den? Náš syn vždy spinkal nádherně jako hodinky, uspaný byl do 15 minut a teď už skoro měsíc tomu spánku neskutečně vzdoruje. Zkusili jsme fakt všechno, rady na načasování nebo uspání fakt nepotřebujeme ať jsou míněné jakkoliv dobře tak jsme to už zkusili 🙃 myslela jsem si že je to jen nějaká spánková regrese ale už to trvá fakt dlouho, a hlavně, on je bez toho spánku víceméně úplně v pohodě až do večera kdy už jdeme na 7 uspávat 🤷🏻‍♀️ když se nám ho nějakým zázrakem podaří přes den uspat, tak to už je tak pozdě, že pak straší večer vzhůru do 11 a to taky není žádná výhra, takže prostě zvažujeme se na to uspavani už vybodnout, s tím že kdyby zase začal chtít spát tak to na něm poznáme, umí si i říct když chce spát 🤷🏻‍♀️ měl to někdo taky tak? Logicky mi to přijde straně brzo aby už přes den nespal, ale jiné východisko tady nevidím, stejně většinou tak jako tak nespí a jen ztratíme přes dvě hodiny marným uspáváním a jsme pak akorát všichni naštvaný z toho 🙈

felixfelicis
25. pro 2022

Jo, jedno z deti nespi od 17 mesicu a i kdyz dalsi dva obcas (nemoc nebo narocny program) odpadnou, tenhle pres den nespi nikdy. Fakt nema cenu davat spat dite, ktere to nepotrebuje🙂

normalnimatka
25. pro 2022

kolik naspí hodin? pokud spí už po 7 večer a vstává nějak kloudně, na hodiny může naspat hodně... naši tomu spánku taky nikdy moc nedali, ale pak jsem si spočítala, že oproti jinejm dětem naspěj fakt dost přes noc, tak je jasný, že pak přes den jim stačí půl hodka a konec.
nenutila bych ho, pokud je v poho, a pokud naspí dost.

vero987nika
autor
25. pro 2022

@normalnimatka spí krásně celou noc, včera šel spát v 7 a budila jsem ho dnes ráno v 7 v naději ze půjde po obědě spát ale jinak by spal normálně do 8

normalnimatka
25. pro 2022

@vero987nika no tááák, to je luxusních 13 hodin! to je na tenhle věk možná spíš i víc, než jiný děti, který sice spěj přes den, ale dohromady tolik nedaj.
pak bych ho ráno nebudila, a spíš bych se snažila mu ten spánek nezkazit ráno, aby spal co nejdýl, aby teda do večera vydržel v dobrým naladění, a nedávala bych spát přes den.

emillyhk
25. pro 2022

Mě syn přes den nespal do 11 měsíců 🤦‍♀️ V té době ale začal vstávat později, takže ve výsledku spal víc než předtím. Kolem 14 měsíců si zařadil jeden denní spánek, to bylo super. Teď jsou mu skoro dva a po obědě spí tak 2x týdně 🙈 Ale on je v tomhle pohodář - dám do postýlky a dodržujeme polední klid i když nespí.

vero987nika
autor
25. pro 2022

@normalnimatka my jsme to jen zkusili jestli to třeba nepomůže, nepomohlo takže nemá cenu budit 😅

zmrzlinka
25. pro 2022

Možné to je.Moje děti toho nikdy moc nenaspali.

gdpr
25. pro 2022

Moj tiez cca od roka a pol nespi cez den ale v noci spi 10-11hodin takze to staci

pakeros
25. pro 2022

Je to možné,starší syn přestal spát v 15 měsících.Po obědě jsem poustela pohádku na odpocinuti.

cilkat
25. pro 2022

POkud naspí 12-13 hodin v noci, tak bych denní spánek fakt nehrotila. Zkusila bych zavést po obědě najakou klidovou aktivitu (nevím, jestli třeba rád kouká do knížek, nebo třeba i na nějakou pohádku na videu... prostě cokoliv, co to dítě udrží 20-30 minut víceméně vleže... ) A prostě se radovala z toho, že můžete na den ven... a máte "volný večer". Pro mě přechod jen na noční spánek byl velkým vysvobozením :D .

klaruskaholubinka
25. pro 2022

Mě starší taky od 18 měsíců nespala. A to jsem s ní každý den dopoledne chodila do lesa, ze sla pesky a stejně se nedala uspat po obědě.

