Jak oblékáte měsíční dítě?

lidija1234
15. pro 2023

Dávám pyzamko(overal),teplé ponožky, chlupatý overal, čepici a do zimního fusaku a dneska mě ségra řekla že jí to přijde málo. Tak mě zajim víc názoru.
Diky

werik153
15. pro 2023

@lidija1234 nemám měsíční dítě, ale většinou jsem oblékala dost podobně.
Bodycko, punčošky, chlupatý overal a fusak.
Mě to přijde dostatečné

veronicka89
15. pro 2023

Chlupaty overal - polyester - je na nic...

ai30
15. pro 2023

@lidija1234 Taky mi to prijde malo, dala bych misto pyzamkoveho overalu teple body, puncosky, ponozky, svetrik a teply overal (ne chlupaty, bud zatepleny, nebo vlneny).

evinahosta
15. pro 2023

Ja bych asi pridala jeste nejakou vrstvu..mimco se v kocarku temer nehybe, takze i kdyz je zachumlany ve fusaku, tak proste zima je zima 🙂 ale ja jsem magor, deti sice celkem otuzuju, ale mimina jsem v tomto pocasi davala do tohoto: body, puncochace, teplaky, tilko, mikina, teplej overal a v kocaru hunatej fusak 🙂

aktakd
15. pro 2023

@lidija1234 Pokud je poradnej fusak, tak bych oblekala stejne.

exbordelar
15. pro 2023

Zalezi na pocasi 😀 Ale, ono to chce vyzkouset na tom konkretnim diteti. Pokud je v tom obleceni, cos mu dala, hezky teploucke, nema studene rucicky ani nozicky, nebo naopak neni zpocene, tak jsi ho oblikla spravne 😊
Mam tri deti, dcera jako mimino a batole desnej zmrzlik, musela jsem ji hodne navlikat, kluci naopak horkokrevni a nosi spise tenci vrstvy, jinak se poti.
Zkratka je to “kus” od “kusu”.

janule0123
15. pro 2023

@lidija1234 měli jsme mimco v prosinci… body, leginky, látkový rukavicky, cepicka, plyšový overal a fusak … máme dvojvrstvy od lodgeru a v pohodě … dar ji tam v kombineze asi se upece,.. obecně jsem nepochopila k čemu jsou to kombinezy pro dite do jednoho roku 😂😎jinak pyzamko bych na ven nedavala- je na me takový volný, působí na me přes den chladně…

prejeta_zaba
15. pro 2023

Overaly jsem prakticky nepoužívala, vždycky měli přes den body a polodupacky. Přijde mi to takové prilehavejsi. Na to většinou slabou mikinu a ten chlupatý overal, jak píšeš. A to jsem neměla žádný extra fusak, obyčejný Emitex. V nějakém extra hnusném počasí bych přihodila deku. Ono stejně, korba je krytá a jak dlouho jsi opravdu venku? Jestli je to jen o nějakém přejetí do obchodu nebo k někomu, studený vzduch se k miminu skoro ani nedostane. Jestli chodíš celý den, bude to o něčem jiném. To bych asi volila vlněný overal. Navíc teď mrazy a nějaké extrémy ani nejsou, stále je kolem nuly, nefouká. 🤷‍♀️

janule0123
15. pro 2023

@prejeta_zaba tak stejně jak je pod minus 5 nesmis vyjet s takovým prckem 😃takže do extrému s nim nepojede …

elesse
15. pro 2023

Oblekala jsem stejne, pro prupad nouze jsem s sebou vozila deku na “doobleceni”. Lidi obecne maji tendenci do vseho prvorodickam mluvit, nenech se. Sama poznas jestli je miminku teplo nebo zima. Jestli nekomu prijde oblecene malo nebo moc neni relevantni. Sama bidis ze i tady je to co clovek to nazor

ruzova_pastelka
15. pro 2023

Ty jo, já bych teda v počasí, co bylo dnes, oblékala klidně i o něco méně, pokud máš tedy teplý (zimní) fusak. V tomhle by se mi děti uvařily.

Mně se tedy párkrát stalo, že se mě někdo ptal, jestli mým dětem nemůže být zima, tak jsem se na něj vždycky dlouze a pochybovačně zadívala a popravdě prohlásila: "Spíš horko, ne?" a nikdo, opravdu nikdo už mi pak do oblékání nekecal 😀

Leč je to dítě od dítěte, věřím i v existenci zimomřivých dětí. Ale to jako máma budeš nejlépe vědět ty sama!

lidija1234
autor
16. pro 2023

Mě ten overal přes den přijde super než furt dítěti dávat body a kalhoty plus doma ho mam zabaleného ještě v dece. Jako venku spí moc pěkné nepřijde mi že by mu byla zima ba naopak jedou jsem na něj dala ještě teplatkovy overal a to byl dost neklidny. Jinak chodíme ven každý den pokud neprší mám doma ještě jednoho prcka ale max vždy tak na 2-3 hodky. Jinak ano fusak je zimní.

mickey100
16. pro 2023

@lidija1234 máme taky měsíčního prcka a oblékám úplně stejně jen místo overalu má většinou bodycko a kalhoty. Zrovna jsem si chválila jak má krásně teplý nožičky i ručičky, protože takhle je nemá ani doma 😀

andreacantu
16. pro 2023

@lidija1234 body s dlouhym rukavem overal pyzamkovy (nebo polodupacky a mikinka) ponozky rukavice cepicka tepla teply overal fusak . Mesicni miminko by melo byt v teploucku.