Jak naučit 4m mimi, aby spalo celou noc

terkapali
7. črc 2019

Zdravím všechny maminky, máme doma 4m chlapečka, který se mi v noci pořád budí.. Chodí spát kolem 20h spí cca do půlnoci pak se vzbudí, dám mu mliko, který ani nevypije a hned usne, pak se vzbudí kolem 3-4h tak vstanu dám mu místo mlika trochu vody a zase do minuty usne. Je plně na UM. Jak ho naučit aby se nebudil a aspoň jeden čas vynechal? 😀🙄🙈. Kdyby měl hlad, tak chápu, že se vzbudí, ale on ho nemá 🤔. Díky všem za rady

terkapali
autor
7. črc 2019

Ještě podotýkám, že se někdy budí co 2.5h...

vevebubu
7. črc 2019

@terkapali Dobry den. Tohle asi tak male dite nenaucite. Spi vam ukázkově. Hodně maminek by dalo nevim co, za to, aby jim i větší děti spaly tak krásně.

dora13
7. črc 2019

Dvakrat za noc ti prijde, ze se porad budi?😅 Vzdyt to je u ctyrmesicniho ditete uplne ukazkove spani, tim spis, kdyz podruhe si cucne vody a spi dal, moje deti tohle odmitaly jeste v roce. Je na krasne ceste k tomu, aby brzo spal celou noc, ale jinak ctyrmesicnaka fakt nevycvicis, je to jeste strasne male miminko — maximalne tak ho muzes zkusit dat spat do jine mistnosti🤷‍♀️

nita1984
7. črc 2019

Modlím se, aby prcek spal přesně jako ten tvůj, až se narodí 💖

leilinka1234
7. črc 2019

Já nevím, co by ty mámy chtěly. Takové maličké miminko a matka chce zázraky. Já mám holčičku 7m. Chodí spát nejpozději v půl 8. Do 12ti spinká, ale pak se budí co dvě hodiny 🤷‍♀️ a vstává v 6 🙂 důležité pro mě je, že s ní nemusím půl noci pochodovat, stačí, že jí dám prso a do pár minut je zase klid. Miminka se v noci budí, souvisí to s nedozrálou nervovou soustavou... Ona jednoho dne dozraje ;)

zmrzlinka
7. črc 2019

Je malý na to ,aby spal celou noc.Spi krásně.Spis bych se modlila ,aby mu to vydrželo až mu polezou zuby 😁

kata267
7. črc 2019

@terkapali rekla bych ze spi I nad ocekavani dobre 👍 ja mam 18m a spi cca od 21 do pulnoci a pak se budi treba po pulhodine a po 5 rano vstava uplne...

puhelin
7. črc 2019

Dcerka mi od narozeni prvni 4 mesice spala 9 - 11 hodin v kuse, pak byl cervenec, vedra a zacala se budit zizni. Jinak tim, ze spala od zacatku s nami v posteli vedela, ze tam s ni jsme a moc se zbytecne nebudila kontrolovat, jestli neni sama.
Miminko je jeste malicke, budi se pro jistotu, ze tam jsi.

kolibricek36
7. črc 2019

@leilinka1234 no. Nevim ale nase spi od 4mesice celou noc 21- 6 bez kojeni, a to jeste ted plne kojim. Ale nic jsem ji neucila- sama si to tak natahla. Uvidim az polezou zuby.

dora13
7. črc 2019

@puhelin moje deti se mnou taky odmala spaly v posteli a budily se co hodinu az dve. Takhle jednoduche to bohuzel neni, dobre spani je vysledek kombinace mnoha a mnoha faktoru, ne jen toho, ze “nekontroluji” rodice😅

lenkajan
7. črc 2019

Nám vstával malý ve 4 měsících každou hodinu. Od roka spí občas i celou noc, většinou ale vstane jednou a někdy třeba i třikrát 🙂 Malá nám zase spí od půl roku celou noc. Dle mého názoru se to moc ovlivnit nedá...

