Jak naučit 6měs. syna usínat v postýlce, aniž by řval?

misule55
24. zář 2015

Zdravím maminky, chtěla bych vás poprosit o rady. Máme skoro půlročního chlapečka, do 4 měsíců krásně spinkal v postýlce celou noc, usínal sám u zapnutého kolotoče, vstávali jsme kolem půl 8 ráno. vydržel spát celou noc bez buzení cca od 6 týdnů.Během dne si občas taky schrupnul, bez mé pomoci. Teď je každé uspávání nekončící boj, dávám ho spát po obědě, tak že huštám a zpívám, cca po půl hodině na mě usne, jakmile přesunu opět řev a už je velmi těžké ho uspat, často už neusne a je pak celý den protivný nebo usne venku v kočáru. Večer to samé, vydrží spát do půlnoci a pak to začne co hodinu, dvě kňourá, vezmu ho k sobě, jenže já s ním nemůžu spát, už tak mám problém usnout a jak se mimčo vrtí, tak neusnu už vůbec, navíc chce pořád prso, vždycky si cucne a je na hodku tuhý. Přitom hlad mít nemůže, dáváme večer kaši.
Už nevím co sním, myslela jsem že zuby, tak jsme pořídili gel, ten zabral asi dva dny a ted už vůbec...
Díky za rady, jde mi hlavně o to, jak ho naučit usínat v postýlce, bez toho aniž by řval jak tur... 😀

no_title
24. zář 2015

ahoj, nevím, jestli moc poradím, ale co jsem tak slyšela od maminek jako varování, ať to se svýma dětma nedělám, tak ho neuspávat na rukou. Jakmile ho zvedneš z postýlky, má plno podnětů, tam to a támhleto a pak je z uspávání martirium, protože pořád něco vzbuzuje jeho pozornost a probudí se tak mnohem víc. Zkus ho nechávat v postýlce, maximálně přijít k postýlce, pohladit po vlasech, zazpívat, nebo mu něco povídat... jestli si ale zvykl na uspávání na ruce, asi bude první dny protestovat.
V půlroce už začíná sebeuvědomění a také chápe cyklus - zabrečím - maminka přijde a vezme mě na ruku (do té doby to byl instinkt) může toho už začít zneužívat, což se vlastně stalo 🙂

zuzana_j
25. zář 2015

Nevím, ale zuby mi přijdou opravdu hodně reálné. Jinak teda na moje dvojčata platil kontrolovaný pláč. Dát večer do postýlky, popřát dobrou noc a odejít do jiné místnosti. Pokud dítě pláče, tak za ním přijít až za 5minut, pohladit, vysvětlit (možná víc sobě než dítěti), že je vše v pořádku, že jsi nablízku. Rozhodně nebrat z postýlky!!!!!!!!!! Zůstaň jen půl minuty a zase odejdi. Pokud pláče tak se vrať za 7minut. A opakuj opět pohlazení ale jen půl minuty a odejdi. Pak už je interval vždy po 10minutách, ne déle ne kratší dobu. První noc jsem se vůbec nevyspala (ale nevyspala jsem se ani před praktikováním této metody, za noc jsem se budila kvůli dvojčatům 1Okrát, někdy i víckrát), další noc jim usnutí trvalo 2 hodiny a od třetího dne do 10minut usnou a v noci se s pláčem nebudí. Pokud se vzbudí, tak jsou schopny samy usnout. První dny jsou náročné i psychicky, ale u nás to opravdu zafungovalo. Musíš si sama v sobě uvědomit, co opravdu chceš tímto dosáhnout a důsledně dodržet tato jednoduchá pravidla. Pokud mimčo vytáhneš z postýlky, tak se vrátíš o krok do zpět. Jo a je důležitý si to probrat i s partnerem, aby ani on neustupoval. Můj by to asi nedal, tak jsem zvolila dny, kdy chodil na noční 😉

misule55
autor
25. zář 2015

Díky holky, spíš jste mě ujistily, že to dělám špatně a je třeba se zapřít. pro mě je to strašně těžké ho slyšet plakat, ale zárověň cítím, že to není dobré ani pro jednoho, já jsem pak nevyspalá, protivná a malý taky.
Zuby to fakt nejsou, vím, že by se to nemělo, ale vyzkoušela jsem Nurofen a řval i tak...
Jen se bojím, aby na nás nepřiletěli sousedi, bydlíme v pnaeláku...
Za týden dám vědět, jak jsme dopadli
Držte palce ☹

no_title
25. zář 2015

@misule55 tak to zkuste sousedům vysvětlit předem, že mimčo učíte spinkat a že bude asi 3 dny randál, protože ho nebudete vyndávat z posýlky, kdykoli chce, jak byl dosud zvyklý, takže bude chvilku povyk. Pokud máte mezi sousedy maminky, i když třeba starší, určitě to pochopí 🙂
Ze spaní mám osobně obavy už teď, velkým varováním mi byl 2,5 letý synovec, který když byl na návštěvě u nás, ještě ve 2 ráno lítal rozjívený po bytě 😀. Tak jsem si v tu chvíli řekla, že udělá vše proto, aby se mi tohle s mýma dětma nestalo 😀. Dělá to i teď a to mu jsou skoro 4, samo to tedy bohužel nepřejde.

