Jak uspávat 3měsíční miminko?

pilisecka
13. led 2017

Ahojte zkušené maninky. Jdu si k Vám pro radu, názor ci Vaši zkušenost s uspavanim Vašich malych ratolestí. Abych to uvedla na pravou míru...Mam tříměsíční dcerku a zatím uspavam tim stylem, ze ji kojim tak dlouho, dokud nezačne podrimovat a následně si ji premistim na prsa/hrudník, kde mi usne do tuha. Nicméně si říkám, co budu dělat, když uz kojit nebudu?! Jak ji mám uspavat? Rozhodně nejsem zastancem názoru nechat vyřvat, však ono se unavi a usne! Máte některá sve zkušenosti s ,, setrnym uspavanim,,? A odkdy jste zavadeli ,, spankovy režim"?Podotykam, ze dcera ma jen tři měsíce. Děkuji za moudré rady.

andyinka
13. led 2017

@pilisecka Mladší syn má 11 měsíců a uspávám ho tak pořád. Nemám důvod to měnit, když to funguje nejrychleji a nejlépe 🙂 Pokud nejsem výjimečně doma, nemá problém se nechat uspat od tatínka nebo od babičky v náručí. Staršího jsem přestala večer uspávat kojením někdy kolem 1 roku a 8 měsíců, před odpoledním spaním o měsíc později - a pak mi postupně přestal po obědě spát 🙂

pilisecka
autor
14. led 2017

Jako ja taky s timto nemam problém, ze to dělám takto, ale kdyz přestanu kojit nedejboze, tak co pak? Lahvicka s papanim je hned fuč a ja budu muset asi uspavat na rukách...🙄 asi to jinak nevidim 😂 no ono.i ted nez ji uspim do tuha, tak to trva vzdycky hodinu...a nekdy i vic 😴

rumisik
14. led 2017

@pilisecka uspávání jen kojením fungovalo nejmíň do roka. Pak jsme začli po nakojení odkládat do postýlky a tam hladili. Na nějaké "samostatné" usínání jsme se dali až po druhém roku ale stále jsem byla v pokoji s ním dokud úplně neusnul (jinak odcházel). Teprve po třetím roce můžu po přečtení pohádky odejít ikdyž ještě nespí a on to už zvládne sám (ikdyž i teď jsou dny kdy tomu tak není - jednou, dvakrát za měsíc)....

Jestli kojit přestanete, tak potom uvidíte co bude fungovat. Je taky otázka jestli kojení ukončíte vy nebo dítě.

pilisecka
autor
14. led 2017

@rumisik Děkuji moc za radu a Vaši zkušenost 🙂 Ráda bych kojila co nejdéle, tak snad se nám postesti 🙂 Vaše rada mi moc pomohla, aspoň vím, jak to další maminka měla zmaknute 🙂