Jak správně odebrat dítěti moč k lékaři?

annacb
12. led 2022

Ahoj holky, dcera není ve své kůži, tak jsme zašly k doktorovi kde zjistili, že ji rostou 4 zuby a dělali CRP nevyšlo dobře, tak dělali testy na COVID dali nám dvě zkumavky, že máme přinést moč… Nechala jsem ji nahatou ale vždycky se vyčurala až po hodině třeba, když jsem jí šla udělat nové pití 🤷🏻‍♀️🙈… Tak jsem vymyla nočník posadila a dcera se tam vyčůrala a já to přelila … Často ale v diskusích čtu, že to není úplně správně … Myslíte, že mám skočit pro nové a znova ? 🤷🏻‍♀️Díky za radu, nemám s tím zkušenost ….

zelenaesmolda
12. led 2022

@annacb
ja si asi stojm na vedeni ale nechapu tvuj dotaz...

andysek1235
12. led 2022

@annacb Nám řádily odchytit moc ve sprše nevím jak je vaše dcera stará ale nechat trošku odcurat a zbytek zachytit ve sprše přímo do skukavky tak jsme to museli dělat my když měla malá zánět v těle

te_reza
12. led 2022

Taky jsem přelila a žádné drama se nekonalo.

annacb
autor
12. led 2022

@zelenaesmolda No jako jestli vadí moc přelitá z nočníku už není asi úplně sterilní 🤷🏻‍♀️🙈

annacb
autor
12. led 2022

@te_reza Díky 😊

annacb
autor
12. led 2022

@andysek1235 1,5 roku právě .. Moc to nešlo …

zelenaesmolda
12. led 2022

@annacb rekla bych,ze nevadi.male dite se do zkumavky tezko vycura,s tim se asi pocita 🙂

mimco
12. led 2022

@annacb vadí, ale prostě odebrat sterilní moč takhle malé holčičce je těžké, takže i já to tak dělala. Dokonce i když měla zánět ledvin. Odmítla jsem ji nechat cévkovat…

cilkat
12. led 2022

Záleží, co z moči chtějí zjišťovat: jestli to, zda jsou v ní nějaké bakterie, tj zánět v močových cestách, tak vadí, ale prostě bych jim to řekla. Jestli něco metabolického (cukr, bílkoviny a pod... I když k tomu úplně nevidím důvod, ale třeba u preventivních prohlídek se dělá právě to), tak tam to nevadí.

veru181
14. led 2022

Nemáš vychytaný nějaký čas nebo důvod, kdy čůrá pravidelně (třeba po tom pití?)? Nám se takhle dařilo, ale dávala jsem teda do nočníku jen vyvařenou skleničku od presnídávky, na doporučení doktorky 🙂

journals
14. led 2022

Zalezi proc vzorek potrebujes. Jestli musi byt moc sterilni, je treba mit i sterilni zkumavku (cervene vicko). Odebrat se musi rovnou stredni proud moci a hrdlo zkumavky by se nemelo niceho dotknout. Syn se v 1,5 roce umel vycurat na povel, treba by to pri dobre motivaci uz taky zvladla

journals
14. led 2022

@zelenaesmolda vadit to muze hodne. Zalezi na tom proc se to resi. A nemas pravdu, zazila jsem si se synem sve a na Bulovce opravdu cekali, ze se i male deti sterilne vycuraji do zkumavky. Spatne vzorky se museli brat znovu

leymea
14. led 2022

Pokud potrebujes sterilni moc tak umyt spodek, chytit stredni proud a cervena zkumavka. Ja si se synem uzila. Od roka jsem mu nekolikrat chytala moc, tim, ze je chlapecek tak to bylo snazsi. Mel tam neustale bakterie a ja uz z toho byla hotova. Nakonec dostal framykoin, ze to bude mit za predkozkou a byla to pravda. Pak uz moc byla cista. Pokud nemusi byt sterilni tak by to preliti vadit nemelo 🙂

eviicka
14. led 2022

Ke klasickému papírkovému vyšetření u obvoďáka bych to neřešila a nechala tak. Jinak já myslím tehdy nočník vydezinfikovala. Chytat střední proud u takhle malého dítětem si neumím vůbec představit.