ducik
25. zář 2015

@misule55 proboha nedelas nic špatně. Necti nesmysly o vyrvavani, prostě te potřebuje nablízku. Asi dva dny zpět tu byla diskuse o uspavani petimesicniho, prosím najdi si ji a procti, příspěvků není tolik a téma je identické.

ducik
25. zář 2015

Tu https://www.modrykonik.cz/forum/staram-se-o-detatko/nemate-tip-jak-naucit-5mesicni-miminko-dobre-usinat/
Hodně sil, vím přesně, co je dlouhodobé buzení kazdou hodinu v noci. Ale někdy to asi jinak nejde.

ducik
25. zář 2015

Jinak alespoň jeden fakt si neodpustím! Sami autoři těchto velmi drsných metod doporučuji uspavani takto realizovat až u starších dětí.

misule55
autor
25. zář 2015

No tak jsem to dneska zkusila a na Estevilla či jak se jmenuje prostě nemám. Krom toho, že sousedi jsou švihlí a kdykoliv malý brečí déle než dvě minuty, začne nám nad hlavou diskotéka...malý ječí tak, že je úplně fialový a když ho vezmu, krom toho, že se hned směje(je to prostě vychcánek po mamince 😲 ), tak popotahuje ještě půl hodiny. I ted se furt budí, sotva ho vezmu je tuhý. Je to hrůza, já už taky nemůžu spát, protože mě děsí, kdy to zase vypukne... Asi budu muset najít nějakou méně drastickou metodu.
A to mi ještě před měsícem všichni záviděli, ja krásně usínal sám v postýlce a spal v kuse 10 hodin ☹
Já chápu, že mě chce mít nablízku, ale já s ním spát nemůžu a jde vidět, že poslední dny jsme nevyspalí oba, spani ve společné posteli nám nesvědčí.

misule55
autor
25. zář 2015

@ducik Díky za tip, diskuzi jsem pročetla, ale vždycky je to bud býd drsná a nechat vyřvat nebo to vydržet až to dítě přejde, což může být až při nástupu do školy, já sama jako dítě měla problémy se spaním až do druhého stupně a teď se mi to zase vrací.
Asi si dám špunty do uší a a´t se stará chlap 😀

ducik
26. zář 2015

@misule55 no taky ale posuzuj vliv na toho mrnouska. V pozdějším věku je to úplně něco jiného než u miminka. U miminka je to normální.

no_title
26. zář 2015

@misule55 to prý celkem pomáhá 🙂 Když uspává chlap. Podle mě mrňous prostě vycítí, kdo je slabší povaha a začne toho využívat. Když to teda vycítí andulky, které moc chytré nejsou, ty naše andule začnou ječet vždycky jakmile manžel odejde do práce, ale když je doma, tak se chovají jak svatouškové 🙂 děti jsou mnohem chytřejší a podle mě i rozumí dřív než si lidi myslí. Jedna maminka měla taky problém s uspáváním půlročního dítěte, a tak mu jednoho dne vysvětlila, že je unavená a potřebovala by se vyspat, ale nemůže jít spát, dokud nejde spát on, tak najednou byl klid a přestal řvát 😀. Nevím, jestli to u vás zabere, no, ale můžeš to zkusit 🙂

ducik
26. zář 2015

@no_title mimina ale nejsou zákeřné bytustky, které by využívaly slabosti nebo zneuzivaly toho, ze cítí pocity druhých. Jsou to závislé bytosti, závislé na své matce a jen s n se cítí v bezpečí. V tomhle věku. Některé víc než jiné.j

misule55
autor
26. zář 2015

@no_title andulky 😀 my máme doma dva papouchy a ti mě mají úplně na párku, takže mé dítě??? 🙂
Holky já už byla dneska zoufalá, tak jsem ho zavinula, on jak je unavený, tak se furt hemží, tře si oči, a on normálně usnul 😕
Asi to není u půlročního úplně good, ale třeba to pomůže :D Kéž by

misule55
autor
26. zář 2015

@ducik Určitě nejsou zákeřné, ale podle mě už v tomhle věku zkouší, co na maminku zabere nejlíp :D Jak jinak si vysvětlit, že z hysterického řevu je po zvednutí usměvavé mimčo. Náš malý už váží skoro 10 kilo a já jsem docela mrňous, takže je to pro mě hrůza ho nosit. Udělám pro něho všechno, ale prostě cítím, že společné spaní a hodinové uspávání není ta správná cesta. 🙂

ducik
26. zář 2015

@misule55 kdyz to tak citis, tak to tak dělej, ale neradila bych to ostatním. Schválně si o tom něco precti. Třeba tady na wiki konika je to hezky popsané.oni nic nezkousi, prostě volají po uspokojení své potřeby -potřeby blízkosti toho nejdůležitějšího v jejich životě, mámy.

