Jak na slabé bříško u 7měsíčního?

25. srp 2022

Ahoj maminky. Neznáte nějaké cviky, jak na slabé bříško u miminka? Malý má problém s 2. vzpřímením, vím, že ještě nějaký čas má, ale chtěla bych mu pomoct. Tak jen jestli jste někdo řešil podobný problém? Fyzio tady u nás mají čekací lhuty i několik měsíců, takže to by nám už asi k ničemu nebylo.. spíš hledám něco čím bych mu mohla nenásilně dopomoci posílit bříško

zuzroko
25. srp 2022

Ahoj, sama bych rozhodně žádné cviky bez předchozího ukázání a naučení od odborníka nedělala. Super je na posílení bříška plavání 😊
A to zda má nebo nemá slabé bříško bych taky nechala posoudit odborníka. 😊Pokud se něco nezdá, tak si počkat, ale určitě bych nehnala už jen kvůli tomu třeba, že jiné děti to už dělají a moje ne 😊

daasqua
25. srp 2022

Když je na zádech, tak aby hodně zvedal nožky, chytal si je ručičkami. Při plazení mu udělat překážky, aby musel zvednout bříško (nebo mu dát pod bodýčko něco měkkého na bříško). Pak třeba aby se hodně otáčel ze zad na bříško. Co přesně mu nejde?

autor
25. srp 2022

@daasqua děkuji za tipy 🙂 neplazí se ani neleze, to by mě ani tak nepřekvapovalo, ale je ještě na míle vzdálen tomu napnout ruky a dostat se vůbec na kolínka

martinam1992
25. srp 2022

V případě děti berou většinou na rehabilitacich přednostne, zkuste si vyžádat zadanku u pediatra a objednat se. Vždy je lepší začít cvičit dřív, já začala se synem až po roce a je pak těžké ho udržet.

sirinfirst
25. srp 2022

Na zádech motivovat ke zvedání nohou, houpat ho do stran, aby udělal boční vzpřímení. Trakaře (ty ho držíš za boky). Motivovat k pivotování.

autor
25. srp 2022

@sirinfirst děkuji za tipy 🙂

autor
25. srp 2022

@martinam1992 doktorka nám řekla že má na kolínka čas do 8 měsíce, takže myslím že pokud se to nezlepší, tak nás za měsíc na prohlídce stejně asi pošle..

dashyyy
26. srp 2022

super jsou cviky na balónu na všeobecné posílení, je super na to 2. vzpřímení.. položíš na bříško balonem kroužíš, pohyby dopředu, dozadu, bokem.. moje dítě nepoužívalo nohy do 10. měsíce, 2. vzpřímení taky žádný zázrak, než nás dr poslala na vojtovku, dneska bych neváhala a šla bych bez váhání dřív..