Jak s odplenkováním?

elis101
11. lis 2021

Všechny zdravím a chtěla bych se zeptat, jak řešíte nočník/odplenkování

Respektive malá už je doma bez plenky, dokonce i po obědě spí bez plenky. Na čůrání/kakani se ptám a někdy si i řekne sama. Samozřejmě pár nehod, kdyz je zakoukaná. Co mě ale překvapuje, tak když řeknu vydrž, tak fakt vydrží...jakože chvilku, než donesu nočník, když je jinde třeba...

A teď:
Jak a kdy jste se odhodlali a nedali planku na ven ( já jsem si teď říkala, že na zimu jí tim nebudu stresovat, ale abych nezastavila postup? 🤔
Kdy jste se odhodlali třeba do autosedačky bez plenky 😅. A jak se v tomhle případě postupuje. Nemyslím hned na 4hodinovou jízdu, jenže někdy blbých 20 minut ve špatnou dobu...že...

Tak bych ocenila nějaké rady, triky, typy a zkušenosti.
Díky 🙂

petradt1986
12. lis 2021

Tak ja to nechavala vzdy na teplejsi mesice. Kdyby byla venku nehoda, tak at neprostydne. V zimě doma pořád bez plenek.
Kdyz jsem vedela, ze se nekam jede. Tak sli na nocnik pred tim. A v aute zadne piti(kdyz to nebyly dve hodiny). A kdyz nahodou, tak se zastavilo a sli jsme dat curat. Kdyby nahodou dej do autosedacky igelit. Tak stejne jsem to mela i v posteli u deti. Pod prosteradlem. Kdyby byla nehoda v noci. Obe deti byly do dvou let bez plenek.

zelenaesmolda
12. lis 2021

@petradt1986
igelit do postele fakt ne,nedycha.lepsi je nepromokavy chranic postele

janina228
12. lis 2021

@elis101 když jsme jeli do města, tak jsem jí třeba pro jistotu tu plínku dala a pak hned sundala, jak jsme přijeli domů. Kolem baráku jsem se odvážila celkem brzy 🙂.. no a do auta jsem zkraje pod ní dávala přebalovací podložku.. paradoxně starší byla bez plen na zimu (já to tak úplně neplánovala,ale když chtěla, tak jsem ji o jaru napovídala a koupila pro jistotu ještě jedny oteplováky,no 😂)

krisstina93
12. lis 2021

Syn je doma bez plenky, má akorát na noc a na ven, já se bojím, že si pocura zateplené kalhoty, tak mu plinku ven zatím necham 🙂 až bude teplo, tak to bude jedno, to kdyžtak vezmu náhradní kalhoty. Ale je bez plinky chvilku, je to sotva pár dní co mu to seplo a začal sám vyžadovat nočník.

elis101
autor
12. lis 2021

@zelenaesmolda mám nepromokaviu podložku na posteli a když jde spinkat po obědě mám pod ní rovnou jenorázovku...nějak to tak jednou vyšlo a tak jsem to nechala...nehoda přinodpoledním spaní ještě nebyla...ale právě se mi nechce řešit, že jí budu v zime někde vystrkovat prdku chuděře, nebo ještě hůř, že se počůrá a bude to studené...ale tím, že je do teplých časů právě daleko, přemýšlela jsem, jestli tím něco nezkazím. Když bude doma bez plenky a venku v plence...aby to pak v létě šlo...

lenatko91
12. lis 2021

Jakmile jsem malé vzala plenku na den, tak se vším všudy. Že začátku jsem dala do autosedačky a kočárku nepromokavou podložku a s sebou tahala náhradní oblečení. Přišlo mi zbytečné ji mást že doma je bez plenky a venku s, když to chápala.

garpova
12. lis 2021

Ahoj, dcera, 2 roky, teď tak půl roku bez pleny přes den. Ze začátku se stávaly nehody často-buď jsem převlékala několikrát za den doma, nebo počurala autosedačku, dědu v kavárně atd. Teď když někam jdeme, tak se buď vyčůrá doma, nebo když odmítá, tak někde venku. Čím víc jí otravuju s dotazy na čůrání, tím je někdy vzteklejší a zatvrzelejší a na nočník nejde. Čůrání už zadržet dokáže, takže i svléknout stihnu a nehody jsou výjimečné. Musela k tomu "dorůst", i když mi přijde, že zatím pořád nerozlišuje nutkání malá/velká. Na noc pleny má, a často jsou ráno suché, teď je nachlazená, tak se moc nedaří. Jinak dcera byla cca od 3m v latkových plenkách, ale to nevím, jestli na odnaučení mohlo mít vliv.

garpova
12. lis 2021

Jo a jinak všude na delší pobyt venku z dosahu našeho domu si dcera nosí v batůžku náhradní oblečení. Pití neomezuji, v době nachlazení a suchého vzduchu z topení v autě/doma to myslím ani není dobré. A když se počůrá v zimě do oteplovaček, první zima bez pleny, tak holt musíme domů dřív. 😉 Okolí ze začátku tlačilo, když byly nehody, ať jí plenu vrátím, ale někde jsem četla, že jsou děcka pak zmatená, proč teď bez pleny a najednou zase s ní, takže jsem už nevrátila. Oni to pochopí rychle. Jako když mi jednou slezla z pohovky a vyčůrala se vedle a pak to přišla nahlásit, abych to uklidila.😂

elis101
autor
21. lis 2021

@lenatko91 tak jsem to rozcisla a vzala male plenku tak jako vy. Snazim se, aby se pred kratkym vyletem opravdu vycurala a planuju se ted nikde nezdrzovat dele nez hodinku a idealne vyrazet po vycurani. Jistim se take podlozkami...zatim to vypada na uplnou pohodicku, ale doma je to horsi. Uz nevim ☹... kolikrat si sama rekne a dojde ( casto ma ,,cvrnknuto" e to je snad pri treninku normalni?).ted se snazim ji i posilat, hlavne pred jidlem...protoze mi zacala curat do sedacky a od jidla ji nedostanu. Jenomze ne vzdycky to vyjde, kdyz proste nechce na nocnik, prece ji tam nebudu privazovat, protoze jinak s tim evidentne problem nema. Jenže pak se vycura v sedacce, nebo si i dojde pred, ale pak dlouho ji a zas....od jidla nechce za zadnou cenu i kdyz vysvetluji, ze si to pak muze dojist...uz nevim ☹((((

lenatko91
21. lis 2021

@elis101 to chce vydržet a obrnit se trpělivostí.. kamarádka řešila něco podobného. Vaše malá to evidentně chápe, tak to chce vydržet.. možná bych ji doma zkusila nějak motivovat, třeba že za každé vyčurání dostane nálepku, kterou spolu někam nalepíte nebo tak něco

elis101
autor
22. lis 2021

@lenatko91 to je super napad. Diky 🙂