jeen
29. zář 2015

Zkus knížku Dětský spánek v otázkách a odpovědích, jde stáhnout na ulozto. Já postupuju podle ní a malá od 6.měsíce krásně usínala sama. Pláč se konal jen první den.

misule55
autor
9. říj 2015

Holky tak já vám nevím, knížk jsem přečetl, ale metody kontrolovaného pláče jsou pro mě nepřijatelné, obdivuju mamči, které to zvládnou. Malý vydržel křičet půl hodiny, teda vydržel by dýl, ale já už to nedala.
Pak dva dny usínal sám v postýlce, i přes den. Ale v noci se budí furt až 10 krát, už nekojím, protože to jak se po mě furt sápal, ačkoliv neměl hlad už mi prostě vadilo. Ale když mu dám vodu, vypije i 200ml, je to normální??? Přitom má na večeři mlíko...
Už je mo z toho nevyspání úplně zle, nevím jak na něj.
Jinak má na dásni bílou tečku už asi 14 dní, může to být zub, vůbec si nenechá do pusy šáhnout...?

mia_mia88
9. říj 2015

Nedokazu pochopit, jak nekdo muze male miminko tyrat vyrvavanim. Zkuste si to predstavit na sobe... je vam spatne, chcete obejmout... zoufale se chcete citit v bezpeci. A vam nejblizsi osoba se od vas odtahne. Vy kricite, jste zoufale a pomoc neprichazi. Je to o to horsi, ze by priit mohla. Ze vite, jak mikinko utesit. Ale neudelate to. To vam prijde normalni? Co intuice? Ta vam radi miminko zvednout a pomazlit. Proc asi? Fakt tomu nerozumim a ani nechci. Az jednou budete stare a bezmocne, treba se nad vami vase deti ustrnou a pohladi vas, kdyz se budete citit samy. A mozna taky ne...

kejt29
9. říj 2015

@mia_mia88 ona chtela radu, ne kritiku. Vetsinu z nas rodice a je zas jejich rodice nechali vyrvat a nejsou z nas bezcitne bestie. Kazda to ma jinak a jestli se vubec nevyspi asi pak nebude nejlepsi a nejmilejsi rodic...
v situaci pisatelky bych zkusila ruzne metody a snad se najde ta prava... Zazila jsem rodice, kteri se diteti plne podridili, dopadlo to tak, ze s nima spalo v posteli do 5 let s tim, ze u usinani muselo zmoulat bradavku rodice a do pokojiku ho odsunuli jen kvuli dalsimu cekanemu diteti. Takze vseho s rozumem...

mia_mia88
9. říj 2015

@kejt29 Nereagovala jsem primo na pisatelku. Spis na komentare. Moje rada by byla mazlit, spat s mimcem v posteli, kojit na pozadani a nosit v satku. Ale pro nekoho je vzdani se (byt docasne) vlastniho pohodli neunosne. A to ze ja byla pred ditetem extra pohodlna. Pak se mi prehazely priority. Miminko place a ja vim, jak mu pomoct? Udelam to. Mozna i proto, ze ja s nasima spala v posteli a vyrvavat me nenechali.

viridie
9. říj 2015

@misule55 Ahoj 🙂 Chápu,že jsi z celé té situace vyřízená. Musím ale reagovat na Tvoji pasáž o tom,že syn nemůže mít v noci hlad/žízeň páč večer dostal mlíko/kaši. Za prvé může a za druhé a to především-kojení není jen o uspokojení hladu,ale má X dalších funkcí. Takto malé díte po Tobě touží- pońochat,ujistit se že tam jsi. Zcela normální fáze pro 6m dítě. Jak říkám-chápu,že jsi hotová,ale zkus to brát z jeho pohledu. A neboj- jednou to přejde a bude chrnět celou noc. 🙂

kejt29
9. říj 2015

@mia_mia88 psala, ze uz nekoji a nevyspi se vubec, maminka, co se psychicky ci fyzicky zhrouti neni reseni. Vsechno se ma delat s rozumem a mirou. To, ze chce aby spal v postylce z ni spatnou mamu nedela. Tvoje rada pro ni zjevne neni reseni...