kata267
7. črc 2019

@lenkajan ne ze se to neda moc ovlivnit, podle me se to neda vubec ovlivnit 😀

loadnla
7. črc 2019

Taky myslím že spí krásně, nám dcerka do 6-ti měsíců spala podobně (1-2 buzení za noc, jen na kojení), pak asi přišly zuby a budila se i každou hodinu, nebo měla období kdy se uprostřed noci vzbudila a byla třeba 2 hodiny vzhůru (a já s ní ☹ )

veruuu_kubesovic
7. črc 2019

Jakou chceš radu? vždyť ti spinká ukázkově, co by za to ostatní maminky daly??? tohle se prostě nedá naučit, miminko není hračka, kterou položíš a bude potichu, to sis měla rozmyslet dřív...

hanka_12345
7. črc 2019

@terkapali boha!to je nadhera!mam 20m, nikdy nespal dyl jak 3h v kuse, 4h slal snad 3x a jednou jedinkrat spal teda 7, vetsinou do pulnoci 2x vzhuru a do rana, kdyz je dobra noc tak 4x

Na.to co mas ty.cekam jak ma.smilovani 😀

sayast
7. črc 2019

Takhle hezky mi nespi ani triletak 😅. Starší dítě mi začalo spát celou noc v roce a pul

aurelie34
7. črc 2019

@terkapali ježíš co já bych dala kdyby mi syn takhle spal. Je to úplně normální že se budí. Děti mají spánkové cykly cca 60 minut a často se stane že nejsou schopné sami usnout a potřebuji na to maminku. Mě se syn v tomto věku budil co hodinu celou noc a taky jsem to vydržela a nějak jsem to neřešila. Teď je mu 21 měsíců a celou noc ještě nespí. Budí se 2 až 3 krát za noc. Tak že vás chlapeček je úplně v pořádku a máte ještě hodně spavé dítě.

urtica
7. črc 2019

Ahoj, takhle krásně mi spíš naše 5m miminko poslední čtyři dny a modlím se, aby mu to zůstalo 🙂). Doteď se budil cca 5-8 krát za noc - občas s hodinovou prodlevou, kdy jsem uspávala. Dcera byla zde zmíněný případ "půl propochodované noci", spát celou noc začala až ve dvou letech. Miminka , která spí celou noc sice existují (jak jsem se dočetla ve zdejších diskuzích), ale obávám se, že to žádným způsobem naučit nelze..

snailice
7. črc 2019

já v tomto věku k proďolce vstávala i 10-15x za noc 😂 a to taky byla plně na UM...co bych tenkrát dala za to, aby mi takhle spala. A teď? Bude jí 20 měsíců a spí tak do půlnoci max do dvou do rána, pak spustí hysterák a pokud se mi jí nepodaří přesvědčit, aby ještě aspoň na dvě hoďky spala ve sve postýlce, tak si jí musím vzít k sobě 😒

elikup
7. črc 2019

Celou noc mi spaly děti asi ve dvou letech.

olsett
7. črc 2019

to přijde s věkem samo, do té doby vydržet, žádná jiná rada není🙂

pratensis
7. črc 2019

Přirovnala bych to k situaci, že byste chtěla naučit pulce, aby vylezl na souš a skákal jako žába. On toho z principu ještě nemůže být schopen. Já jsem toto řešila u dětí tak, že jsem je měla v noci u sebe a kojila "samoobsluhou". Tím jsem si zajistila jakýs takýs spánek bez plného probouzení se. I když samozřejmě s plnohodnotným nepřerušovaným spánkem je to pořád nesrovnatelné. Naši kluci se oba budili mnohokrát za noc, takže si vůbec neumím představit, že bych k nim měla pokaždé vstát. Můžu jedině zopakovat, co už ostatní napsali: vydržet, patří to k věku, časem se to bude zlepšovat.