aspie83
25. pro 2022

@vero987nika Oba synové cca od 18 měsíců přes den nespí 🙄 v noci spí většinou 10 - 12 hodin a prostě jim to stačí... Jen mladší, dvouletý, jednou za čas usne chvíli třeba v aute, ale to je výjimečně 🙈

passsu
25. pro 2022

@vero987nika syn přestal spavat v roce a půl ale spal celou noc

pampeliska1313
25. pro 2022

Syn nemá denní spanky asi od 16m? A do ty doby spal tak dvě hodiny za den 🙃

martinka0209
25. pro 2022

Možný to je záleží jak dlouho uspavas,jestli uspávání trvá hodinu,zkusila bych zrušit spánek,moje dcera mladší taky vzdoruje,že nechce spát,vymýšlí si,že chce crat nebo pít,ale nakonec usně a je to dobře, jednou jsem ji zkusila,zrušit odpolední spaní a ve čtyři hodiny usnula,tak jsem se ujistila,že denní spánek potřebuje i když vzdoruje

bonavoxa
25. pro 2022

Obě starší děti přestaly spát přes den v roce a půl. Uspávání byl čím dál větší boj, usínali pozdě, chodili pak spát až hluboko v noci. Prostě jsme je nenutili. Spali normálně v noci jako dospělý člověk. Přes den se vybili tak akorát. Třetí miminko přes den taky totální nespavec. Žádné následky z toho nemají.

mishulka92
25. pro 2022

Mě syn nespi po obědě od roku a krom toho ze nemam po obědě chvilku pro sebe aspoň na to kafe mi to i celkem vyhovuje. Když mi náhodou usne (třeba v autě nebo v kočárku, tak večer je to boj o uspání a dřív jak ve 22 nejde spát a já bych večer taky chtěla kit klid😅😁 třeba jako teď, odpoledne mi usnul, asi měl návštěv plný zuby, a teď ještě nespí😂

helach
26. pro 2022

@cilkat Pod to se podepisuji. Přechod na jeden denní spánek a pak jeho zrušení bylo pro mě vysvobození z nekonečného uspavaciho kolotoče, který mě nervoval. Sice jsem z toho měla strach, ale ukázalo se to jako dobré řešení. Ten spánek se ještě hodně měnil a upravoval, takže třeba nastane období, kdy bude ještě kratší denní spánek potřeba, ale to vypozorujete. Synovi jsou teď dva roky a kousek a jednou, dvakrát týdně odpoledne odpadne a musí se dospat. Nikdy nebyl dítě s pevným režimem, takže jsme si zvykli, že to je nepředvídatelné a přizpůsobujeme se.

elviraf
26. pro 2022

@vero987nika obě děti nespala přes den od 15ti m.

cattus
26. pro 2022

Syn přes den přestal spát přibližně v 1,5 roce. Ze dne na den. A to obvykle už spal většinu noci v kuse. Budil se max 2x na kojení což si tak 10min pocucal a zase spal.
Kdyžsel ve 2,5 letech do školky, tak jsem na to učitelky upozornila, že přes den už nespí. Vzaly to jako fakt s tím, že pokud opravdu nebude spát, nechají ho jen odpočinout po obědě a pak si bude moct jít hrát s předškoláky, kteří už po obědě spát nechodí. Během 2 měsíců ve školce opět po obědě spal, a to tak, že ho museli budit, ale doma nikdy (ani o víkendu, ani o prázdniny).
Největší šok to byl pro mě v tom, že jsem byla zvyklá jít si lehnout s ním, ale nijak jsem to neřešila ani se z toho nehroutila.
Sestry syn (o 2 měsíce mladší než můj) je schopný jít si lehnout po obědě ještě i teď (v 6 letech). A taky se jí ale v noci častěji budí, má dost často noční můry atp.

me_druhe_ja
26. pro 2022

@cilkat Já se na jednu stranu těším, až děti nebudou potřebovat spát přes den. Hlavně v létě skrz výlety. Nicméně na druhou stranu se netesim: to odpoledni spaní je taková příjemná pauza, kdy bud můžu dělat věci, co s nima nejdou, a nebo si můžu odpočinout. No zatím to nevypadá, že by se toho vzdali, tak mám ještě čas. 😀

martinka0209
26. pro 2022

@cattus tak já chodila spát taky v šesti letech a to jsem spala celou noc a když jsem chodila do školy,tak jsem někdy po obědě spala o víkendu,ale zase jsem noční sova a vydržím být večer vzhůru dlouho

vero987nika
autor
26. pro 2022

No já vám nevím co to to moje dítě vymýšlí ale včera i dneska odpadl na hoodne dlouhý spánek pozdě odpoledne a samozřejmě tu teď ještě straší, včera usnul v 11🤦🏻‍♀️ ty dny předtím vydržel úplně v pohodě do večera, dneska odpoledne vypadal že umře jestli ho nedáme spát 😀 dnes to teda bylo tom že jsme byli na návštěvě tak ho to unavilo, ale včera jsme byli cely den doma ... takže momentálně absolutně netuším co si z toho vyvodit, nejspíš by se mu líbilo chodit spát ve 4 odpoledne a pak večer v těch 11, to by na nej bylo tak akorát 🤜🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️