Jak vysvětlit babičce, že u dcery nemusíme pořád stát?

barulin16
10. únor 2016

Dobry den, chci se zeptat na radu nebo zkusenosti. Bydlim s babickou (70) a ona si mysli, ze musi furt u male nekdo stat. Ja dam malou do postylky, ona si hraje a jdu si treba delat jidlo, babicka pece buchtu a sotva vejdu do kuchyne vseho necha a leti za malou. Kdyz ji neco reknu jen se tomu smeje. Kdyby mala treba brecela, nerikam nic, ale mala je spokojena, hraje si a presto za ni babi leti. Nevite jak ji to vysvetlit aby se neurazila nebo nesmala tomu? Za ty 4mesice uz mi dochazi napady

ivca2409
10. únor 2016

říct to babičce narovinu.... babi, mám Tě moc ráda, jsem strašně ráda, že mi s malou pomáháš, ale prostě si nepřeju tohle a tohle...protože.... Je to dle mého buď a nebo ☹ bohužel ☹ Buď to babička pochopí a dá s tím pokoj nebo se s tím budeš muset smířit, že to tak dělá ☹ Přeju Ti, ať najdeš ta vhodná slova, co babičce otevřou oči 😉

barulin16
autor
10. únor 2016

@ivca2409 kdyz ji toto reknu, zacne se smat, odejde z pokoje a druhy den jako bych nic nerekla..

ivca2409
10. únor 2016

@barulin16 tak zopakuj znova a trvej na tom.. babi, včera jsem Tě o něco prosila a opravdu to myslím vážně! Pokud to nebere v té nejjemnější fázi podání, musíš asi přitvrdit ☹ Je to moc těžké ☹ a situaci Ti opravdu nezávidím ☹

barulin16
autor
10. únor 2016

@ivca2409 no uz to tak resim tri mesice, vzdy nic, pak je treba dva dny klid a pak zas u ni stoji porad, obcas to resim ze se zaviram v pokoji, ale to je blbe, kdyz spolu bydlime byt furt zavrena..

ivca2409
10. únor 2016

@barulin16 ☹ jj, je to fakt složité ☹ a nezdůvodní Ti babička, proč to dělá? zeptej se jí, jaký k tomu má důvod? A pokud bude nereálný, opravdu trvej na tom, že to tak nebude... je to Tvoje dítě! Ty jsi maminka a Ty rozhoduješ...

barulin16
autor
10. únor 2016

@ivca2409 ona rekne protoze je mala pekna, sikovna a ona si s no chce hrat a povidat. Jenze to nejde tak porad. Mala si na to zvykne a jak budu bydlet sama se od ni nebudu moct ani hnout... To nemluvim o tom ze me babicka nenecha ani nadobi umyt, kos vynest... Pak si pripadam jak neschopna, sedim a myslim na blbosti

izzybickerstaff
10. únor 2016

Nevím, čemu vadí, když babička u dítěte stojí? Pokud ji třeba netahá do náriče a nevyrušuje při hře? Teda kromě toho, že tě to rozčiluje, což chápu.

katinkastud
10. únor 2016
Uživatel katinkastud je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katinkastud.

Chápu, že ti to vadí, ale se staršíma je to někdy těžké a už spoustu věcí nechápou. Zkusila bych babičku zaměstnat jinak, ale určitě bych jí to neměla za zlé 🙂

amazonka.k
10. únor 2016

@barulin16 Já bych jí teda asi nechala být, vlastně nedělá nic špatného, chápu, že si jí chce užít. Jednou přijde chvíle, kdy byste dala cokoliv, aby tam s Vámi znovu byla, třeba nonstop :-/

denousek
10. únor 2016

tak jí nech stát.no a?

demetritis
10. únor 2016

a co monitor dechu u , našich babiček syndrom nahleho umrtí byl velmi častí třeba se bojí aby malička nepřestala dýchat

barulin16
autor
10. únor 2016

Kdyz stoji nevadi, celkem, ale furt ji cpe nejake hracky a to mala bude porad vyzadovat spolecnost, uz ted sotva vydrzi sama chvilku. Ona si mysli, ze musi male nahrazovat otce ale s dovolenim bych si chtela malou vychovat sama a ne aby ju vychovavala babina, ktera me posila k dr kdyz mala place

barulin16
autor
10. únor 2016

@demetritis monitor dechu mame, kdybych chtela, mam i chuvicky. Ja bych chtela spis malou nechat aspon pul hodky at si sama vyklada, kouma kolotoc a ne aby ju babicka furt rusila, nadavala ji ze si cuca ruce a furt ji cpala cumel jen proto ze se ji tak libi

demetritis
10. únor 2016

@barulin16 a houpsci kžrslo pro babičku ? aby babička byla co nejblíš malinké ale nerušila ji kompromisem se dá vyřešit teměr vše

zlatkavlk
10. únor 2016

@barulin16 ani nevíš, jak ti rozumím, taky mám 4měs. dcerku a bydlíme s babičkou - 83 let - velmi čiperná paní, typ paní generálové... mám to ale o chlup snažší tím, že mám doma manžela a ten ji trochu brzdí v tom, aby tu nebyla pomalu celý den... kdybych dala na její "rady". tak malá už pije slazený čaj, na dudlík dávám med, baští krupicovou kaši a já nevím co ještě... uspávám malou občas šuměním z rádia, to je další věc, kterou nemůže přenést přes srdce - prý z ní tak vychovám neurotika... je to náročný s ní vyjít, bohužel se hádáme dost často, protože ona moje argumenty absolutně nerespektuje a myslí si, že když ona vychovala dvě děti před 50ti lety, tak má jediná patent na rozum... přeji pevné nervy, bohužel, radu nemám, sama se v tom dost plácám...

barulin16
autor
10. únor 2016

@demetritis i kdyz malou hlida, tak ju nenecha a nediva se na ni, kdyz ji hlida v lehatku, tak ji trepe dudlikem nad hlavou a kdyz v perince, tak ju uspava i kdyz se prave vzbudila

barulin16
autor
10. únor 2016

@zlatkavlk jo moje bavi s ditetem spala v postylce!! Asi si mysli ze to budu delat taky a nevi ze uz je jina doba

zlatkavlk
10. únor 2016

@barulin16 nj je to těžké a hlavně, oni si to vysvětlit nenechají, resp. nechají, ale stejně si myslí svoje... já to vždycky na babičce vidím, jakože malá je hodná, šikovná, hezky baští atd. ale vždycky je tam nějaké ALE... ale já jsem v tomhle pevně rozhodnutá jí neustoupit v ničem, přeci jen, je to naše dítě a já se snažím dělat maximum pro dcerky pohodu a spokojenost... už jsem babi říkala, že jestli se jí nelíbí moje metody, tak ať k nám prostě nechodí... ale to ona nikdy neudělá....

barulin16
autor
10. únor 2016

@zlatkavlk moje mala je taky hodna, vydrzi lezet v postylce, vubec neplace, spi celou noc, ale to babi nevi, ona si mysli, ze mala sama nevydrzi a ze by mohla asi zrazu vyskocit z postylky