drakenn
7. črc 2019

No jestli budeš takhle urputná v otázce odplenkovani, tak budeš borka s dítětem v roce bez plen..a nehod😆

veronka_123
7. črc 2019

vždyt to je uplne krasne spani 🙂 Syn to mel uplne stejne, kolem pul roku se to prave zhorsilo ale po 2-3 mesicich zase zlepsilo. Vstavat v noci 2x a jeste kdyz miminko okamzite po mlece zaspi je fakt zazrak 🙂 Kamaradka vstava k 18m synovi co hodinu a pul a to ji do pul roku spal s 1 buzenim v noci. To vazne ovlivnit nejde, radujte se ze se ted krasne vyspite. Ja od doby co synovi rostli prvni zoubky a budil se v noci 150x dekuji ze v podstate od narozeni vstavam jenom 2x 🙂 (ted v roce uz tedy spi celou noc ale budi se hodne brzo a uz nejde spat) - az tedy v 8 😀)

piskle89
7. črc 2019

Opravdu buď za to ráda. Můj syn(1) od narození stejně - cca 2x za noc kojení, ihned usnul. Potom přišel půl rok, zuby a najednou jsem kojila 3-4x. Jak já byla vděčná, když se to vrátilo zpět. Usíná v 19h, spí tak do půlnoci v postýlce. Potom ho vezmu k sobě do postele. Alespoň se trochu vyspím. Vstává mezi 5-6h.
Tohle prostě naučit nejde. Jde se tomu přizpůsobit. Chápu, že jsi unavená. To každá maminka. Ale zvykneš si. Choď spát přes den, pokud můžeš. Ale jinak jediná rada - vydrž! 😁

skarol
7. črc 2019

Vyprskla jsem smíchy 😂😂. Ten dotaz je myšlený vážně? Máš miminko, co jsi čekala 😁. U nás začalo dítě spát celou noc v 17 měsících. Takže klid, máš úplně normální dítě. myslím, že je spánek ovlivněn CNS, která se teprv vyvíjí, proto nejsou miminka schopna spát celou noc v kuse a často se budí. A třeba se také budí proto, že se chce ujistit, že jsi tam s ním. Miminko má i jiné potřeby než jídlo.

kajalka
7. črc 2019

Myslím, že tímhle dotazem většinu maminek spíš pobavíš, protože o takhle luxusním spaní si můžou jen nechat zdát...

bayt
7. črc 2019

@terkapali Hm, prvního půl roku buzení co hodinu a to bylo ještě dobré. Do roka co dvě hodiny minimálně. V roce a půl "jen" 4x za noc, když je dobrá noc :D

vita_
7. črc 2019

@terkapali Nečetla jsem odpovědi na de mnou, ale čekám, že se ti tu min. půlka směje, jakože kde máš problém 🙂 Já tě ale chápu. Náš spal úplně stejně jako ten tvůj, budil se o půlnoci a ve 4, no používáme dudel, takže jsem kolem jeho 2 měsíců, jak se o půlnoci vzbudil, dala místo flašky dudel a on spal, kdyby měl hlad, tak by dudel letěl a chtěl mlíko; takhle jsem vstala třeba 10x za noc, protože mu furt vypadával a hledal ho, za týden jsem takhle posouvala půlnoční buzení, až se budil jen ve 4, v ty 4 si občas flašku vzal, občas ne; no a stejně jsem další týden pokračovala v ty 4 a na konci týdne už spal celou noc ;)), postupně se naučil těsně před usnutím večer vypít flašku, aby neměl v noci hlad a od té doby (je mu skoro 11 m.) spí celou noc bez problémů ... jo byly problémy, když se učil otáčet na bříško a lozit, snažil se to dělat ze spaní, ale to nesouvisí s hladem 🙂 Asi to neodpovídá současným moderním trendům rodičovství, ale nám tohle vyhovovalo i malýmu, vyspí se krásně, když se furt nebudí, není přes den umrčenej, ví, že prostě když má hlad, najíst dostane, ale žádný pocucávání neexistuje.

vita_
7. črc 2019

@terkapali Jo a ještě měl období, kdy se vzbudil o půlnoci jen proto, že chtěl spát se mnou, vzala sem si ho, přilípnul se na mě a spal dál celou noc.