Jak večer uspáváte 4-5měsíční mimi?

k_a_t_c_h_a
19. čer 2016

Zajímaly by mě vaše tipy na večerní uspání 4 měsíčního mimi. Přes den usne při kojení během 10minut nebo v kočarku. Ale večer nám to trvá hoďku a půl i dýl 🙂

janickajana
19. čer 2016

Já jsem to dělala tak, že jsem si s malou lehla, hladila jí a poplácávala na zadečku až z toho usla. Pak jsem jí přenesla do postýlky.
Není to asi správný, ale každý to dělá prostě jak mu to vyhovuje ☺

marfuska1987
19. čer 2016

Máme u dvojčat naučené položit do postýlky a oni si zaspi většinou sami... Dáme dudlík pokud chtějí, pustíme ukolebavku a většinou do 5 minut spí... Dělali jsme to tak od začátku a vyplatilo se to... I když malá měla asi 3 týdny období kdy usinala zle, s pláčem a semnou v posteli...ale teď už víc jak dva měsíce usínaji hezky a bez uspavani... Chce to asi ze začátku vydržet a naučit spinkat v postýlce ale chápu že některé miminka jsou citlivější

lith
19. čer 2016

Lehla jsem si s ní a čekala dokud neusne. Přes den usníala také sama v postýlce. Večer jsme měli takový rituál. Je to skvělý čas k tomu aby si maminka taky na chvilinku odpočinula. Naučila jsem se na tu chvíly (ano někdy i klidně hodinu) vypnout hlavu a zrelxovat, on úklid atd neuteče a ani se sám neudělá 🙂

olsett
19. čer 2016

já jsem uspávala u prsa... ale pokud to trvá tak dlouho, možná prostře ještě není ospalá, připravená jít spát.. jestli ji chcete dávat spát v tuhle dobu, tak možná posunout odpolední šlofík, aby byla dýl vzhůru předtím...

nunacek
19. čer 2016

Obě děti ve 4 měsících usínaly samy v postýlce. Pomazlit, dát pusu, položit do postýlky, dát dudlíka, popřát dobrou noc, odejít a do chvilky v klidu samy usnuly. Pořád stejný rituál od narození (stejná hodina ukládání ke spánku, stejné činnosti spojené s ukládáním k nočnímu spánku). Brečet při usínání bych je nikdy nenechala. A aby usnuly jen po uspávání druhou osobou, které by trvalo třeba hodinu, dvě, tak to taky ne. Takže hned od porodnice jsem najela na náš rituál a vše v pohodě, spokojené děti a spokojení rodiče.

evaamy
19. čer 2016

Kojením.

hadroslava
19. čer 2016

Polozila jsem do postylky, prikryla a sla si uzit vecera po svem dite uslo do par minut. Svoje deti mam rada, ale chci je videt nejlepe do osme vecer a pak az rano 🙂

andysek2512
19. čer 2016

Malý ma teda 3 měsíce, ale uspavam většinou u kojení a výjimečné v šátku když nemůže zabrat..... Ale taky jsem s ním trávila předtím třeba hodku v posteli než usnul, pak jsem ho začala dávat spát až mezi 20-21 hod a v pohodě🙂)))

veronika182
19. čer 2016

My uspávali houpáním a natřásáním v náručí..dcerka na to byla zvyklá od narození, jelikož trpěla na šílené koliky a pořád plakala...až časem jsme zjistili, že má alergii na kravskou bílkovinu. Teď v 7měs už pokládáme do postýlky a usíná sama. Sama si o to "řekla" už se jí chování a natřásání nelíbilo. Usne do deseti minut.

ivasad.
27. čer 2016

Po kojení jsem dala do postýlky, zazpívala jsem ukolébavku, během ní hladila po čelíčku a šla jsem. Od narození obou dětí tohle funguje, nikdy nebrečely a na usnutí chtějí klid a svůj prostor. Jako já 🙂

andy80
27. čer 2016

Nijak, vykoupu nebo osprchuji jí, dám jí napapat, uložím do postýlky, pohladím, dám dudla a odcházím. Občas usne hned, občas jdu 2x dát dudla. Dávám spát v osm. Dát jí dřív, tak uspávám taky hodinu.

mishak1111
27. čer 2016

Musím hodně houpat, kojím, zpívám. Když už nemůžu, občas to vyřeší houpačka: http://www.vincentovo.cz/2016/05/jen-se-trochu-...

lenkaluk
13. črc 2016

asi stejně jako @nunacek, @hadroslava a @ivasad a @andy80 jsme dcerku naučili usínat ve své postýlce samotnou. Začali jsme brzy, cca ve 2 měsících. Měly jsme rituál - nakojila se, pochovala jsem ji, zazpívala písničku, položila do postýlky a odešla. V pokoji bylo přítmí, aby se nebála. Nejdřív to bylo s brekem, ale velmi rychle se naučila. Teď čekáme druhé miminko a mám stejný plán s učením usínání.