margot_ka
9. říj 2015

Tak ho uspi prituleneho v posteli pak soupni k nemu,az bude spat tvrde. Nebo udelejte z postylky balkonek(sundat bocnici a prirazit k posteli) a lez vedle nej. Usne ve svem,ale kdyz se v noci vzbudi,budes nablizku,aby si byl jisty a neplakal

stelar
9. říj 2015

@kejt29 kde přesně psala, že už nekojí? Asi jsem to přehlédla..

misule55
autor
9. říj 2015

@mia_mia88
Ano taky to tak cítím, ale už jsem prostě nemohla, myslete si, že jsem pohodlná nebo kdo ví co. Nejsem prostě super matka jako někdo. Udělala jsem chybu, že jsem tady vůbec něco psala. Tyhle komentáře úplně miluju, psala jsem, že nemám ráda metody vyřvání, ale dítě bohužel na partnera vůbec neraguje, pouze na mě, takže jsem ho prostě nechala křičet. Pak mi to bylo samozřejmě líto...ale myslím si, že až budu já v důchodu, nebude si to pamatovat...

misule55
autor
9. říj 2015

@margot_ka Tak to dělám, ale on se hnedka vzbudí a zase znova a to i v noci, jako vstávat každou hodinu a huštat je fakt záhul a to už skoro dva měsíce...
Já si pořáda říkám, že jaké si to udělám, takové to budu mít, takže spaní v posteli nepřipadá v úvahu... Mám prostě ráda kvalitní spánek, navíc malý se pořád budí i u nás v posteli a to dokonce ještě častěji, takže to absolutně nic neřeší.
Ano chce se mnou tulit, zvykl si usnout na mém břiše, tj jediné co ho uklidňuje, ale jistě uznáte, že tato poloha není pro spaní ideální.
Nevím, hold budeme to muset nějak vydržet.
Mám ho ráda nade vše, ale nějak se nemůžu smířit s tím, že mu mám obětovat i spánek, už je toho prostě moc. No asi jsem divná 😖

chanelle1
9. říj 2015

nejsi divná. Taky bych malou nikdy nenechala vyřvat - to je podle mě naprosto nejpitomější způsob, ale vyřízená a vyšťavená matka taky není řešení.

Pokud kojíš, zkusila jsi mléko odstříkat a nalít mu je do lahvičky, položit malého do postýlky a dát mu na usnutí lahvičku a přitom ho hladit a broukat mu?
Až se pak v noci zase vzbudí na jídlo dala bych mu prso. Ale na to první velké usínání bych to zkusila s lahví a v leže v postýlce.

Mimochodem jak jste na tom s institucí zvanou DUDLÍK? 😉

misule55
autor
9. říj 2015

No ono je to sním takové divné, kolikrát usne v ostýlce sám, ale v noci se prostě několikrát vzbudí a nemůže asi sám zabrat, až ho vezmu do náruče tak zase usne a furt dokola a to i když spí s náma.
Dudlík odmítá, mám doma všelijaké typy a tvary, ale moc neví co s tím dělat, začne to kousat a pak dudlík obloukem letí ven.
Kojení se snažím pomalu ukočit, už skoro nemám mlíko a malý to má jen jako dudlík, což se mi moc nelíbí. Kojím už jen k ránu...
Už se s tím smiřuju, že to takhle asi budu muset vydržet, protože přítel ani nikdo jiný ho neuklidní-
vyzkoušeli jsme kde co, přečetla jsem i knížky, ale ves,ěs všude je buď nechat řvát nebo se s tím smířit 😀

chanelle1
9. říj 2015

A nejsou to opravdu zoubky? Některé děti mají s prořezáváním zoubků problém. Občas mají tak tuhou dáseň, že zuby nemohou ven a dáseň se musí naříznout aby zoubky vyjely. Nicméně děti jsou nervozní, nespí, bolí je to a hodně koušou.

mia_mia88
9. říj 2015

@misule55 Ja ale nereagovala na Vas, ale obecne na komentare. Je mi lito, jestli to tak vyznelo. Moje mala se taky nenecha vecer ci v noci uklidnit nikym jinym nez mnou. V sesinedeli jsem obcas sedela s malou v naruci a brecela jsem, protoze jsem se citila vycerpana. Nejsem super matka a nerekla jsem, ze vy jste spatna. Mne vazne nejvic pomohlo "rezignovat" a co nejvic se prizpusobit diteti. Kdyz spala ve dne, spala jsem i ja. Kdyz chtela jen kojit a kojit... tak jsem si pustila neco na PC nebo vzala knihu a kojila jsem. Hrozne se mi ulevilo, kdyz jsem se proste vykaslala na zavadeni nejakych rezimu a jela podle pocitu... a u Vas urcite bude taky lepsi. Drzim palce.